Nincs ok sopánkodásra, csorba kiköszörülve: Bicskei TC-Soponya 23-17 (11-7)

A negyedik helyről várják a bicskei kézilabdás lányok az ünnep utáni folytatást!

2015. október 20. - ventil66

imag4074_1.jpgVasárnap a Soponya csapatát fogadtuk. Kicsit megilletődve álltunk fel, hiszen az előző fordulóban 2 góllal verte a Soponya az NB II-ből visszaérkezett, addig veretlen DAC csapatát. Igaz, hogy a soponyai, nem szabvány méretű pályán, de ez cseppet sem veszi élét a soponyai sikernek. Mindez meg is látszott a játékunkon. Nagyon rosszul kezdtük a mérkőzést, az ellenfél rögtön 2-0-ra elhúzott, majd szerencsére bejöttek a gyors indulásaink, amivel megfordítottuk az állást. Az első félidőt inkább a túlzott akarás és az ebből eredő kapkodás jellemezte, sok hibát vétettünk, aminek következménye az lett, hogy nem tudtunk jelentősebben "meglépni" eredményben. Sok szép megmozdulásunk volt, és az egy-egy elleni játék is jól működött. A félideji szünetre 11-7-es eredménnyel mentünk pihenni.

A második félidő elején kicsit az öltözőben maradtunk. Azután edzőnk utasítására elkezdtünk figurákat játszani, amik szépen bejöttek és átlövésekkel tartottuk az eredményt. Ezután ismét jött egy kapkodós etap, ahol sok technikai hibával és elhamarkodott lövésekkel nehezítettük meg a dolgunkat. A védelem sem működött magabiztosan, sokszor késve értünk oda az emberre és sajnos kapus poszton sem remekeltünk, aminek eredménye, hogy a második félidőt csak 2 góllal nyertük meg. Végeredmény Bicske-Soponya: 23-17.

A mérkőzésről összességében elmondható, hogy nagyon hullámzó teljesítmények voltak mind mezőnyben, mind a kapuban. Voltak nagyon szép, ötletes és igen tetszetős támadásaink és átlövéseink, és volt bravúros védés, de volt nagyon rossz periódus is a támadásban, mikor vagy technikai hiba miatt, vagy elhamarkodott támadásbefejezés miatt elveszítettük a labdát és sajnos kapus poszton is volt pár kötelezően védhető gól. Szerencsére a hullámvölgyek és hullámhegyek kompenzálták egymást, ha kapusunk éppen rossz periódusban volt, a mezőny jól és pontosan játszott, és ez fordítva is igaz volt. Így, bár sokkal több lehetett volna ebben a mérkőzésben, csapatként, egymást kiegészítve teljesítettük az elvárhatót és itthon tartottuk a 2 pontot. Az edzői nyilatkozathoz, a többi eredményhez és bajnoki tabellához valamint a jegyzőkönyvhöz kattints!

Kuzma Norbert edző gondolatai a mérkőzésről: "Igazából nem erre számítottam. Az már a mérkőzés elején eldőlt, hogy itthon tartjuk a 2 pontot. A mérkőzésen elfogadható volt a védekezés, a támadás szervezés viszont sok hibával és kapkodva történt. Volt egy-két jó lövő teljesítmény, aminek nagyon örülök."

Bicskei TC: Balogh Anita 4, Boros Bernadett 7, Bolba Katalin, Horváth Gabriella 1, Landszmann Réka 1, Lődi Dalma 1, Adravecz-Klupács Anikó, Pordán Adrienn 2, Szalma Adrienn 1, Szalma Krisztina 6, Tordainé Varga Ildikó.

Soponya: Kovács Rózsa, Szabó Lilla 1, Szigeti Réka 2, Nagy Dorina, Szűcs Edit 4, Berkes Istvánné 4, Márkus Klára 4, Bíró Orsolya, Jungwirth Renáta, Szolga Péterné 1, Kovács Anikó.

A bajnokság e hétvégi eredményei: Bicske-Soponya 23-17, DAC-Mór 24-22, Martonvásár-Aba 26-27, Rácalmás-FKC eredményét nem tudjuk, nincs információnk a mérkőzésről, lehet, hogy elmaradt.

A bajnoki tabella aktuális állása: 1. DAC 3gy. 1 v. 6 pont (+27), 2. Mór 3 gy. 1v 6 pont (+20), 3. Aba 3gy. 1 v. 6 pont (+11), 4. Bicske 2gy. 2 v. 4 pont (+21), 5. Martonvásár 2gy. 2 v. 4 pont (+12), 6. Soponya 2gy. 2 v. 4 pont (-11), 7. Rácalmás 3 v. 0 pont (-30) 8. FKC 3 v. 0 pont (-50).

Az ünnepek miatt 2 hét szünet következik a bajnokságban. Következő mérkőzésünk november 8-án lesz, ismét itthon, 16.00 órai kezdettel, Martonvásár csapata ellen. A cél akkor is majd a 2 pont itthon tartása lesz!

Gyertek és szurkoljatok a csapatunknak! CSAK A BICSKE! (tudósított: Tordainé Varga Ildikó)