Bronzérmes helyen telel női kézilabda csapatunk: Bicskei TC-Aba 24-15 (9-6)

Lányaink magabiztos játékkal felőrölték a közvetlen riválist!

2015. december 15. - ventil66

handball_the_ball_7.jpgAz őszi szezon utolsó mérkőzésén Aba csapatát fogadtuk, akikkel pontazonosságban álltunk Martonvásárral karöltve. Csupán a jobb gólkülönbség miatt voltunk e 2 csapat előtt. A mérkőzés cseppet sem volt könnyűnek mondható, hiszen az ottani meccsen több gólos vereséget szenvedtünk. Az elmúlt 3 mérkőzésünkön pedig nagyon gyengén szerepeltünk. Gyakran szokatlanul gyenge formát mutatva, rengeteg hibával játszva sokszor lelkileg is nagyon megviselő vereségekbe futottunk bele. A felkészüléskor próbáltuk az előző kudarcokat elfelejteni.

Edzésen a gyors és nagyon pontos labdaátadásokra koncentráltunk, valamint a befejezésekre, így rengeteg kapuralövés szerepelt az edzés forgatókönyvében. A mérkőzést jól kezdtük. 20 percig 2 gólon tudtuk tartani (amik büntetőből születtek) azt az Abát, akik amúgy rengeteg indulásos ziccerrel és elég agresszív befutásokkal, gyors húzásokkal szélre lehúzva szoktak már a mérkőzés elején elhúzni, ami már önmagában is példa értékű teljesítmény. Szerencsére a csapatunkat sújtó átok most elillant. Hihetetlen koncentráltan és fegyelmezetten védekeztünk, aminek egy magabiztos kapusteljesítmény lett az eredménye, sok könnyű védéssel. Támadásban ugyan voltak hibáink, ami kapkodásból, rossz indítás miatti eladott labdából adódott, de ezekből csak a második félidőben kaptunk 1-2 gólt, ami abszolút belefér egy mérkőzésbe. A védelem ilyenkor is remekül működött, félpályás ziccereket tudtunk megakadályozni jó visszafutásokkal, így könnyű góloktól fosztottuk meg az ellenfelet. Támadásban nagy örömünkre sok felállt fal elleni gólt tudtunk lőni. A figurák jól működtek, a kezeinkből kiperdülő labdákért harcoltunk és sokat vissza is szereztünk, amiből könnyű gólokat is szereztünk. Eredmény a félidőben Bicske-Aba 9-6. Folytatáshoz kattints!

A szünetben csak annyit beszéltünk meg, hogy kezdünk mindent elölről, folytatjuk, ami jól működik. És tette mindenki tovább fegyelmezetten a dolgát, aminek 10 gólos előny lett a következménye. Ekkor már éreztük, hogy megvan a 2 pont. Tudtuk, hogy Aba csapata az a csapat, akik soha nem adják fel, küzdenek az utolsó percig, utolsó erejükig, most mégis azt láttam rajtuk, hogy elbizonytalanodtak. A védekezésünk végig zseniálisan működött, így az abai lányok támadás befejezésben egyre bizonytalanabbak és ötlettelenebbek lettek. Az utolsó 10 percben már széles mosollyal tudtunk örülni minden egyes gólnak és jó védekezésnek, ami az elmúlt 3 mérkőzés után hatalmas töltetet adott mindenkinek. Végeredmény: Bicske-Aba 24-15.

A mérkőzésről összességében elmondható, hogy most az abai lányoknak esélyt sem adtunk a győzelemre. Az esélylatolgatásnál szó esett arról, hogy az nyeri a meccset, aki jobban kezd. Ezt szerencsére mi tudtuk a magunkénak, 3 gólnál közelebb nem tudtak felzárkózni. Fegyelmezett játéknak köszönhetően végig uraltuk a meccset, magabiztos győzelmet arattunk, itthon tartva ezzel nagyon fontos 2 pontot. A mérkőzés egy számunkra jó hangulatú, sportszerű meccs volt.

Bicskei játékosok: Balogh Katalin 4 gól, Balogh Anita 7 gól, Boros Bernadett 2 gól, Bolba Katalin, Horváth Gabriella, Landszman Réka 2 gól, Pordán Adrienn 3 gól, Szalma Adrienn 1 gól, Szalma Krisztina 1 gól, Szöllősi Eszter, Szűcs Judit, Tomanicz Márta 3 gól, Tordainé Varga Ildikó, Klupács Anikó 1 gól

Abai játékosok: Asbóth Éva 3 gól, Bor Jolán 2 gól, Csapó Viktória, Füzi Alexandra, Kotrik Ibolya 4 gól, Réger Anita 3 gól, Vadász Vivien 3 gól, Major Ágnes Tabella:

1. Mór 10m, 9 gy, 1v, (+95) 18pont 2. Dac 10m, 8 gy, 2v, (+81) 16pont 3. Bicske 10m, 6gy, 4v, (+42) 12 pont 4. Martonvásár 10m, 6gy, 4v, (+8) 12pont 5. Aba 10m, 5gy, 5v, (+3) 10 pont 6. Soponya 10m, 3gy, 7v, (-73) 6pont 7. Rácalmás 9m , 2 gy, 7v, (-51) 4pont 8. Fkc 9m, 0 gy, 9v, (-105) 0pont

Most egy hosszabb szünet kezdődik a bajnokságban. Következő bajnoki mérkőzésünk 2016. március 20-án lesz, akkor Soponya csapatához látogatunk majd. Reméljük elhozzuk a 2 pontot! Ezúton kívánunk minden kedves szurkolónknak, szimpatizánsunknak, sportszerető barátunknak békés és áldott karácsonyi ünnepeket, valamint vidám hangulatban telt szilveszter után boldog új esztendőt!

CSAK A BICSKE! (tudósított: Tordainé Varga Ildikó)