Megvan az első bajnoki pont: Tordas-Bicskei TC 2-2 (1-1)

Fiatal csapatunk küzdeni tudásból jelesre vizsgázott!

2015. szeptember 06. - ventil66

btc_cimer_kicsi_4.jpgVasárnap délután szeles időben Tordason megszerezte első bajnoki pontját fiatal csapatunk. Az elmúlt heti összeállításhoz képest újdonság volt a frissen igazolt Bajrami Arjanet pályára lépése a center poszton. A BTC csapata az elmúlt hetek javuló játéka alapján joggal reménykedhetett végre pontszerzésben. Nézzük a részleteket.

Tordas-Bicskei TC 2-2 (1-1)

Bicskei TC: Bognár 7 - Szarvas 6, Máté 6, Bencze 6, Miklós 6 - Oláh 8, Németh 6, Molnár 7 - Vörös 7, Bajrami 6, Jelinek 6. Csere: Sólyom 7, Kovács (-), Jaklin (-). Edző: Nyigri Richárd.

A 30. percben Molnár kitűnően indította Vöröst, aki ellen ugyan szabálytalankodtak, de így is jól szöktette Oláht, aki a kifutó kapus mellett higgadtan lőtt a hálóba (0-1). Vezetésünknek nem sokáig örülhettünk, ugyanis a 32. percben bedobás helyett szögletre mentettünk egy hazai támadást, s ezt követően a kapunk előterében pattogó labdát Madaras 6 méterről  a kapunkba vágta (1-1).

Az 55. percben Bencze remekül indította Jelineket, aki száz százalékos ziccerben 6 méterről a kapusba lőtt, sőt az ellentámadás során még Bognár kényszerült kétszer is bravúrosan védeni. A 60. percben egy tordasi baloldali támadás során védelmünk nem tudott felszabadítani és Endrefalvi 10 méterről bevette kapunkat (2-1). Már csak kevés volt hátra a találkozóból, amikor a 85. percben Sólyom jobb oldali beadását Kovács jól csúsztatta tovább Oláhnak, aki 12 méterről bevágta az egyenlítő gólt, egyben saját maga és csapata második találatát (2-2).

Sokáig vártunk a mai örömteli pillanatokra, de megérte. Nyigri Richárd vezető edző értékelése szerint "a csapat a hibái ellenére küzdeni tudásával maximálisan megérdemelte az egyik pontot." Pontszerzésünkkel elkerültünk az utolsó helyről is, ahol immáron a Puskás FC Kft csapata áll.

Folytatás jövő vasárnap 16.00 órakor hazai pályán a szorosan előttünk álló Polgárdi ellen, nagyon fontos mérkőzés lesz remélhetőleg minél több szurkoló támogatásával!

A forduló többi eredményéhez, az aktuális bajnoki tabellához és helyszíni fotóinkhoz kattints (fotó: Nagy György)!