Utolsó helyen és a kiesés szélén: Tordas-Bicskei TC 3-0 (0-0)

Alapos javulásra van szükség ahhoz, hogy jövőre is megyei első osztályú futball legyen Bicskén!

2015. április 12. - ventil66

imag3066.jpgNem sikerült a visszavágás  a hétközi kupavereségért a Tordas otthonában, ahol a pályázati támogatásból nagyszerűen felújított, edzőpályával, gyermekjátszótérrel és közösségi színpaddal kiegészített sportkomplexumban ragyogó napsütésben és szeles időben léptek a zöld gyepre csapataink. Pedig az előjelek kifejezetten biztatóak voltak, hiszen U21-es csapatunk kétszeri hátrányból felállva 2-2-es félidő után 3-2-re diadalmaskodott Ágoston Márton, Farkas Szilveszter és Jakab Ákos góljaival.

Felnőtt csapatunknak nagy szüksége lett volna a 3 pontra, hiszen mint utóbb kiderült,a riválisok sorra begyűjtötték a győzelmeket ebben a fordulóban. A 2. percben a tordasi Vörös F. fordulásból lőtt 13 méterről és a védőnkön megpattanó labdát végül a kapufa hárította. Szerencsénk volt! A 8. percben Megyesi hajtott végre szabadrúgást a szögletzászlótól 2 méterre, jól nyesett labdája az ötösön pattogott, ám végül a hazai védelem mentett. A 10. percben Endrefalvi távoli bombája zúgott alig fölé, majd 2 perccel később Fagyal éles szögből 8 méterről leadott lövését Zabos a rövid alsó saroknál mentette. A 16. percben Szabó Balázs 28 méteres, jobb alsóba tartó szabadrúgását hárította a hazai kapus. A 27. percben Molnár ugrott ki, jól kényszerítőzött Oláh Andrással, ám a lövés végül elmaradt. A 34. percben Megyesi jó ütemben szöktette Molnárt, aki jól centerezett laposan, ám Jelinek elől nagy helyzetben a védők vágták ki a labdát. Egy perccel később egy baloldali beadást a korábbi bicskei Szabó Tamás 10 méterről alig fejelt fölé. Lüktető, jó iramú játékkal zárult az első játékrész, érezhető volt ezúttal is, hogy aki megszerzi az első gólt, nagy lépést tesz a győzelem felé is.

A sérülések sajnos nem kímélték a BTC-t a mai napon, míg az első félidő közepén a meghúzódó Horváth Pétert Vincze Péter váltotta, a szünetre elveszítettük karmesterünket is, Megyesi helyén a második játékrészre Carvalho érkezett, később jelinek sem úszta meg, őt Jaklin váltotta. A második félidőhöz, a forduló többi eredményéhez, az aktuális bajnoki tabellához és a helyszínen készült fotóinkhoz kattints!

A 47. percben Szabó Tamás szöglet után 6 méterről senkitől sem zavartatva fejelhetett kapunkra, alig ment fölé. Az 52. percben Radics szabadrúgását az ötösről Szabó Balázs fejelte kevéssel fölé. Az 58. percben veszélyes hazai bedobás után Vörös F. lőtt ismét, a labda végül a kapufáról hagyta el a játékteret. A 65. percig bírtuk a nyomást! Fagyal a tizenhatos vonalánál csapott le egy kipattanó labdára majd egyből félmagasan a hosszú sarokba bombázott (1-0). A 70. percben Fagyal indította a jobb szélen Endrefalvit, beadását azonban Zabos jól szedte fel. A 72. percben Vörös F. jó ütemben lépett ki a lesre játszó védők közöttés 12 méterről jobb belsővel a kapunk közepébe helyezett (2-0). Innentől már felszabadult hazai rohamok következtek és a bicskei gárda egyre fásultabb, elkeseredettebb játékot mutatott - sokat hibázó védekezéssel. A 73. percben Losó nagy rohanás végén estéből a jobb kapufánkra lőtt, a kipattanó Zabosé. A 83-ikban Molnár baloldali beadását Jaklin csúsztatta 1 méterrel mellé, a 89. percben jött a harmadik! Egy hazai szöglet után Vörös F. 5 méterről teljesen üresen fejelhette kapunk bal oldalába saját maga második, csapata harmadik gólját (3-0).

Ezzel a Bicskei TC ismét a sereghajtó pozíciójában várja a következő fordulót, 7 pontra a még bent maradó helytől. Nem tűnik könnyű leckének az utolsó 8 játéknap, mert az ellenfelek nem nagyon akarnak hibázni, míg csapatunknak legkevesebb 5-6 meccset meg kellene nyernie a cél elérése érdekében, ám ehhez a bő egy óránál jóval hosszabb ideig koncentrált, jó játékra lenne szükség minden találkozón.

Íme a forduló többi eredménye, az aktuális bajnoki tabella és a helyszínen készült fotóink.tabella150412.jpg