Kiváló első és öngyilkos második félidő: Bicskei TC U19-Martonvásár U19 0-4 (0-0)

2015. október 31. - ventil66

dscf4165.JPGA szerdai lelkes felcsúti vendégjáték után a szombat nagy kérdése volt, hogy át tudja-e menteni a bicskei ifjúsági csapat az ott mutatott lelkes, harcos játékot a gyengébbnek és legyőzhetőnek tűnő Martonvásár fiataljai ellen. Kiváló napsütéses labdarúgó idő és száraz talaj fogadta a pályára lépő játékosokat, bár a bicskei kispad meglehetősen rövidnek tűnt néhány hiányzó és sérült miatt.

Bicskei TC: Szűcs Sz. 7 - Buzár 6. Bognár 5, Fekete 7, Tokaji 6-2=4 - Jakab 5-2=3, Szabó 5, Farkas 5 - Komjáthy 5, Pásztor 5, Prokk 5. Csere: Fehér (5). Edző: Sándor József Benedek.

A 13. percben Pásztor lépett ki a bal oldalon, hosszú sprint után a vendég kapus mentett szögletre. A 26. percben újabb bicskei rohamok után egy kipattanó labdát Szabó 20 méterről alig lőtt a jobb felső sarok mellé. A 31. percben gyors bicskei szöglet után a félmagasan belőtt labdát 6 játékos is (köztük 3 bicskei) elvétette az ötösön, így elmaradt a vezető gól. A 37. percben a vendég Pintér 20 méteres szabadrúgása landolt Szűcs kezében. Kiegyenlített első félidőt zártunk, volt tartása csapatunknak és eséllyel várhattuk a második félidőt.

A 49. percben Novozánszki ugrott ki, közeli lövését Szűcs fölé tenyerelte. Az 56. percben a jó képességű martonvásári Szilágyit már képtelenek voltunk tartani, lendületesen tört ki és 6 méterről Szűcs mellett a kapu közepébe lőtt (0-1). A 68. percben vendég kontra végén Szilágyi közeli lövését védte lábbal Szűcs, egy perccel később Fehér ugrott ki ziccerben, de 12 méteres lövését Horváth szintén lábbal hárította. A 70. percben a jól játszó Fekete bokasérülése miatt kivált a játékból, így a továbbiakban - miután egyetlen csere lehetőségünket már korábban kihasználtuk - létszámhátrányban folytattuk.

A 73. percben egy szabadrúgást követően a kipattanót Nádpor 3 méterről szúrta rá, balszerencsénkre Szűcs lábáról pattant a kapunkba a vendégek második gólja (0-2). A 75. percben újabb martonvásári kontra és megint Szilágyi ugrott ki egyedül, kapusunk mellett pazar csellel húzta el a labdát és a kapu közelébe helyezett (0-3). Két perc múlva Szilágyi újabb ziccerét hárította Szűcs, majd Jakab próbálkozott szabadrúgásból 35 méterről sikertelenül. A 83. percben Szűcs szabálytalankodott Szilágyival szemben gólhelyzetben, sárga lap és tizenegyes következett, amelyet a sértett 1 méterrel a jobb kapufa mellé helyezett! A 84. percben Jakab megkapta második sárga lapját is, így mehetett zuhanyozni, s a vasárnapi felnőtt meccsen sem vehet részt. A 86. percben Pintér szabadrúgását Szűcs még védeni tudta, azonban Nádpor a kipattanót közelről a kapunkba vágta, beállítva a végeredményt (0-4). A gól után kisebb dulakodás alakult ki, Tokaji nem tudta elviselni az egyik vendégjátékos sértegetését és talppal ágyékon rúgta, természetesen azonnali piros lappal bűnhődött.

Végül különböző okok miatt 8 játékossal fejezte be csapatunk a mérkőzést, amelyben sokkal több volt, s 56 percig teljesen egyenrangú ellenfelei voltunk a Martonvásárnak. Csalódás volt a csapat híveinek, hogy több játékos sem tanult meg még uralkodni az indulatain, s "megette" a vendégek tudatos provokációját, nehéz helyzetbe hozva amúgy is folyamatos létszámgondokkal küzdő egyesületünket. A két piros mellett négy sárga lapot is begyűjtöttünk. Javítási lehetőség jövő szombaton 14.00 órától Iváncsán. További helyszíni fotóinkhoz kattints! dscf4135.JPG