Repülőrajt és visszavágás a tavaszi nyitányon: Bicskei TC-Pusztavám 9-1 (5-1)

2016. március 01. - ventil66

btcpusztavam.pngRészben megújult környezet, a körülményekhez képest jól előkészített pálya, és nem utolsó sorban vadonatúj csapat várta a szép számban gyülekező publikumot vasárnap délután. A közönség nem is csalatkozott, már a 10. percben gólt kiálthatott. Móri három remek csel után a jobb alsó sarokba lőtt (1-0). A 16. percben Móri bal oldali szögletét Csendes fejelte a kapuba (2-0). Nem állt le a gólgyártás, két perc elteltével Varga lövése kezet ért a 16-oson belül, a megítélt 11-est Varga értékesítette (3-0). A 23.percben Varga lövése a kapusról kipattant, Móri ismétlése a kapufán csattant. Három perc elteltével Katóka R. emelése is kezet ért, ez is 11-es, amit a sértett lőtt a kapuba (3-1). A 32. percben Vargát lökték fel a kaputól 18 méterre, Meggyes pedig a jobb felső sarokba tekert (4-1). A 43. percben Varga szabadrúgása a lécről kipattant, Sötét pedig a kapuba bólintott (5-1).

A II.félidőben sokáig  meddő mezőnyjáték folyt a pályán. A 62. percben Meggyes sokadik bal oldali sarok rúgását Csendes fejelte a gólvonal mögé (6-1). A 84. percben jobboldali szöglet után a labda a mezőnybe pattant, a frissen beállt Oláh pedig nagy erővel lőtt a kapuba (7-1). Három perc múlva Meggyes elfutott a jobb oldalon, remek beadását Pásztor lőtte be (8-1). És még nem volt vége, az utolsó pillanatokban Oláh egy baloldali beadás után állította be a végeredményt (9-1). Remek játékot produkált a szinte teljesen megújított hazai csapat. A nagyobb arányú győzelmet csak a több bravúrt bemutató vendégkapus akadályozta meg. Érdekesség, hogy az ifjúsági korú Pásztor a szombati U19-es meccsen és a vasárnapi felnőtt bajnokin is betalált, míg Oláh a padról beállva az utolsó 7 percben két góljával adta meg a kegyelemdöfést a vendégeknek, így sikerült a nemes bosszú az őszi 0-5-ért. Folytatáshoz, a jegyzőkönyvhöz, osztályzatokhoz és edzői értékeléshez kattints!

Bicskei TC-Pusztavám 9-1 (5-1). Bicske, 300 néző. Vezette: Hajdú Balázs.

BTC: Milinte 7 - Máté 6, Csendes 8, Máj 7, Köntös 6 - Sötét 7 - Varga 7, Móri 8, Meggyes 8 - Németh 6, Kummer 6. Csere: Vincze 7, Pásztor 7, Oláh 7, Sólyom 5. Edző: Raffai Rudolf.

Jók:Móri, Csendes,Varga, Meggyes illetve Hadnagy, Katóka R.

Íme az edzői értékelés: "Jól sikeredett az első hazai mérkőzésünk. A bennmaradásért folytatott küzdelemben egyik közvetlen vetélytársunkat sikerült legyőzni meggyőzően. A szép számban kilátogató hazai nézők gólokban gazdag meccset láthattak. Ezen kívül már látszik az elnökség igyekezete is, hogy a stadion is megfelelő állapotba kerüljön, aminek első lépése az új lelátók kialakítása volt. A mérkőzéssel csak eredményében voltam elégedett, mivel a pálya talaja miatt nem tudtunk kialakítani szép játékot, ezért sok hibával tarkított meccset láttunk. Jó lenne kijavítani a hibáinkat, amiket a mai ellenfél még nem tudott megbüntetni, de egy jobb csapat ellen végzetesek lehetnek. Összességében elégedett vagyok az eredménnyel, és már most a következő ellenfélre összpontosítunk, aki a táblázat előkelő harmadik helyén tanyázik. A vasárnap 14.30-kor kezdődő móri meccs sok mindenre fényt derít majd." (tudósított: Venczel József, fotó: feol.hu)