Sikerült talpra állni és már bronzérmes helyen lányaink: Bicskei TC-Fehérvár KC 27-22 (9-12)

2015. december 09. - ventil66

imag4042_2.jpgAz őszi szezon utolsó előtti hétvégéjén a Bicskei TC női kézilabda csapata az FKC-Senior női csapatát fogadta. A mérkőzést nagyon rosszul kezdtük. Sorozatban ez a harmadik mérkőzésünk, amikor az első félidőben hozzánk idegen játékot játszunk. Sajnos sem a védekezésben, sem a támadásan nem tudunk érdemi munkát véghez vinni. Ez a mai mérkőzésre is jellemző volt.

Nagyon rossz első 5 perc után jött egy rövid etap, amikor úgy tűnt, hogy a csapatot súlytó átok ellilan. De aztán ismét egy mély hullámvölgybe estünk. Rengeteg hibával játszottunk, amit a friss igazolásokkal erősödő Fkc csapata rendre gólra váltott. Sajnos kapus poszton is gyengén muzsikáltunk, rengeteg potyagólt, sáncról lecsorgó gólt kaptunk. A szünetre 9-12-es fehérvári vezetéssel mentünk. A szünetben az edzőnk próbált felrázni minket. Hosszú lefolyású játékot kért tőlünk, és türelmes játékot. Igyekeztünk betartani a megbeszélteket. Folytatáshoz kattints!

A védekezésünk összeállt, fegyelmezettebb lett, és a támadásban sem az ötlettelen kapkodás lett a jellemző, hanem a figurák kijátszása. Szerencsére a kapusaink is többet találkoztak a labdával, mint az első félidőben. Ez az összeszedettebb játék -bár még mindig nagyon messze van attól, amire képesek lehetnénk- elég volt a gyors felzárkózásra. A második félidő felére már mi vezettünk. A lányok küzdöttek az utolsó erejükig, hogy a kötelezően elvárható 2 pontot itthon tartsák. A mérkőzés végeredménye: Bicske-Fkc 27-22

A mérkőzés egészéről elmondható, hogy megint magunknak tettük nehézzé a feladatot. Kicsit talán az elmúlt 2 rossz mérkőzés hangulata is közre játszott, hogy fejben nem tudtuk megfelelően kezelni a mérkőzést, és talán az első Fkc elleni magabiztos győzelem emléke is. Ez utóbbit az új, jó erőt képviselő igazolásaikkal, teljesen más játékképet mutató fehérvári csapat teljesen más alapokra helyezte. A nem várt fordulatokhoz nagyon nehezen szoktuk hozzá. De szerencsére sikerült!

Bicskei játékosok: Balogh Katalin 6 gól, Balogh Anita 7 gól, Boros Bernadett 5 gól, Landszman Réka 2 gól, Klupács Anikó, Pordán Adrienn, Szalma Adrienn 2 gól, Szalma Krisztina 5 gól, Szöllősi Eszter, Szűcs Judit, Tordainé Varga Ildikó edző: Kuzma Norbert

FKC játékosok: Kapusiné Berta Irén, Richter Rita 10 gól, Jakab Annamária 4 gól, Balogh Petra, Jankovics Tiborné 1 gól, Maászné Hegedűs Éva, Kuzma Dóra, Sörös Katalin 7 gól, Jankovics Andrea edző: Csernus Krisztina

Hétvégi eredmények: Bicske-Fkc 27-22 Dac-Aba 34-21 Rácalmás-Soponya 27-21

Tabella: 1.Mór 9m, 8gy, 1v (+86) 16p 2.Dac 9m, 7gy, 2v (+66) 14p 3.Bicske 9m, 5gy, 4v (+33) 10p 4.Aba 9m, 5gy, 4v (+12) 10p 5.Martonvásár 9m, 5gy, 4v (+4) 10p 6.Soponya 9m, 3gy, 6v (-58) 6p 7.Rácalmás 8m, 2gy, 6v (-42) 4p 8.Fkc 8m, 0gy, 8v, (-101) 0p

Következő és egyben az idei utolsó mérkőzésünk ismét itthon lesz. 2015. december 13-án a velünk azonos ponttal álló Aba csapatát fogadjuk. Bizonyosan nagyon izgalmas mérkőzés lesz, hiszen az első meccset megnyerték, így mindenképpen szeretnénk itthon tartani a 2 pontot. A két csapat amúgy közel azonos erőt képvisel. A különbséget, illetve azt, hogy melyik csapat kerekedik felül a másikon és nyer, rendszerint a jó kezdés és annak a játéknak fenntartása szokta megmutatni. Én nagyon remélem, hogy az elmúlt 3 meccsünk nem ismétlődik meg és már a kezdősíp megfújása után úgy játszunk majd, ahogy azt a második félidőkben tettük. A mérkőzés 16.00 órától kezdődik!

Mindenkit szeretettel várunk!!! Csak a Bicske! (tudósított: Tordainé Varga Ildikó)