Hűvös abai női kézis fogadtatás: Aba-Bicskei TC 24-17 (12-6)

2015. október 13. - ventil66

handball_the_ball_5.jpgVasárnap folytatódott a 2015/16-os bajnokság őszi fordulója. Ellenfelünk az az Aba csapata volt, akikkel az elmúlt években mindig kiélezett, ki-ki meccset játszottunk. Egymás elleni mérlegünk közel döntetlen az évek alatt. A mérkőzésre kicsit foghíjasan érkeztünk, voltak betegeink, akik nem tudták vállalni a meccset, és volt, aki sérülten volt a pályán.

Mindez a mérkőzés kezdetén nem látszódott, hiszen egy darabig a várható módon alakultak a dolgok, fej-fej mellett menetelt a két csapat. Az első félidő közepén azonban az abai lányok magasabb fokozatba kapcsoltak, kihasználták a hibáinkat, gyors lerohanásaikkal 2-3 gólos előnyre tettek szert, majd szokásukhoz hűen vérszemet kaptak és 6 gólos előnnyel tértek pihenőre félidőben. Ekkor az eredmény: Aba-Bicske 12-6. A második félidőhöz, a forduló további eredményeihez, az edzői nyilatkozathoz és az aktuális bajnoki tabellához kattints!

A második félidőben azonban rendeztük sorainkat, fej-fej mellett haladtunk egészen a mérkőzés végéig, még a hátrányból is sikerült faragnunk, de az utolsó pár percben ziccereket hibáztunk, így a második félidőt is elveszítettük egy góllal. A mérkőzésről összeségében elmondható, hogy a védekezésünk rendben volt, pár hiba adódott csak, de elfogadható mennyiségben. Véleményem szerint az abai siker oka a sokszor ziccerekig kijátszott helyzeteink pontatlan befejezése lehetett. Ebben közre játszik az is, hogy még szerencsénk se volt, hiszen rengeteg kapufát lőttünk, amik rendszerint az abai védők kezében landoltak, ezzel újabb gyors indulásokhoz, könnyű gólokhoz segítve őket. Szerencsés esetben ezek a kapuba is pattanhattak volna. (A meccstől elvonatkoztatva szerintem a hideg sem segített, a teremben ugyanis olyan hideg volt, hogy a nézők is kabátban ültek. A hőmérséklet miatt a kispadon ülők nem tudtak jól beállni a játékba, mire bemelegedtek, lefújták a mérkőzést.) Mindent figyelembe véve, az abai lányok megérdemelten megnyerték a mérkőzést 24-17-re.

Kuzma Norbert edző gondolatai a mérkőzésről: "A mérkőzést korrekt játékvezetés jellemezte. Jól működött a védekezésünk és a kapusteljesítmény is jó volt. Úgy gondolom, hogy a vereség elsősorban a pontatlan támadás szervezésnek és a még pontatlanabb lövéseknek tudható be, ami gyors és könnyű gólokhoz juttatta az ellenfelünket. Hiszem, hogy ezen tudunk javítani. Ezen leszünk."

Bízunk benne, hogy a visszavágón nem csak szerencsénk lesz, hanem tudjuk majd hozni azt a szép játékunkat és sziklaszilárd védelmünket, amivel itthon tarhatjuk ellenük a 2 pontot, ezzel helyére billentve az egymás elleni mérlegünket.

Aba: Asbóth Éva 4, Kovács Virág 2, Bor Jolán 1, Csapó Viktória, Füzi Alexandra 1, Kotrik aibolya, Réger Anita 6, Vadász Viven 9, Major Ágnes, Esze Tímea 1.

Bicskei TC: Balogh Katalin 2, Boros Bernadett 4, Bolba Katalin, Horváth Gabriella, Landszmann Réka, Lődi Dalma, Adravecz-Klupács Anikó, Pordán Adrienn 1, Szalma Adrienn 6, Szalma Krisztina 4, Szöllősi Eszter, Szűcs Judit.

A bajnokság hétvégi eredményei: Aba-Bicske 24-17, Soponya-Dac 19-17, Mór-Rácalmás 32-18, FKC-Martonvásár 17-23.

A bajnoki tabella jelenlegi állása: 1. Mór 3 gy. 6 pont (+22) 2. Dac 2gy. 1 v. 4 pont (+25) 3. Martonvásár 2gy. 1 v. 4 pont (+13) 4. Aba 2gy. 1 v. 4 pont (+10) 5. Soponya 2gy. 1 v. 4 pont (-5) 6. Bicske 1gy. 2 v. 2 pont (+15) 7. Rácalmás 3 v. 0 pont (-30) 8. FKC 3 v. 0 pont (-50)

Amint látható, igen izgalmas eredmények születtek hétvégén, s mivel a bajnokság elején vagyunk, még 1-1 győzelem és vereség is nagyon átrendezi a tabellát. Így kerültünk most a harmadik helyről a hatodikra.

Következő mérkőzésünk október 18-án vasárnap 16 órai kezdettel lesz a szári sportcsarnokban. Ellenfelünk a jelenleg tabellán előttünk szereplő Soponya csapata lesz. Mindenkit szeretettel várunk! Csak a BICSKE! (tudósított: Tordainé Varga Ildikó)