Csak a második félidőt sikerült megnyerni a női bajnok otthonában: Seregélyes-Bicskei TC 22-16 (13-6)

Lányaink kiváló szerepléssel továbbra is versenyben vannak az ezüstéremért!

2015. április 23. - ventil66

p1670786.JPGAz elmúlt hétvégén az évek óta címvédő bajnok Seregélyes csapatához látogattunk. Előző 2 fordulóban az ellenfelünk magához képest gyengébben szerepelt, kicsit az öltözőben maradtak, így a pontversenyben mögöttünk álló 2 csapat is szoros összecsapást vívott velük. Aba csapata csupán egy góllal maradt alul, míg a tabellán jelenleg mögöttünk álló Rácalmás 1 góllal verte a címvédőt, így begyűjtöttek 2 nagyon fontos pontot. Őszintén szólva reméltük, hogy az öltöző ajtaját most is nyitva hagyják a seregélyesi lányok, amit az első pár perc adok-kapok játéka igazolt.

Az első gólt csapatunk szerezte, majd fej-fej mellett 5-4-es seregélyesi előnyig tartottuk is a lépést az igen gyorsan, de sok hibával játszó ellenféllel. Ekkor a seregélyesi lányok megrázták magukat és 8 perc alatt 8 gólt dobtak, javarészt a legnagyobb fegyverük, a lerohanásaikkal, míg mi csupán ezidő alatt 1 gólra voltunk képesek. Az első félidő utolsó percei az ellenfél gyors játékminőségének megváltozása miatti megilletődöttségről szólt, a félidő 13-6 lett a hazai bajnok csapat javára. A második félidőhöz kattints!

Szünetben az edzőnk ezt a meglepődöttségünket próbálta oldani, hosszú lefolyású, pontos játékot kért tőlünk. A második fèlidő elején talán kicsit megnyugodtak a házigazdák, mi pedig betartottuk az edzői utasításokat, így folytatás első 6 percében mi dobtunk 5 gólt, a remek védekezésünknek köszönhetően viszont nem kaptunk, az állás így 13-11-re módosult. Ekkor ismét magasabb fokozatba kapcsoltak a seregélyesi lányok, ismét lerohantak minket, szerezve újabb könnyű gólokat. Hiába volt remek védekezésünk, felállt fal ellen szinte csak 4-5 gólt kaptunk egész mérkőzés alatt, sajnos a gyors letámadásaikkal nem tudtunk mit kezdeni, így a végeredmény Seregélyes-Bicske 22-16 lett.

A mérkőzést összegezve elmondható az - bár többször is volt lehetőségünk arra, hogy nagyon közel kerülve esetleg megfordítsuk az állást -, hogy fegyelmezett, pontos védelemmel (mind mezőnyben, mind kapus fronton) szemben még a bajnok csapatnak is tudunk nehézséget okozni. Viszont a támadásaink nem elég hatékonyak. Elég sok technikai hibát ejtettünk most is, és a befejezések is pontatlanok voltak, naggyá téve az amúgy is nagyon jól védő seregélyesi rutinos hálóőrt, amiből rendszerint gyors labdakiadás és lerohanást követve könnyű gólokat szereztek. Sajnos így, ezzel a vereséggel 3 pontra csökkent az előnyünk a Rácalmás csapatával szemben. Várhatóan közöttünk fog eldőlni a bajnoki ezüst sorsa, amit termèszetesen mi nagyon szeretnénk megtartani.

Seregèlyes PDSE: Kerék G.(kapus), Kovács N. (2), Nagy A., Vízi M. (1), Gosztola P. (1), Kasó B. (7), Csepregi A. (6), Kiss H. (3), Tényi E. (1).

Bicskei TC: Szűcs J- Tordainé (kapusok), Szalma K. (2), Szalma A. (3), Klupács A., Pordán A. (1), Boros B. (3), Szöllősi E., Balogh K. (5), Landszmann R. (2), Horváth G., Lődi D., Bolba K.

Következő mérkőzésünk hazai pályán lesz Aba csapata ellen, 26-án (vasárnap) 16.00 órától. Zengjen akkor is a szári csarnokban a HAJRÁ BICSKE!!!

CSAK A BICSKE! (Tudósított: Tordainé Varga Ildikó)