Bíró játékvezető és csapatunk is igen gyenge napot fogott ki: Mezőfalva-Bicskei TC 9-0 (5-0)

Nem sikerült átmenteni a Tordas és Polgárdi elleni formát!

2015. szeptember 27. - ventil66

dscf3729.JPGMegyei első osztályhoz és az elmúlt napok időjárásához képest meglepően jó talajú pályán fogadta a tabella második feléhez tartozó Mezőfalva a bicskei csapatot vasárnap délután. Előzetesen nagy volt a fogadkozás játékosaink között, hiszen egy meglepetésszerű győzelemmel utolérhettük volna riválisunkat, aztán sajnos az élet, no meg a mérkőzés mást hozott...

BTC: Bognár 5 - Sólyom 4, Vincze 4, Máté 4, Szarvas 5 - Molnár 4, Németh 4-2=2, Jakab 3 - Oláh 3, Jaklin 4, Vörös 5. Csere: Szűcs Sz. 5, Komjáthy 0.

Nagy elánnal, a véletlenre semmit sem bízva kezdtek a hazaiak. A 7.percben a hazai Boros a 16-os sarkáról csavart kapura, s a lövés centiméterekkel kerülte a kapunkat. Egy perccel később Huber távoli lövését Bognár és a kapufa együttesen mentették, a kipattanót kivágtuk. Kapusunk még ugyanebben a percben bravúrral tolta fölé a távoli hazai lövést. A 10.percben vezetést szerzett a Mezőfalva, szöglet után átszállt a labda mindenkin és a magára hagyott Tóth Á. 12 méterről laposan a kapunkba lőtt (1-0). A 15.percben egy felívelt szabadrúgást Bognár rossz mozdulattal gyakorlatilag maga mögé öklözött és a szemfüles Boros 3 méterről megszerezte csapata második gólját. Potyaízű gól volt ! (2-0). A mérkőzést nehezen kezében tartó Bíró játékvezető a 17.percben Szarvas szerelését ítélte szabálytalannak - talán kissé szigorúan - a büntető területen belül, tizenegyes! Tóth Á. a büntetőt higgadtan a balra vetődő Bognár mellett a jobb alsóba lőtte (3-0). A 20.percben Vincze Péter kiújult sérülése miatt cseréltünk és az ifjúsági korú Szűcs Szabolcs váltotta. A 28. percben Tóth Á. újabb ordító ziccert hagyott ki, majd egy perc múlva Bíró tévesen nem fújta be a Szarvas elleni faultot, ellenben Bognár vetődését már igen, újabb tizenegyes és közben a reklamáló Németh Zsoltnak egy piros lap! Forrtak az indulatok a pályán, hullottak a sárga lapok is, de mindez nem zavarta Tóth Á-t, hogy az újabb büntető - ezúttal fordított koreográfiával, Bognár jobbra, lövés balra -  higgadt értékesítésében (4-0). A 40.percben Szili ügyes összjáték 11 méterről lőtt a hosszúba (5-0). Ránk fért a pihenő.

Az 50.percben hazai kontra után Szili csúnyán mellé lőtt, egy perccel később láthattuk első átlövésünket Szarvas révén 30-ról, ami jócskán mellé szállt. Az 58.percben Jakab jó ütemben ugratta ki Vöröst, aki azonban 10 méterről ziccerben a kapusba pöckölte a pettyest. A 61.percben újabb Bognár-bravúr, azonban a következő perc óriási kavarodása után Szili közelről már mattolta védelmünket (6-0). Rogyadozó védelmünk ellen sorra hagyták ki a helyzeteket a hazai csatárok, mígnem a 75.percben Balázs vette fel a bal oldalon a labdát hosszasan és a balösszekötő helyéről úgy lőtt a kapunkba, hogy a lövés a bal kapufánkról csapódott a hálóba (7-0). A 80.percben 40 méteres Vörös-szóló után közeli lövését a hazai kapus bravúrral hárította. A 81-ikben Móricz már a sokadik hazai ziccert hagyta ki, egy perccel később azonban Nagy M. 20 méteres szabadrúgásból sikerrel lőtte ki a rövid sarkot, amihez talán Bognár rossz helyezkedése is kellett (8-0). Széteső játékunkat Móricz a 86.percben már közeli fejesgóllal büntette (9-0). Nagy M. újabb kapufájával majd Vörös ziccerben történt fölé emelése zárta a találkozót, amin megváltás volt számunkra a hármas sípszó.

Összességében igen indiszponált játékunkat és jó néhány labdarúgónk gyenge teljesítményét hozta a mérkőzés, s bizony az erőnléttel is jócskán voltak gondok.Mindössze 5-0 után, a második félidő első negyedórájában tudtunk egyenrangú ellenfelek lenni és megint felesleges kiállítást és sárga lapokat szedtünk össze reklamálással, hiszen köztudott, hogy bírói ítélet ritkán változik meg utólag a reklamálás hatására. Javítási lehetőség jövő vasárnap 15.00 órától hazai pályán a Gárdony-Agárd ellen!

Ifjúsági csapatunk szombaton ugyanitt 16-1-es vereséget szenvedett, egyetlen pozitívum, hogy az eltiltás után visszatérő Jakab Ákos góllal köszönt be. A forduló további eredményeihez, az aktuális tabellához és további helyszíni fotóinkhoz kattints!