Nem borítottunk papírformát a műhiba-gyanús mérkőzésen: Bicskei TC-Gárdony Agárd 0-4 (0-2)

Válogatott labdarúgó-szakkommentátor is helyet foglalt a lelátón!

2015. október 04. - ventil66

dscf3759_1.JPGBognár György 50-szeres válogatott labdarúgó, szakmai igazgató és a Sport TV szakkommentátora is helyet foglalt a kezdő sípszóra a bicskei lelátón a jóval előkelőbb bajnoki helyen álló vendég Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő elleni bajnoki mérkőzésen. Gyurit természetesen nem a jelenlegi bicskei futball hiánya vonzotta nézőterünkre, hanem egyik fiát, ifj. Bognár Györgyöt jött el megnézni, aki a vendégcsapat rutinos középpályása.

Alacsony szerkezetű, Németh "Pepe" elmúlt heti kiállítása és 4 meccses eltiltása miatt kissé átszervezett gárdát küldött fel a játéktérre Nyigri Richárd vezető edző, amelyben újdonság volt Jaklin Ferenc kissé hátravont szerepköre és örömünkre végre egyszerre léptek pályára gyors léptű csatáraink is. Napfényes idő és erős szél fogadta a játékosokat.

Bicskei TC: Bognár 4 - Sólyom 5, Vincze 5-2=3, Molnár 5, Szarvas 5-2=3 - Jaklin 6, Vörös 5, Jakab 5 - Oláh 5, Bajrami 5, Jelinek 6. Csere: Szűcs Sz. (0), Bognár S., Kovács A. Utóbbi kettő nem lépett pályára.

A 6.percben a vendég Pleszkán 20-ról bombázott fölé, a 13.percben Klauz egy szöglet után 10 méterről hagyott ki nagy helyzetet. A 18.percben nagy Jelinek-szólót követően Oláh elé pattant a labda, ő azonban már nem jutott lövéshez. A 22.percben Bognár György kevergetett középen és 20 méteres lövését névrokona, Bognár Dezső kapusunk nagy bravúrral tolta ki jobbra. Két perccel később  remek összjáték után Pleszkán a keresztlécünket lőtte telibe, a 27.percben egy oldalbedobás után Bajrami 18-ról fordult rá, a vendégkapus védett.

A 34.percben szabadrúgáshoz jutottak a gárdonyiak a kapunktól 20 méterre. Nyigri Richárd vezető edző még jelezte is kiabálva, hogy rosszul van felállítva a sorfalunk, de már nem volt idő korrigálni és Szabó Gergely szemfüles csavarással a bal alsóba varázsolta a pettyest (0-1). Fél órán keresztül vitézül álltuk a vendég rohamokat, volt tartásunk és gyakran ki tudtunk jönni a szorításból, a gól azonban többeknél kiborította a "bilit", így Szarvas szövegelésért a kiállítás sorsára jutott a 36.percben. A 41.percben ismét Bognár-Bognár párharc, a vendégcsatár lövését hárította Bognár D. A 43.percben Sowunmi kapta szabadon a labdát a tizenhatosunkon belül és középről higgadtan Bognár D. hasa alatt a hálónkba lőtt (0-2). A félidő utolsó momentuma volt Pleszkán 28-ról eleresztett lövése, amelynél Bognár D. már verve volt, a jobb kapufánkról azonban a mezőnybe pattant a labda.

Az 51.percben a bal oldalról felívelt szabadrúgásba az ötösön Meggyes csúsztatott bele (bár mintha öngólnak tűnt volna...) védhetetlenül (0-3). Egy perccel később végérvényesen eldőlt a találkozó. Ezúttal is Meggyes volt a főszereplő, távoli ívelt szabadrúgását ezúttal Bognár D. "benézte", s a labda akadálytalanul hullott a bal alsó sarokba (0-4). Az 56.perc hozta a meccs legvitatottabb jelenetét, amikor a már levonult Vincze "beszólt" Trosztmir partjelzőnek (szó szerint a "...jól elba....tok a hétvégénket..." mondattal). Vincze már az öltözőben járt, Szűcs Sz. csereként pedig befutott a tizenhatosig. Ekkor a partjelző jelezte a sértést Stumpf bírónak, aki az öltözőkulcsot kereső Vinczének felmutatta a pirosat és - miután úgy ítélte meg, hogy a sértés még a csere előtt történt - visszarendelte a kispadra Szűcsöt. A bicskei szakvezetés erősen vitatta a történteket és fontolgatja a rendelkezésre álló határidőn belül a műhiba miatti óvás benyújtását.

A jelentős előny birtokában a vendégcsapat is kissé visszavett és mi is érdekes módon rendezettebbé váltunk. A 63.percben Bognár D. kétszer is hárított egy szabadrúgás után, 10 perccel később pedig Bognár Gy. a tizenhatos sarkáról zúdított fölé nem sokkal egy szabadrúgást. A 76.percben egy vendég szabadrúgás után Csrepka fejelt a kapufára, majd a 87.percben Bognár Gy. 32 méterről zúdított egy bombát a keresztlécünkre. Feszült hangulatban "búcsúztatták" a bicskei nézők a levonuló bírói hármast.

Összességében megint megállapíthattuk, hogy alsóházi csapatként a kiegyenlített pillanatokban nem kapjuk meg a kedvező döntéseket a játékvezetőktől, s tekintélyt elsősorban az eredményességgel tudunk kivívni. Kicsit le kellene higgadni, mert a sorozatos kiállításokkal (1 hét alatt 3 alkalommal) a puszta kiállásunkat veszélyeztetjük. Javítási lehetőség jövő vasárnap 14.30-tól Sárszentmiklóson. A forduló többi eredményéhez, az aktuális bajnoki tabellához és további helyszíni fotóinkhoz kattints! tabella151004.jpg