Az első félidő teljesítménye döntött: DAC-Bicskei TC 22-16 (13-8)

2015. november 24. - ventil66

imag4074_2.jpgHétvégén a DAC csapatával mérkőztünk meg Dunaújvárosban. A felkészülésben a legnehezebb az volt, hogy számunkra ismeretlen csapat, hiszen évek óta NB II-ben szerepeltek, igen jó teljesítménnyel. A csapat alapembereit a régi DAC adta, ehhez társultak a korábban itt a megyei bajnokságot megnyerő, így NB II-be feljutó Dunapent csapatából átigazolt játékosok. Velük kiegészülve masszív, igen jó képességű csapatot alkotnak. Ennek ellenére a bajnokságban meglepő eredményeket produkáltak, hiszen volt 2 vereségük, a tabellán mögöttük helyet foglaló csapatoktól.

A mérkőzésre a támadójátékunk felfrissítésével készültünk. Kicsit megilletődve léptünk pályára a Dunaferr csarnokában. Az első félidőben nehezen találtuk a helyünket. Ez főleg a támadàsainkon látszott meg, néha kapkodva és ötlettelenül próbáltuk meg a labdát a hálóba juttatni. Sok technikai hibánk is volt, amit rendre ziccerekkel büntettek. A védekezésünk viszonylag jól működött. Így a szünetre 13-8-as DAC vezetéssel tértünk, ami figyelembe véve, hogy mennyire nem találtuk a helyünket, egész elfogadható és ledolgozható hátránynak tűnt, hiszen tudtuk, nincs ekkora különbség a két csapat között. A hátrány a mi hibánkból adódott, amit sok munkával ugyan, de ki lehet javítani egy jó második 30 percben. Az edzőnk a szünetben a védekezés fenntartását, még nagyobb hatékonyságát és támadásban a figurák alkalmazását kérte a csapattól. A második félidőhöz, edzői nyilatkozathoz, a jegyzőkönyvhöz és az aktuális tabellához kattints!

A második félidő első percei megint nem rólunk szóltak. Ismét sok kapkodás, elhamarkodott indításunk volt, amit a jól visszazáró dacos lányok könnyen megszereztek. Ezután azonban összeszedtük magunkat és elkezdtük a ránk jellemzőbb lendületes, sok keresztmozgásos játékot, aminek meg is lett az eredménye, 10 perc alatt -7-ről felzárkóztunk -3-ra. Az ellenfél ekkor kicsit elbizonytalanodott, de a végére ismét magabiztosan játszottak, így 22-16-ra megnyerték a mérkőzést. A mérkőzésről összességében elmondható, hogy a védekezésünk egész jól működött, támadásban voltunk gyengébbek, ez is inkább az első félidőre volt jellemző. Véleményem szerint, ha a második félidei jobb játékot tudtuk volna hozni az első félidőben és az utolsó percekben, akkor egész más lehetett volna a játék képe, számunkra akár kedvezőbb eredménnyel.

Kuzma Norbert edzőnk szavai a mérkőzésről: "Az elmúlt évek leggyengébb támadójátéka miatt az első félidőben eldőlt a mérkőzés. A második részben feljavult a támadás és a védekezés is, de ez csak a játék szépítésre volt elég."

Bicskei TC: Balogh Anita 3, Balogh Katalin 1, Boros Bernadett, Horváth Gabriella 1, Pordán Adrienn 3, Szalma Adrienn 4 (4), Szalma Krisztina, Szöllősi Eszter, Szűcs Judit, Tomanicz Márta 4, Tordainé Varga Ildikó

DAC: Dobos Nóra, Sárdi Tímea, Chikhi Lilla 4, Pné Kovács Judit 5 (2), Mihály Renáta 4, Bauer Noémi, Butty Andrea 6, Kókai Mariann 3 (1), Sós Vanda, Édl Anett, Hódos Viktória

Hétvégi eredmények: Dac-Bicske: 22-16 Rácalmàs-Martonvásár: 22-24 Mór-Soponya: 34-12 FKC-Aba: 17-30

Tabella állása: 1. Mór 8 mérkőzés, 7gy, 1v, 14p (+80) 2. DAC 7 mérkőzés, 5gy, 2v, 10p (+39) 3. Aba 7 mérkőzés, 5gy, 2v, 10p (+27) 4. Bicske 7 mérkőzés, 4gy, 3v, 8p (+ 34) 5. Martonvásár 8 mérkőzés, 4gy, 4v, 8p (-2) 6. Soponya 7 mérkőzés, 3 gy, 4v, 6p (-46) 7. Rácalmás 6 mérkőzés, 0gy, 6v, 0p (-50) 8. FKC 6 mérkőzés, 0gy, 6v, 0p (-82)

Következő mérkőzésünk a tabella első helyén szereplő móri lányok ellen lesz, 2015. november 29-én, a móri sportcsarnokban 16.00 órai kezdettel. A bajnokság végelszámolásában igen nagy szerepe lenne, ha sikerülne a stabilan jó teljesítményt nyújtó ellenféltől pontot rabolni. Mi mindenképp erre készülünk. Ehhez kérjük a szurkolóinkat, hogy jelenlétükkel is biztassák a csapatot! CSAK A BICSKE! (tudósított: Tordainé Varga Ildikó)