Ötmeccses góliszony, hétgólos vereség, apró pozitívumok: Bicskei TC-Ercsi 0-7 (0-5)

2015. október 19. - ventil66

dscf4025.JPGCsörgöl Lajosra, Bicske legendás, közelmúltban elhunyt testnevelő tanárára, BTC utánpótlás edzőre emlékeztek a csapatok a mérkőzés előtti egyperces gyászszünettel. Sajnos Lali bá emlékére most nem sikerült a bravúr, hiszen az élmezőnyhöz tartozó, immáron ötödik Ercsi túl nagy falatnak bizonyult annak ellenére, hogy nem kevesebb, mint 6 cserejátékossal  a kispadon kezdtük a meccset.

Érdekesség, hogy sok év után - a csapatot segítendő - játékra jelentkezett a negyvenedik életévét taposó rutinos Rafael József is, aki egy félidőt vállalva stabilizálta a középpályánkat, s így - apró pozitívumként - a második félidő jelentős részében partiban voltunk ellenfelünkkel szemben játékban és labdabirtoklásban is.

Bicskei TC: Bognár D. 4 - Sólyom 6, Jaklin 5, Máté 5, Molnár 4 - Oláh 4, Jelinek 5, Jakab 5 - Bosnyák 4, Bajrami 4, Kovács A. 4. Csere: Rafael 6, Buzár 0, Tokaji 0, Komjáthy 0, Bognár S. 0.

Az 1. percben a vendég Ivacs a 16-osunk jobb sarkáról zúdított nagy bombát - szerencsére csak az oldalhálónkba. Az 5. percben egy felívelt szabadrúgás után az ötösünkön felpattanó labdát Szalánczi fejelte közelről fölé. A 10. percben már nem volt szerencsénk, beindult az ercsi gólgyártás! Szöglet után nem tudtunk felszabadítani, s Ivacs középről 12 méterről a kapunk bal oldalába lőtt (0-1). Négy perccel később Jelinek adta rosszul hátrafelé a labdát, a szemfüles Nagy R. lecsapott rá és átemelte Bognár D. fölött (0-2). A 15. percben újra Ivacs jeleskedett, aki két lövőcsel után 20-ról lőtte ki a kapunk bal oldalát (0-3). A 17. percben egy éles beadást Sárdi a kapu torkából fejelt be (0-4), ezzel sajnos 7 perc alatt "le is rendeztük" magunknak a mérkőzést. Szemmel láthatóan gondot okozott a gyors ercsi kontrajáték, sokat hibázott ezúttal is védelmünk, gyakran mi hoztuk helyzetbe a vendégcsatárokat.

A 26. percben Bajrami-Kovács összjáték után Jelinek elé került a labda, aki 22 méterről jócskán fölé lőtt. A 39. percben egy oldalról beívelt szabadrúgásra Bognár D. "elfelejtett" kilépni, így Rapai 1 méterről szerezte csapata ötödik gólját (0-5). A félidő záró momentumaként ritka támadásaink egyikét Kovács talán kissé korán fejezte be lövéssel 22 méterről, a bal kapufa mellé. A félidőben Nyigri Richárd vezető edző cserére határozta el magát, a veterán Rafael feladata volt a középpályánkon látható "átjáróház" megszüntetése.

Ez sokáig sikerült is, hiszen közel 20 percig teljesen egyenrangú ellenfelek voltunk játékban és fegyelemben egyaránt. A 49. percben Ivacs 8 méteres lövését védte Bognár D., az 53. percben Jelinek-szólót láthattunk, aminek végén 17 méterről leadott lövése mellé szállt. A 60. percben Jelinek oldalról beívelt szabadrúgását Jakab sajnos fejjel elvétette, pedig közelről gólt szerezhetett volna  sakk-matt helyzetben. Egy perccel később Kovács lőtt éles szögből fölé.

A 64. percben Flórián egy visszagurítást 17 méterről csavart a jobb felsőbe, szépségdíjas találat volt, sajnos nem mi lőttük (0-6). A 66. percben egy távoli lövés az egyik blokkoló védőnkről került Nagy V. elé, aki higgadtan lőtt a kapu közepébe (0-7). Ezután már csendben csordogált a mérkőzés, a 74. percben Szalánczi közeli fejesét védte Bognár D., majd a 88. percben Komjáthy kiváló ütemben indította az előre lopakodó Sólyomot, a vendégkapus azonban felszedte előle a labdát. A 91. percben még Nagy V. 18 méteres bombáját tolta ki Bognár D.

Összességében elmondható, hogy csak 25-30 percig tudtunk egyenrangú ellenfelek lenni a mérkőzésen egy játékerőben is jobb ellenféllel szemben, ehhez párosult sajnos ismét a helyenként katasztrófális védekezés és több egyéni hiba. A Polgárdi elleni hazai sikerrel (2-1) mintha ellőttük volna minden puskaporunkat, hiszen azóta zsinórban 5 mérkőzésen még gólt sem tudtunk szerezni.

Javítási lehetőség a szomszédvárak rangadóján október 25-én vasárnap 13.30-kor (figyelem óra átállítás előtte!!!) idegenben a Puskás FC Kft III. csapata ellen! További helyszíni fotóinkhoz kattints!