A 16 éves Pásztor 80 percig életben tartotta a bicskei reményeket a járási El Clásico-n: Bicskei TC-Szár KSE 1-5 (1-1)

Az utolsó 10 percben átgázolt az elfáradó hazai védelmen a szomszédvár csapata!

2015. november 15. - ventil66

dscf4603.JPGHosszú évek óta a Bicske-Szár párharc jelenti a járás legmagasabb szintű rivalizálását a fejér megyei labdarúgó bajnokságban, s a helyezéstől függetlenül mindig igazi presztízscsatára, nagy harcra és váratlan fordulatokra lehet számítani a bajnokikon. Vasárnap délután sem történt másképp, a mostoha időjárás (végig szakadó eső) ellenére szép számú nézősereg gyűlt össze a Kerecsendi Kiss Márton utcai sporttelepen.

Mindkét gárdában akadt több hiányzó is (fotóinkon a sérült illetve eltiltott játékosok sora) és a három okból is (Fülöp Márton válogatott kapus illetve Várhidi Pál válogatott labdarúgó, klubedző valamint a pénteki párizsi terrortámadás áldozatainak emlékére) gyászszünettel kezdődő derbire az alábbi összeállításban futott ki csapatunk.

Bicskei TC: Bognár 6 - Sólyom 6, Máté 6, Jaklin 6, Szarvas 6 - Vincze 6, Jelinek 6, Molnár 6 - Pásztor 7, Bosnyák 6, Kovács 5. Csere: Szabó G. (0), Buzár (0). Edző: Nyigri Richárd.

A 12. perc hozta az első érdekes pillanatokat, Nyitrai lapos lövését hárította Bognár, majd Tamás fejelt fölé 8 méterről. A 14. percben Nyitrai középre ívelt szabadrúgása az ötösről pattant fölé úgy, hogy végül senki nem ért bele. A 18. percben vendég partdobás után a pattogó labdát Fenyvesi V. ballal 12 méterről bombázta fölé. A 22. percben némiképp váratlanul megszerezte a vezetést a hazai csapat! Pásztor ugrott meg a jobb oldalon, az alapvonalról élesen a kapu felé lőtt, s a labda egy vendégvédő lábát is érintve végül a kapu jobb alsó sarkában kötött ki (1-0).

Jót tett a találat a mérkőzésnek, felváltva vezették akcióikat a csapatok, a 28. percben egy elakadt bicskei támadás után a szári kontra végén Rada lapos lövését védte Bognár, majd a szöglet után ugyanő tolta fölé a pettyest. A 33. percben Tamás ugrott ki a jobb oldalon, 18-ról leadott lövését Bognár kitenyerelte, 6 perccel később Haász lőtt laposan mellé 14 méterről. A 42. percben Bosnyák ziccerben indította Pásztort, azonban némi tétovázás után a partjelző lest intett. Már mindenki elkönyvelte, hogy BTC-vezetéssel térnek szünetre a csapatok, amikor az első félidő hosszabbításában Sólyom igen szerencsétlenül nyúlt bele egy oldalról belőtt szári labdába és jobb belsővel védhetetlen öngólt ragasztott Bognár kapujának bal oldalába (1-1). Amilyen váratlan volt a hazai vezetés, olyannyira nem volt benne a játékban az egyenlítés, dehát ilyen a futball!

A második játékrész első negyedóráját meghajtotta a Szár, szorításukban az 54. percben egy jobb oldali beadást Haász durrantott középről fölé. A 64. percben bicskei szögletet követően az üresen hagyott Vincze fejelt 8 méterről alig fölé. A 68. percben Kovács B. próbálkozott 20-ról, jócskán a bal alsó sarok mellett hagyta el a labda a játékteret. A 80. percig tartott az eldöntetlen küzdelem, ekkor Tamás erőszakosan tört ki a jobb oldalon,a bicskei védők nem tudták elvenni tőle a labdát, lapos centerezését pedig Krautszider 2 méterről a hálóba vágta (1-2).

A 83. percben Krautszider ziccerben, 7 méterről leadott lövését lábbal védte Bognár. A 87. percben Boros lesgyanús helyzetben lépett ki, lövését Bognár védte. Egy perccel később már ő is tehetetlen volt, ekkor egy előre ívelt labdába Szabó Tibor nyúlt bele szemfüles módon, s Bognárt becsapva eldöntötte a derbit (1-3). És még nem volt vége a szári hengernek! A padlóra került bicskei védelem mellett Kovács B. szerezte egy szöglet után a következő gólt megpattanó lövésével (1-4), majd a 91. percben Boros lépett ki ziccerben és 6 méterről okosan a rövid sarokba lőtt (1-5).

Tanulságos "El Clásico" volt, hiszen az utolsó tíz percet leszámítva a Bicskei TC végig egyenrangú ellenfele volt a mezőnyben kombinatívabb játékot mutató száriaknak, s szerencsétlen öngóljával visszahozta a meccsbe megroggyant ellenfelét. A végén pedig megmutatta a sereghajtó, hogy miért is áll ott, ahol. Összeomló védelme mellett és hátrányban már akadálytalanul potyogtak a gólok. Összességében végül megérdemelt, de mindenképpen túlzó gólarányú szári siker született.

Ez volt az őszi idény utolsó fordulója, lassan téli szünet következik a felnőtteknél, bár a száriak még jövő szombaton 13.00 órakor tartják az első fordulóban elhalasztott Mezőfalva elleni hazai meccsüket, míg U19 ificsapatunk pedig még jövő vasárnap, november 22-én 13.30-kor fogadja a Szár hasonló korú csapatát. A forduló további eredményeihez, az őszi idény záró tabellájához és további helyszíni fotóinkhoz kattints!