Padlón! Megkezdhetjük a felkészülést a következő szezonra: Dunafém Maroshegy-Bicskei TC 9-1 (5-1)

Műfüvön igazi gólokat kaptunk, de azt sokat!

2015. május 23. - ventil66

imag3826.jpgMűfüvön igazi gólokat kaptunk, de abból igen sokat, szám szerint  a két meccsen összesen 25-öt! Ellenfelünk kérésére a csákvári műfüves pályán került sor a Dunafém Maroshegy elleni bajnoki mérkőzésekre. Sajnos az U21-es csapatból többen is cserben hagyták társaikat (volt aki inkább a Puskás Akadémia-Újpest NB I-es mérkőzés megtekintését választotta Felcsúton!), s az ígéretek ellenére mindössze kilnecen jelentek meg, abból is a mérkőzés első harmadában sérülés miatt egy fő kivált. 8 fővel pedig nem lehetett más a vége, mint gólzáporos vereség. Tisztelet a megjelenteknek!

Felnőtt csapatunknál már joggal számíthattunk felszabadult játékra, hiszen a kiesés kérdése eldőlt, s mostani ellenfelünkkel együtt alacsonyabb osztályban folytatjuk ősztől. Már a 2. percben megkezdődött a gólgyártás, a maroshegyi Pálinkás egy jobbról beadott, Zaboson felpörgött labdát 1 méterről vágott a hálóba (1-0). A 12. percben Lelkes vette át jól a labdát a tizenhatoson és jobb belsővel okosan helyezett a kapu bal alsó sarkába (2-0). A 19. percben ismét Pálinkás mozdult jól egy beadásra és 11 méterről jól emelte át a labdát zaboson (3-0). A 30. percben szórványos ellentámadásaink nyomán Molnár szögletét Szabó Balázs tanári mozdulattal 10 méterről szépen fejelte a hosszúba (3-1). A 32. percben Horváth jól cselezte magát tisztára és középről 14 méterről biztosan és laposan lőtt a kapu közepébe (4-1). A 34. percben Andrási futott keresztbe a labdával és 13 méterről ballal, félmagasan a kapu jobb oldalába lőtt (5-1). Az első félidő Szabó és Bernáth helyzeteivel zárult, de az eredmény már nem változott. A második félidőhöz, aktuális tabellához és helyszíni fotóinkhoz kattints!

Rögtön kapott góllal kezdtük a második játékrészt. Ismét Andrási jeleskedett, a jobbösszekötő helyéről 14 méterről kitűnően eltalált lövéssel lőtte ki a hosszú sarkot (6-1). Az 52. percben Horváth jól vette át a pettyest a balösszekötő helyén és 15 méterről belsővel a hosszúba csavart (7-1). Több maroshegyi ziccer és Zabos-bravúr után a 71. percben Suhaj az ötösről lőtt, Zabos védése után az ismétlést már a hálóba vágta (8-1). A 73. percben Gárbert találta ziccerben az átadás, 5 méterről belsővel helyezett a hálónkba (9-1). A 82. percben saját játékosaink szólalkoztak össze, Máté és Németh perlekedett egymással és csak a játékvezető határozott fellépésére higgadtak le. A csatárban jól mozgó Szabó Balázs még kétszer veszélyeztetett, majd a 89. percben Oláh kissé könnyelműen és komolytalanul hagyta ki legnagyobb helyzetünket, 10 méterről centiméterekkel gurított mellé.

Összességében a felszabadult játék megvolt, de sajnos gyenge védőmunkával párosult. A középpályán és a védelmünkben sem volt senki, aki az elmozgó maroshegyi csatárokat féken tartotta volna. Feltűnően sok gólt kaptunk 12-16 méterről és úgy kilencet, hogy Zabos még számos bravúrt be is mutatott. Jövő héten a becsületéért is játszó bicskei alakulat május 23-án szombaton Martonvásáron lép pályára. Íme az aktuális bajnoki tabella és helyszíni fotóink.tabella150523.jpg