Vasárnap fényesedhet az érem: Bicskei TC-Soponya SE 27-20 (14-4)

Nagy siker küszöbén a bicskei kézilabdás lányok!

2015. május 28. - ventil66

p1670786_1.JPGA Bicske TC női kézilabda csapata az utolsó előtti fordulóban a Soponya SE női csapatát fogadta. A kötelező 2 pont begyűjtésére készültünk. Ebben a szellemben mentünk fel a pályára és kezdtük a játékot. Kicsit nehezen indult minden, a soponyai lányok megtettek mindent, hogy megnehezítsék a dolgunkat. De az első 5-10 perc után beindult a gépezet, szép támadások és remek védekezésekkel magabiztos első félidőt zártunk annak ellenére, hogy a soponyai hálóőr remek formát mutatott. Első félidő 14-4 lett.

Szünetben az edzőnk a hosszú lefolyású támadásokat kérte tőlünk. Ezt próbálták a lányok megvalósítani, bár sokszor vérszemet kaptunk, a gyors és könnyű gólok lehetőségeit nem minden esetben tudtuk kihasználni. Mindemellett a játékunk most igazán ígéretes volt, gyönyörű bejátszások színesítették az amúgy sok keresztmozgásos játékunkat. Mindezt egy jó és magabiztos védekezéssel is alátámasztották a lányok. A második félidőben ugyan kicsit leengedtünk, több hibát vétettünk, de így is magabiztos győzelmet arattunk. Végeredmény 27-20.

Ezzel a győzelemmel ismét a második helyre kerültünk, hiszen Rácalmás csapata 10 gólos vereséget szenvedett Seregélyes csapatától, így az utolsó fordulóra egy pontos előnnyel indulunk. Folytatáshoz, tabellához és jegyzőkönyvhöz kattints!

Bicskei TC: Tordainé Varga Ildikó, Szalma Krisztina 4 gól, Szalma Adrienn 12 gól, Boros Bernadett 7 gól, Szöllősi Eszter, Balogh Katalin 2 gól, Landszmann Réka, Klupács Anikó 1 gól, Bolba Katalin 1 gól

Soponya: Kovács Rózsa, Szűcs Edit 7 gól, Szabó Lilla, Nagy Dorina 1 gól, Szolga Péterné 3 gól, Szigeti Réka 2 gól, Baloghné Szabó Zsuzsanna 1 gól, Balogh Dalma 1 gól, Berkes Istvánné, Farkas Evelin 4 gól, Márkus Klára 1 gól

Az idei utolsó mérkőzésünk ismét hazai pályán lesz, 31-én vasárnap, 16.00 órától a szári sportcsarnokban. Ellenfelünk a csupán 4 pontot vesztett tavalyi (és idei) bajnok Seregélyes csapata lesz. Mint írtuk fentebb, cseppet sem tét nélküli ez a mérkőzés, hiszen egy esetleges győzelem ezüstöt érhet. A bronz már tuti, azt egy vereséggel sem veszíthetjük el, így az idén ismét érmet szerzett a bicskei női kézilabda csapat a klubnak. Hogy ezüst, vagy bronz, az a hétvégi mérkőzés után kiderül.

A feladat nem lehetetlen, hazai pályán tudunk szoros mérkőzést játszani, pontot rabolni egy esélyesebb csapattól is, most talán az utolsó percekre az ezüst lehetősége ad majd plusz erőt a lányoknak. Így a meccsre kilátogatók minden bizonnyal egy izgalmas csatát láthatnak majd, hiszen a seregélyesi lányok a tabellán való helyezésüktől függetlenül mindig teljes gőzzel "esnek" az ellenfeleiknek. Megkérünk mindenkit, aki szimpátiát érez a kézilabdával és a lányainkkal kapcsolatban, látogassanak ki a mérkőzésünkre, buzdítsák a lányokat a csapat 8.játékosaként, hogy elérhessük azt, amiért ebben a nehéz évben is megküzdöttünk!