Szépségdíjas gólokkal magabiztos továbbjutás a kupában: Lovasberény-Bicskei TC 0-3 (0-2)

Csikócsapatunk élén sikerrel debütált Nyigri Richárd vezető edző!

2015. augusztus 03. - ventil66

p1900544.JPGA hagyományoknak megfelelően a télihez képest lényegesen rövidebb nyári szünet után kezdték meg labdarúgóink szereplésüket. Elsőként az alacsonyabb osztályban szereplő Lovasberény otthonában Magyar Kupa szereplés várt ránk, nem éppen a legpozitívabb előjelekkel, hiszen a csákvári sikeredző Nyigri Richárd csak néhány napja foglalta el a bicskei kispadot és mindössze két edzéssel a háta mögött vezényelte pályára vasárnap délután a jelentősen kicserélődött BTC csapatát.

Jellemző, hogy a mindössze 19 esztendős bicskei Komjáthy Bence élete első felnőtt tétmérkőzésén jeleskedett kezdőként végig játszva a találkozót, míg ellenfelünknél Paudics személyében 48 (!!), Farkasfalvi személyében pedig 43 (!) éves játékos is erősítette a védelmet.

A 16.percben Jelinek vezette az alapvonalig a labdát, centerezését a védők szögletre mentették. A 20.percben Bencze igéretes pozícióból 3 csel után 17-ről próbálkozott, két perccel később Oláh egy kiugrás után éles szögből a kapusba lőtt. A nagy melegre való tekintettel mindkét félidő 23-ik percében 5-5 perces ivószünet járt a labdarúgóknak. A szünet jót tett nekünk, Jelinek vezetésével több ígéretes támadást is vezettünk, lassan kijött az osztálykülönbség a javunkra. A 31.percben Oláh szöglete kis híján érintés nélküli gól lett, a 42.percben Bencze passzával Spindler ugrott ki, de kissé hosszan vette át és nem tudott lőni. A 44.percben megszereztük a vezetést, még hozzá szépségdíjas góllal! Bencze szöktette a jobb oldalon Oláht, aki jól cselezett befelé a 16-oson, majd 14-ről ballal lövésre szánta el magát és a pettyes védhetetlenül a bal felső sarokba vágódott (0-1). A vezető gól még inkább fokozta a játékkedvünket és még az első játékrészben gyakorlatilag sikerült eldönteni a mérkőzést. A 45.percben Spindler lopta el a labdát szemfüles módon egy hazai védőtől, okosan Jakabhoz passzolt, aki felnézett és 13 méterről jobb belsővel mesterien csavart félmagasan a kapu bal oldalába (0-2). Újrakezdésre már nem maradt idő, következett a pihenő. A második félidőhöz és helyszíni fotóinkhoz kattints!

A 46.percben Jelinek veszélyeztetett 20-ról, az 50.percben a hazai veterán Farkasfalvi ziccerét fogta Miklós, míg egy perccel később a nagy lövőkedvvel játszó Jakab Ákos 23-ról alig bombázott a bal felső sarok fölé. A 60.percben Jelinek már 30 méterről is bevállalt egy szabadrúgást, a 64.percben pedig Spindler lágy beadását Jaklin félfordulatból, ollózva küldte rá. A 66.percben Jelinek ziccerét fogta Paudics kapus, a kipattanóból Jaklin fejjel ismételt, újra hárított a fiatal cerberus. A 72. percben Jelinek gólpasszal indította Sólyomot, aki 8 méterről a kapust találta telibe. A 74.percben megadtuk a kegyelemdöfést a Lovasberénynek! Sólyom alapvonali lapos beadását Jelinek 4 méterről, Madjer-módra, bravúros sarkazással, a kapus lába között helyezte a hálóba (0-3). A 77.percben a hazai Juhász ügyesen emelte át Miklóson a labdát, azonban kapusunk visszasprintelve elcsípte a gólba tartó labdát. A hajrában már futószalagon termeltük a helyzeteket, a 79.percben Jelinek sokadik ziccere maradt ki, ezután Kiss ziccerét Miklós, Farkasfalvi 18 méteres lövését a keresztlécünk hárította. A meccs utolsó momentuma Jelinek újabb kihagyott ziccere volt, s az egyébként jól bíráskodó Hajdú Balázs játékvezető úgy döntött, hogy az 5 perces ivószünettel nem toldja meg a találkozót, azt eldöntöttnek tekintve a 85.percben lefújta a szezon első kupameccsét.

A végeredmény lehetett volna akár 10-2 is a javunkra, de a győzelmünk jogosságához nem férhetett kétség. Miklós - Sólyom, Máté, Bencze, Komjáthy - Jakab, Spindler, Vincze - Oláh, Jaklin, Jelinek összeállítású gárdánk becsülettel helyt állva, nagy akarással és helyenként jól is játszva hozta a kötelezőt. Folytatás jövő vasárnap 17.00 órától Pusztavámon, ahol a bajnoki idénynyitón harcos, harapós ellenfél vár ránk. A sikerhez minél több bicskei szurkolót várunk a lelátóra! Csak a Bicske! (fotó: Nagy György, szöveg: Komjáthy Péter)