A bronz is szépen csillog, de még a szoros vereség után is van esély az ezüstre: Rácalmás-Bicskei TC 26-23 (15-9)

2015. május 20. - ventil66

p1650469_1.JPGHétvégén Rácalmás csapatához látogattak kézilabdás lányaink. Tudtuk, hogy nem lesz könnyű a mérkőzés, hiszen ez az a csapat, amellyel nagyon hasonló erőket képviselünk, rendszerint ki-ki mérkőzéseket játszunk egymással. Az idei bajnoki évben az egymás elleni mérlegünk 2-1 volt a javunkra. Azt is tudtuk, hogy nagy valószínűséggel ez a meccs fogja eldönteni az ezüstérem sorsát, hiszen a mérkőzés kezdetéig 1 pont előnyben álltunk a rácalmási lányokkal szemben. Ezért cseppet sem tét nélküli rangadóra készültünk idegenben, ami mindig nehezíti a 2 pont megszerzésének esélyeit.

Ebben a szellemben indultunk Dunaújvárosba. Sajnos megint hiányos kerettel, mindössze 1 cserével tudtunk pályára lépni ezen a fontos mérkőzésen. A kezdő sípszó után nagyon nem találtuk a helyünket sem mezőnyben, sem kapus poszton, igen gyengén muzsikáltunk. Nagyon sok hibával játszottunk, kapkodtunk és ezt az ellenfél kegyetlenül kihasználta, rendezettebb játékkal megbüntette. Szünetre jelentős hazai vezetéssel mentünk, 15-9-et mutatott az eredményjelző. A második félidőhöz, jegyzőkönyvhöz és bajnoki tabellához kattints!

A második félidő hasonlóan zajlott, mint az első. Az első 15-20 percben megismétlődni látszott az első félidő, bár sokkal kevesebb volt a hiba a játékunkban, az ellenfél magabiztosan játszott, 8 gólra is növelte az előnyét. Szerencsére a szívünk végig ott volt velünk, így bár a játékunk sok javításra szorult, mégis megtudtuk rázni magunkat, egymást biztatva kezdtünk küzdeni a tisztességes vereségért. Az ötvenedik perctől kezdve történt valami, kezdett összeállni az amúgy mindig jól működő, de most nem szuperáló védekezésünk, ennek eredményeképpen kapusunk is könnyebben hárított, az utolsó 10 percben feljöttünk 5 gólra, 24-19-re. Ekkor egy hosszú indításunkat követően az ellenfél kapusa ütközött az induló játékosunkkal, ami miatt piros lappal kiállították, és a gólhelyzet miatt büntetőhöz jutottunk, amivel 4 gólra csökkent a hátrányunk. Ekkor jegyzőkönyv szerint 7 perc volt vissza, bírók szerint 5 és fél. A büntető elvégzéséhez elhangzott sípszó után viszont a játékvezetők nem vették észre, hogy az ellenfél 1 kapussal és 6 mezőnyjátékossal van a pályán, így hosszas egyeztetés után (idő nem azonnal került leállításra, így több, mint fél percet veszítettünk) kettős emberelőnybe kerültünk 2 percig. Újabb góllal 24-21-re módosult az állás, hátralévő idő ekkor ténylegesen 2 perc körül járt. Mindkét csapat kicsit kapkodni kezdett, mi az eredmény megfordításáért, a házigazdák meg az eredmény megtartásáért. Sajnos ebből a házigazdák jöttek ki jól, a végeredmény 26-23 lett a rácalmási lányoknak.

Összességében a házigazda megérdemelten nyert, összeszedettebben, ötletesebben játszottak, a mi hibáinkat remekül fordították a javukra és ezekből szinte mindig eredményesek voltak. Mi is küzdöttünk, de a mérkőzések óta fennálló emberhiány most felőrölte az erőtartalékainkat. Nagyot küzdöttek a lányok, de sajnos Rácalmás otthon tartotta a 2 pontot, ezzel átvették a tabellán a második helyet, mi pedig a harmadikra csúsztunk. Még 2 hazai mérkőzés vár ránk. Ha esetleg mindkettőn sikerülne itthon tartani a 2 pontot, akkor még lehet esély arra, hogy a tabella előkelő 2 helyén zárjuk az évet, persze ez függ attól is, hogy Rácalmás mit játszik a hátralévő 2 mérkőzésen. Ha papírforma szerint zajlanak a meccsek, akkor a jelenlegi helyezések a valószínűek a bajnokság zárásánál.

Rácalmás: Adrián A. 1, Nyüsti Zs., Gráczerné B. 8, Kovács A. 1, Farkas Zs. 7, Koncz K.4, Polgár E. 4, Kulics M., Csepecz Sz. 1, Harmath R.

Bicskei TC: Szalma K. 1, Szalma A. 4, Pordán A. 4, Boros B.4, Szöllősi E. Landszman R.3, Balogh K. 7, Tordainé.

Következő mérkőzésünk hazai pályán a szári sportcsarnokban lesz május 24-én vasárnap 16.00 órai kezdettel. Minden szurkolót szeretettel várunk! Csak a Bicske!tabella150517.jpg