Ítéletidőben szakadt ki a miklósi gólzsák: Sárszentmiklós-Bicskei TC 13-0 (5-0)

2015. október 12. - ventil66

dscf3866.JPGIsmét túl vagyunk egy olyan hétvégén, amikor a legnagyobb pozitívumként azt jelenthetjük ki, hogy teljes létszámban ki tudott állni felnőtt és ifjúsági csapatunk. Megyei első osztályú csapatunk nem tudta elviselni a 3 kiállítás miatti eltiltott és a 3 sérült hiányát, s a 6 alapembere nélkül most csak ilyen teljesítményre volt képes.

Érkezéskor derült ki, hogy a szakadó eső miatt (amely egyébként a mérkőzés alatt végig esett) a mérkőzést Sárszentmiklósról a szomszédos Sárbogárdra költöztetik, így az öltözés után újabb rövid utazás várt csapatunkra, amelyet Nyigri Richárd vezető edző a következő összetételben, 3 ifjúsági labdarúgóval kiegészítve küldött pályára. Közülük a mérkőzés napján 16 éves Pásztor László élete első felnőtt bajnoki mérkőzésére készült.

Bicskei TC: Bognár 3 - Sólyom 5, Máté 5, Molnár 4, Kovács 4 - Jakab 4, Jaklin 4, Jelinek 5 - Bognár 4, Pásztor 5, Tokaji 5.

Tíz percig tudtuk tartani magunkat a felázott, de viszonylag kevésbé sáros talajon. A 11. percben Gráczer B. szögletét "benézte" az egész védelmünk Bognár kapussal az élen, így a labda akadálytalanul jutott a bal sarokba (1-0). Három perccel később egy kontra után későn zártunk vissza, így a korábbi bicskei játékos Bezerédi 14 méterről ballal a hosszúba csavart (2-0). A 31. percben hazai összjáték után Gráczer G. adott be laposan az alapvonalról, Molnár az ötösön rosszul nyúlt bele és védhetetlen öngólt vétett a rövid sarokba (3-0). A 39. percben Nagy Á. lövését védte Bognár Dezső, két perc múlva azonban már újra maga mögé kellett nyúlnia. Szabó végzett el szabadrúgást 18 méterről középről, s a sorfal felett a kapu jobb oldalába csavart (4-0). És még mindig nem volt vége! Az első félidő hosszabbításában Szabó beadását követően Nagy K. lőtt közelről védhetetlen gólt (5-0).

A második félidőben 20 másodperc után folytatódott a gólgyártás. Labdaeladásunk után Bezerédi szánta el magát 16-ról lövésre, Bognár érthetetlen módon lábbal akart hárítani, azonban lyukat rúgott, így a labda a hálónkban kötött ki (6-0). Az 52. percben Jelinek gyakorlatilag egyetlen épkézláb gólhelyzetünket hagyta ki, amikor éles szögből 8 méterről mellé lőtt. Az 57. percben Németh ívelt fel 25 méterről egy szabadrúgást, amit Bognár ügyetlen mozdulattal - öklözés helyett - a kapu bal oldalába tenyerelt (7-0). Igen rossz napja volt Dezsőnek, hiszen a 63. percben Görög 23 méteres lövésénél ismét ő hibázott egy rossz mozdulattal (8-0). A 75. percben röviden szabadítottunk fel és Sükösd 8 méterről a hosszúba lőtt (9-0).

A 80. percben hazai labdaszerzés után Lajtos lépett ki és közelről nem hibázott (10-0). Egy perccel később Bíró egy hazai kontra utáni kipattanót 1 méterről kotort a hálóba (11-0), a 88. percben pedig Gráczer B. lépett ki jól középen és belőtte a kihagyhatatlant (12-0). Keresztre feszítésünk a 89. percben Bezerédi révén fejeződött be, amikor is 6 méterről lőtte be saját maga harmadik, csapata tizenharmadik találatát (13-0).

A végeredmény túlzónak tűnik, hiszen 4-5 súlyos egyéni hibánk is gólt eredményezett, de nem tudtuk kompenzálni 6 állandó játékosunk hiányát, akik közül hárman is a bíró megsértése miatt, felelőtlenül kerültek a kiállítás és több mérkőzéses eltiltás sorsára. Ugyanakkor tisztelet illeti azokat, akik ismét becsülettel vállalták a játékot a valóban ítéletidőben és képviselték a bicskei színeket. Javítási lehetőség jövő vasárnap 14.30-kor hazai pályán az Ercsi csapata ellen. További helyszíni fotóinkhoz kattints!