Nem volt ellenszer a szári tiki-takára: Bicskei TC-Szár KSE 2-5 (1-1)

Bajnok az Iváncsa, csapatunk az utolsó helyen zárta a bajnokságot!

2015. június 07. - ventil66

p1890415.JPGA záró forduló Bicske-Szár mérkőzése hűen tükrözte tavaszi teljesítményünket. Amíg nem tört meg bennünket az ellenfél, addig küzdöttünk, hajtottunk, de végül a sok védelmi hiba kapott gólokban is megmutatkozott. Kánikulai meleg és a szomszédvárak találkozójához (régebben rangadójához) méltó magas nézőszám fogadta a kivonuló csapatokat. Kedves gesztusként a Bicskei Torna Club elnöksége a találkozó előtt ünnepélyesen búcsúztatta két korábban visszavonult játékosát, Hegedűs Attilát és Rafael Józsefet és megtapsolhattuk a tehetséges utánpótlás játékos Moharos Leót, aki ősztől a Puskás Akadémián folytatja pályafutását. Az utánpótlásban végzett kiemelkedő munkájáért Ágoston Márton is centenáriumi emlékmezt vehetett át - a visszavonult labdarúgókhoz hasonlóan.

A 19. percben Megyesi szögletét Bence Márk közelről fejelte a szári kapuba és máris vezettünk (1-0). Lüktető, jó iramú játék folyt a pályán, sportszerűen játszottunk és végre egy mérkőzést sárga/piros lapok nélkül hoztunk le. Vezetésünk nem tartott sokáig, a 33. percben szinte lemásolta gólunkat a vendégcsapat és Nyitrai szögletét ezúttal Fenyvesi Szabolcs közelről bólintotta a hálónkba. Folytatáshoz, a záró forduló többi eredményéhez, a bajnokság végeredményéhez és helyszíni fotóinkhoz kattints!

A második félidő elején újabb Fenyvesi-gólt láthatott a publikum! Ezúttal Viktor tört ki a jobbösszekötő helyén és Zabos támaszkodó lába mellett okosan helyezett a kapunkba (1-2). Az 54. percben egy baloldali centerezést Farkas Bence rosszult talált el, azonban az ütemtelenül vetődő Zabos mellett a labda így is a bal alsó sarokba pattant (1-3). A 64. percben Molnárt szerelték szabálytalanul a szári védők, a megítélt jogos tizenegyest Megyesi higgadtan lőtte a jobb alsó sarokba (2-3). A 69. percben újabb szöglet után elalvó védőink mellett Szabó Tibor (2-4), a 75. percben pedig ügyes szári kontra végén közelről Haász (2-5) adta meg a kegyelemdöfést.

Nem volt ellenszerünk a sokmozgásos tiki-takaszerű szári kontrákra, amikor 4-5 átadással számos alkalommal az ötösünkig jutottak és védőink bizony sokszor csak keresgélték a labdát. Adódó ziccereinknél több rossz döntést is hoztak csatáraink és bizony azt sem szabad elhallgatni, hogy többen formán kívül teljesítettek a mai napon. A szünetben elvégzett kapuscsere sem vált be, mert Zabos - kiegyensúlyozott és helyenként bravúros tavaszi teljesítménye ellenére - a mai napon nem tudott hozzá tenni a derbihez.

Végül csapatunk az utolsó helyen, szerény 2 ponttal és 93 kapott góllal zárta a 2014-2015-ös Fejér megyei I. osztályú labdarúgó bajnokságot, amivel természetesen kiesett a másodosztályba. A produktum alaposabb elemzést igényel, ami hamarosan meg is fog történni, addig is az alábbiakban láthatod a záró forduló további eredményeit, a bajnokság végeredményét és helyszíni fotóinkat.