Kiütéses győzelmükkel már harmadik helyen állnak a bicskei kézilabdás lányok: Fehérvár KC senior-Bicskei TC 15-38 (7-17)

Jó úton jár csapatunk az újabb érmes helyezés elérése felé!

2015. október 05. - ventil66

csapatkep2015_1.jpgVasárnap a székesfehérvári Köfém csarnokba látogattunk, ahol a házigazda FKC senior csapata volt az ellenfelünk. A mérkőzés előtt sokat beszélgettünk róluk, tudtuk, hogy a keretükben vannak ismerős játékosok, hiszen a régen jó erőket képviselő Polgárdi csapata is adott játékosokat ehhez a csapathoz, azonban a pontos játékoskeretük ismeretlen volt. Várakozásokkal telve érkeztünk meg és vártuk az összecsapást. Edzéseken azokra a hibákra fektettük a hangsúlyt, amiket sokszor vétettünk a móri lányokkal szemben. Így az edzésmunkában a gyors és pontos labdaátadást gyakoroltuk, valamint a támadás utáni gyors visszarendeződést. Ennek meg is lett az eredménye, hiszen kevés hibával oldottuk meg ezeket a játékelemeket.

Az első gólt a hazai csapat lőtte, de ezután ötletes, változatos és gyors játékkal hamar átvettük a vezetést, félidőben megnyugtató 10 gólos előnnyel mentünk pihenni. Félidőben 7-17-et mutatott az eredményjelző a javunkra. A második félidő elején kicsit az öltözőben ragadtunk, ami mind támadásban, mind védekezésben problémát eredményezett átmenetileg. Gyorsan rendeztük a sorainkat, a második félidő 10-ik percétől kiegyensúlyozott, precíz játékkal és védelemmel tudattuk az ellenféllel, hogy akarjuk azt a 2 pontot. Sok indulással, rengeteg keresztmozgással és határozott védekezéssel bebiztosítottuk a győzelmet egy 10-0-ás etappal, ekkor 12-33-at mutatott az eredményjelző a 23.percben. Innentől kezdve az volt a célunk, hogy a gólátlagunkat is növeljük. Igazán szép megoldásaink voltak, ami a jövőt illetően biztató számunkra. A mérkőzés jegyzőkönyvéhez, a forduló többi eredményéhez és az aktuális bajnoki tabellához kattints!

FKC-Bicskei TC 15-38 (7-17)

FKC játékosai: Kapusiné Berta Irén, Király Diána, Németh Zita, Jankovics Tiborné 4(3), Jankovics Andrea 1, Gugolya Katalin, Bácskai Emília, Kocsis Judit, Rumpler Krisztina, Töttös Nóra, Haászné Hegedűs Éva, Paizsné Surlaki Zsuzsa, Kuzma Dóra 2, Richter Rita 5, Balogh Petra 3, Mihályné Horváth Kinga

Bicskei játékosok: Balogh Katalin 8, Balogh Anita 7, Boros Bernadett 3, Horváth Gabriella, Landszmann Réka 2, Adravecz-Klupács Anikó 1, Pordán Adrienn 2, Szalma Adrienn 8(5), Szalma Krisztina 4, Szöllősi Eszter 3, Szűcs Judit, Tordainé Varga Ildikó

A bajnokság e hétvégi eredményei: FKC-Bicske 15-38, Aba-DAC 19-25, Soponya-Rácalmás 25-18, Mór-Martonvásár 25-18.

A bajnoki tabella jelenlegi állása: 1. DAC 2 győzelem (+27) 2. Mór 2 győzelem (+8), 3. Bicske, 1 győzelem 1 vereség (+22), 4. Martonvásár 1 győzelem 1 vereség (+7), 5. Aba 1 győzelem 1 vereség (+3), 6. Soponya 1 győzelem 1 vereség (-7), 7. Rácalmás 2 vereség (-16) 8. FKC 2 vereség (-44).

Következő mérkőzésünk az Aba csapata ellen lesz október 11-én 16 órától idegenben, a seregélyesi sportcsarnokban. Minden kedves szurkolónkat szeretettel várjuk! Minden bizonnyal izgalmas küzdelem lesz a 2 pontért! CSAK A BICSKE! (tudósított: Tordainé Varga Ildikó, fenti fotónk a bajnoki rajtot megelőző edzések egyikén készült)