Lehulló bicskei béklyók és majdnem csoda a szomszédvárak csatájában: Puskás FC III-Bicskei TC 4-3 (4-0)

Szarvas és Oláh vezetésével kis híján ledolgoztuk 4 gólos hátrányunkat!

2015. október 25. - ventil66

dscf4051.JPGBilliárd asztal minőségű pálya és remek napos idő fogadta az egymástól mindössze néhány kilométerre található szomszédvárak összecsapását. A hazaiak a gyenge idénykezdet után már a középmezőny stabil tagjai, míg a sereghajtó bicskeieknél a mindenkori kérdés az, hogy túl tud-e lépni a csapat a saját árnyékán.

Puskás FC Kft III-Bicskei TC 4-3 (4-0)

Bicskei TC: Bognár D. 6 - Sólyom 7, Jaklin 6, Máté 6, Szarvas 7 - Molnár 5, Jelinek 6, Jakab 6 - Oláh 6, Kovács 5, Bajrami 5. Csere: Bosnyák (0), Fehér (0), Tokaji, Bognár S., Komjáthy. Edző: Nyigri Richárd.

Megint nem sikerült jól kezdeni a meccset, hiszen Molnár már a 2. percben teljesen feleslegesen buktatta a tizenhatoson belül a hazai Mezőssyt. A megítélt büntetőt a sértett higgadtan a kapu jobb oldalába lőtte (1-0). A 7. percben egy kipattanó labdát Komáromi szúrt rá 14-ről, Bognár D. remek vetődéssel hárított. A 8. percben egy beadást védőink röviden fejeltek ki, Heitler jól mozdult rá és fordulásból 15 méterről nagy gólt ragasztott a jobb felső sarokba (2-0). A 10. percben a ritka bicskei kontrák egyike során Oláht buktatták a hazai 16-os sarkánál, a megítélt szabadrúgást azonban Jakab fölé csavarta. A 14. percben Oláh nyúlt rosszul egy felcsúti labdába, s ezzel gyakorlatilag indította is Mezőssyt, aki 16 méterről habozás nélkül tüzelt - a jobb alsóba (3-0). És még nem volt vége a felcsúti hengernek! A 21. percben újabb hazai csiki-csuki, amelynek végén Tóth helyezett közelről a bal alsó sarokba (4-0).

A mérkőzés hátralévő 70 percében a bicskei csapat megmutatta, hogy igenis tud futballozni! A 23. percben még Jakab hárítása kellett a gólvonalon Nagy S. fejesénél, majd Bognár D. hárította a veterán Gálos 25 méteres bombáját, majd a 32. percben újra Nagy S. fejelt közelről, fölé. A 36. percben Szarvas indította Jakabot, aki be is lőtte a labdát a hazai hálóba, ám előtte már lendült a lest jelző partjelzői zászló (talán jogtalanul, de nem ültünk vonalban) és villant a labda elrúgása miatti sárga lap. Ez volt az első játékrész utolsó érdemi momentuma és a csapatok a jó időben a szünetet is kint töltötték a pálya szélén.

A 49. percben Mezőssy nagy gólt akart lőni 12 méterről, de a kapufát trafálta telibe. Az 55. percben Jelinek csodálatos passzával lépett ki Szarvas és a kifutó Zelenán remekül emelte át a pettyest, megszerezve ezzel szépítő gólunkat (4-1). A 64. percben a hazai játékos-edző Sipos is megpróbálkozott a lövéssel 24 méterről, azonban jócskán mellé trafált. A 70. percben Gálos egy hazai szögletből 6 méterről fejelt a felső lécre, egy perccel később Bognár D. védése után a kipattanót Tóth lőtte szintén a felső lécre, sőt újabb egy perc múlva Nagy S. 14-ről forgácsolta szét a kapufánkat. óriási felcsúti tűzijáték volt, de megúsztuk. És milyen a futball, a három felcsúti kapufa után bicskei gól következett! A 75. percben Jakab ütempasszával lépett ki Szarvas és 9 méterről a kapust is érintve higgadtan helyezte a labdát a bal sarokba (4-2). Láthatóan vérszemet kapott a BTC és érthetetlenül leblokkolt a hazai csapat, amely pedig két stabil NB III-as labdarúgóját is pályára küldte ezen a találkozón.

A 85. percben Oláh ugrott ki és lőtte be csapatunk harmadik gólját, az előbb továbbot intő partjelző azonban némi gondolkodás után - tévesen - beintette a lest, így Pekker játékvezető érvénytelenítette a fontos bicskei gólt. A bicskei kispad joggal őrjöngött!  Tovább rohamoztunk becsülettel, s a 89. percben Oláh szélvészgyors jobb oldali sprintje végén kitűnően centerezett Jelinek elé, aki 3 méterrel bepörgette a kapu jobb sarkába a kihagyhatatlan ziccert (4-3). Az egyperces hosszabbítás ellenére az egyenlítés már nem sikerült, de a tanulságos mérkőzés kapcsán örömünkre szolgált, hogy erősebb kerettel játszó ellenfelünk ellen 70 percen át partiban voltunk, s a mérkőzés egyes időszakaiban fölé is tudtunk nőni. Szép gólokat szereztünk 5 gólképtelen meccs után, de a mérkőzés elején adott 4 gólos, bosszantó hibák eredményezte előnyt már nem sikerült ledolgozni.

Önbizalmat mindenképp adhat a felcsúti csata az őszi idényből hátra lévő Martonvásár, Iváncsa és Szár elleni mérkőzésekhez. Folytatás jövő vasárnap 13.30-kor a Martonvásár ellen, hazai pályán. A forduló további eredményeihez, az aktuális bajnoki tabellához és további helyszíni fotóinkhoz kattints!