6 gólos előnyről sikerült elbukni az oly fontos 2 pontot: Bicskei TC-Aba Sárvíz KE 23-27 (14-11)

Nem fújták meg lányainknak a hazai pályát a bírók, 13 (!!!) hétméterest ítéltek ellenünk!

2015. április 29. - ventil66

p1680578.JPGA Bicske TC női kézilabda csapata az elmúlt hétvégén az Aba-Sárvíz KE női csapatát fogadta. A mérkőzés előtt sokat foglalkoztunk az ellenfél játékával, hiszen tudtuk, hogy ez a csapat nagyon egységes és jó erőt képvisel. Játékukat a gyors indulások jellemzik, amire próbáltunk taktikailag felkészülni.

A kezdő sípszó elhangzása után csapatunk ebben a szellemben kezdett játszani. Jó védekezéssel és jó támadásokkal kezdtük a játékot. Az első negyed órában úgy tűnt, hogy jól felkészültünk, hiszen 6 gólos előnyre is szert tettünk. Mind védekezésben (bár egy meghatározó védekező játékosunk lesérült az elmúlt mérkőzésen, így nem tudta vállalni a játékot), mind kapus poszton, mind pedig támadásban nagyon jól működtünk. Az első félidő második felére azonban ez a lendület megtört, amit az abai lányok könyörtelenül kihasználtak, így a szünetre csupán 3 gólos előnnyel mehettünk, félidőben 14-11 volt a bicskei előny. A második félidőhöz, bajnoki tabellához és jegyzőkönyvhöz kattints!

Szünetben az edzőnk a támadások lassítását kérte, pontosságot, valamint a védekezés fenntartását. A második félidő azonban nem nekünk kedvezett. Az abai gyors, rohanós játékkal nem tudtuk felvenni a lépést, mi magunk is elkezdtünk gyorsan játszani, ami hibák sorozatát hozta. Sok labdaeladásból gyors és könnyű gólokkal feljöttek az abaiak, a második félidő 24.percére kiegyenlítettek. Sajnos lélektanilag ez minket nagyon megviselt, az abai lányok viszont vérszemet kaptak, és megfordították az állást. Az utolsó percek bicskei szempontból nem éppen a nyugodt játékot testesítették meg. Kapkodni kezdtünk, ami újabb hibákat eredményezett. A végeredmény 23-27 lett, ezzel Aba csapata elvitt tőlünk 2 nagyon fontos pontot.

A mérkőzés egészéről elmondható, hogy az amúgy nagyon kemény és feltörhetetlen védekezésünk most nem működött jól, csak a mérkőzés egyes szakaszaiban. Bár felállt fallal szemben csupán 2-3 gólt kaptunk, a leindulásokkal nem tudtunk lépést tartani. Mindemellett rengeteg büntetőt ítéltek ellenünk (néha vitatható helyzetekből). A mérkőzésen az abai lányok 13-szor állhattak a 7 méteres vonalhoz, ebből 8 gólt érvényesítettek. Mi csupán 3 büntetőt dobhattunk, amiből 1 kimaradt. Úgy gondolom, hogy a rengeteg megítélt büntető okozhatott lelki gondokat nálunk, ami sajnos a teljes játékképünket megváltoztatta.

Sajnáljuk az elvesztett 2 pontot, hiszen a tabellán a második hely megtartásához nagyon fontos lett volna. Most csupán 1 pont előnyünk van a jelenleg harmadik helyen lévő Rácalmás csapatához képest. Bízunk benne, hogy a következő mérkőzéseken kevesebb hibával játszunk majd, és sikerül begyűjteni minél több pontot a végelszámolásra.

Bicskei TC-Aba Sárvíz KE 23-27 (14-11)

Bicskei TC: Szűcs Judit , Szalma Krisztina 1 gól, Szalma Adrienn 4 gól, Pordán Adrienn 2 gól, Boros Bernadett 8 gól, Balogh Katalin 6 gól, Landszmann Réka 2 gól, Lődi Dalma, Bolba Katalin, Klupács Anikó, Szöllősi Eszter, Tordainé Varga Ildikó

Aba-Sárvíz KE: Major Ágnes, Csapó Viktória, Asbóth Éva 11 gól, Bor Jolán 5 gól, Kotnik Ibolya 1 gól, Füzi Alexandra, Horváth Vivien, Réger Anita 3 gól, Vadász Vivien 6 gól, Kovács Virág 1 gól

Következő mérkőzésünk május 9-én lesz 11 órától Martonvásár csapata ellen, idegenben. Minden szurkolónkat szeretettel várjuk, hogy zengjen a HAJRÁ BICSKE!