Hiányzott a felcsúti elszántság és tűz: Bicskei TC-Martonvásár 0-4 (0-2)

A Nemzeti Sport tudósítója is Bicskét választotta ezen a napfényes vasárnap délutánon!

2015. november 02. - ventil66

dscf4224.JPGFelnőtt labdarúgó csapatunk szorgos mesterember módjára tette a dolgát vasárnap délután, azonban nagyon hiányoltuk a múlt heti, Puskás FC Kft III. elleni meccs utolsó fél órájában tapasztalt elszántságot, sokmozgásos és eredményes támadójátékot. Eltiltása után visszatért Németh Zsolt, felépült a korábban sérült Vincze Péter is és a padon helyet foglalt az első felnőtt mérkőzésére készülő fiatal Szabó Gábor.

Bicskei TC: Bognár D. 6 - Sólyom 6, Máté 5, Vincze 5, Szarvas 5 - Németh 5, Bajrami 5, Molnár 5 - Oláh 5, Pásztor 5, Jelinek 6. Csere: Kovács A. (0), Szabó (0), Komjáthy (0). Edző: Nyigri Richárd.

10 percet kellett várni az első említésre méltó helyzetig. Gyors martonvásári szabadrúgás után Magyar ziccerét Bognár lábbal hárította. 3 perccel később egy előre ívelést Udvaros fejelt 6 méterről kapura, Bognár ezt is fölé tolta. Elkerülhető góllal szerzett vezetést a vendégcsapat! A 16. percben egy szöglet után nem tudtunk felszabadítani és Hermann 2 méterről a jobb alsó sarokba passzolt (0-1). A 24. percben Udvaros 25 méteres lapos lövését hárította Bognár. A 34. percben már jött az első szép bicskei mozzanat is, Németh 30 méteres szabadrúgása alig fél méterrel kerülte el a bal felső sarkot. A 40. percben a sokadik martoni szöglet után Hermann senkitől sem zavartatva 3 méterről fejelt fölé. A 43. percben Sólyom szerelte az alapvonalunkon cselező Bozsót, Domak játékvezető talán túl szigorúan (hiszen a labdát megítélésünk szerint előbb rúgta ki védőnk) tizenegyest ítélt. Magyar állt a labda mögé, lövése annak ellenére a jobb alsóban landolt, hogy Bognár még bele tudott ütni (0-2). Álmos találkozón a közel azonos játékerőt képviselő vendég együttes megerőltetés nélkül megszerzett kétgólos előnyével vonultak öltözőbe a csapatok.

A második játékrész Kővári 51 percben szerzett lesgóljával indult, az 55. percben Jelinek ugrott ki, akit az egyik vendégvédő faultgyanús szereléssel állított meg a tizenhatoson, azonban a bírói síp néma maradt. Négy perccel később Jelinek 20 méteres szabadrúgását védte üggyel-bajjal Nagy Gy. A 66. percben egy rövid bicskei felszabadítást Udvaros bombázott 22 méterről jócskán mellé, majd a 71. percben Oláh durrantott a jobb felső sarok mellé egy kipattanót 17-ről. A martonvásári nyomást védelmünk a 77. percig bírta, ekkor egy vendégszögletet Hermann szinte a kapu torkából fejelt a bal sarokba (0-3). A 81. percben Bozsó rövid sarkos lövését védte Bognár, két perccel később magyar pörgetett közelről mellé. A 86. percben Kovács lépett ki Jelinek kitűnő emelésével, azonban a védők az utolsó pillanatban kikanalazták előle a pettyest. Ugyanebben a percben Szigeti cselezett jól, majd 18-ról rászúrta, Bognár vetődve védte a lövést. A 89. percben előbb még fölé egy fejest Bognár, azonban a kis szöglet után Magyar okosan helyezett középtávolról a jobb alsó sarokba (0-4).

Összességében kiváló időben sokkal jobb mérkőzést reméltünk, hiszen ki más ellen rabolhatnánk pontot, pontokat hazai pályán, ha nem egy középcsapat ellen. Sajnos a közepes lelkesedés mellé kevés kiemelkedő teljesítmény párosult. Javítási lehetőség jövő vasárnap, november 8-án 13.30-kor Iváncsán. Csak a Bicske! A forduló további eredményeihez, az aktuális tabellához és helyszíni fotóinkhoz kattints! (A találkozóról a Nemzeti Sport helyszíni tudósítója révén bővebb anyag olvasható majd a szerdán megjelenő megyei mellékletben!)