Győzelmi esélyt szalasztottunk el: Sárosd-Bicskei TC 4-2 (1-1)

Kihagyott ziccerek, rövid kispadunk és az az átkozott utolsó 5 perc okozta ismét a vesztünket!

2015. augusztus 24. - ventil66

imag4760.jpgEgy vérbeli szerdai kupameccsel (Újbarok-Bicskei TC 4-4) a lábakban, kitűnő labdarúgó időben utaztunk a Fehérvártól délre található Sárosdra, ahol jól előkészített, ám meglehetősen vizes pálya várt ránk. Szombaton U19-es csapatunk ugyanitt elveszítette veretlenségét (1-3), ezért jól jött volna még nyeretlen felnőtt gárdánknak a 3 pont egy verhető ellenfél otthonában. Igen rövid kispaddal, mindössze egy cserével álltunk fel, így Nyigri Richárd vezető edzőnek körültekintő taktikát kellett kidolgoznia a reménybeli győzelemhez.

A 8. percben egy távoli hazai lövést követően a lesen álló Ladányi lőtt a hálóba, a játékvezető természetesen érvénytelenítette a találatot. A 15. percben már nem volt ennyi szerencsénk, Susa ívelését Vinkler kanalazta vissza és Tornyai közelről a hálóba gurított (1-0). Nagy szerencsével, váratlanul egyenlítettünk. A 23. percben Németh szabadrúgásból ívelte fel a labdát és a visszafelé futó Susa közelről védhetetlenül fejelte a saját kapujába a labdát (1-1). Megjött a lövőkedvünk, két perc múlva Vince 22-ről próbálkozott, a kapus hárított. A 31. percben kihagytuk a meccslabdát, Szarvas lépett ki jól középen a lesre játszó hazai védők között, de a középről leadott közeli lövésénél felpattant a labda, így jócskán fölé ment. Nagy helyzet volt! Ezután elszántan rohamozott a Sárosd, de Bognár Dezső több alkalommal is bravúrral védett vagy a bírói sípszó harsant fel les miatt. Döntetlen állásnál vonultak félideji szünetre a csapatok.

Az 50. percben Tornyai közeli lövését védte Bognár, 5 perccel később ugyanő jócskán fölé bombázott. Az 57. percben Vörös Zoltán pillanatai következtek, előbb ügyesen harcolt ki sárgát védőjének, majd éles szögből közelről hibázott. Az 58. percben lesgyanús góllal szerzett vezetést a Sárosd. Hazai szöglet után Sipos középről 16-ról gyengén, külsővel lőtt laposan és egy lesen álló, kapusunkat zavaró csatár közreműködésével utat talált a labda a hálónkba (2-1). A 64. percben rosszul záró védőink között Vinkler lépett ki jól és 7 méterről higgadtan gurított a kapunkba (3-1). Több hazai bomba és Bognár-védés után a 81. percben Vincze kitűnően indította Vöröst, aki 8 méterről pontosan lőtte ki a hosszú sarkot (3-2). Szorossá tettük a hajrát, de a 86. percben jött a szokásos védelmi rövidzárlat. Szöglet után tétováztak védőink és Arany szinte a gólvonalról sodorta be  labdát a hálónkba (4-2).

Javuló játékkal partiban voltunk és ki tudja, ha Szarvas ziccerével 2-1-re vezetni tudunk, hogy alakul a meccs... Javítási lehetőség vasárnap 16.30-tól hazai pályán a Lajoskomárom ellen. További helyszíni fotóinkhoz kattints!