Fogcsikorgató küzdelemben Milinte-bravúrral vitte el az egyik pontot a vendégcsapat: Móri SE-Bicskei TC 0-0

2016. március 06. - ventil66

dscf6908.JPGRitkán nevezik rangadónak, ha egy harmadik helyezett csapat a sereghajtót fogadja, azonban Bicskén december óta új szelek fújnak és a jócskán megerősített vendégcsapat pozíciója ellenére reális pontszerzési esélyekkel lépett pályára a fantasztikus Móri Sportcentrumban. Nem lehetett tudni előre, hogy kinek kedvez a műfüves pályára vitt derbi, egy biztos, a göröngyökre ezúttal nem lehetett panasz.

Táblás ház, kiemelt érdeklődés mellett Domak játékvezető sípszavára kezdődött a mérkőzés és joggal reménykedhettek abban a szurkolók, hogy a Mór múltheti 6 illetve a Bicske 9 lőtt gólja után valamennyit átmentenek a erre a hétvégére is a formájukból a csatárok. Nos csalódniuk kellett, de nézzük a részleteket.

Raffai Rudolf vezető edző módosított szerkezetű csapatot küldött pályára, Csendes és Sötét is új pozícióban védekezett, míg Oláh a múlt heti, padról beállós, utolsó 7 perces duplájával bejátszotta magát a kezdőbe. Kőkemény küzdelemmel, stabil védekezéssel kezdődött az első negyedóra, a 12. percben Tar lecsúszott lövése volt az első momentum. A 21. percben Mayer szabadrúgását fogta Milinte, egy perccel később Varga szöglete után reklamáltunk kezezést, azonban a síp néma maradt. A 25. percben a hazai Kaszás kapott sárgát Meggyes felvágásáért, de ennek majd később lesz jelentősége. A 27. percben Móri durrantott 25-ről jócskán mellé. Hullámzó mezőnyjáték jellemezte ezt az időszakot, igazából kevés veszélyt jelentettek a csapatok a kapukra.

És következett Kaszás második sárgája a 41. percben - ezúttal Mórit akasztotta a középpályán - és már mehetett is zuhanyozni! Éledeztek a bicskei remények, a félidő utolsó percében Meggyes életveszélyes szabadrúgását hárította üggyel-bajjal a móri Kiss Máté. Érdekes, izgalmas, rangadó-hangulatú első félidő után vonultak öltözőbe a csapatok (0-0).

A második félidő némiképp csalódást okozott a nézőknek, csökkent az iram, a hazaiak minden eszközzel igyekeztek megtörni a bicskei lendületet, a vendégek pedig létszámfölényüket nem tudták gólra váltani. Az 51. percben Klémán 20-ról lőtt a felső sarok mellé, a 60-ikban Cseszneki 18-ról eleresztett zúgó lövése kerülte el a kaput. A 65. percben a bicskei karmester Mórit térdsérülése miatt Pásztor váltotta. Ugyanebben a percben a vendégek szabadrúgását a hazai kapus Sötétre öklözte, akiről a kapu fölé szállt a labda. A 68. percben Milinte ejtett ki majd fogott meg egy móri szabadrúgást, a kontrából a bicskei Varga 20 méterről alig lőtt mellé. A 71. percben következett a mérkőzés kritikus pillanata, egy előre ívelt labdába a felugró Oláh szerencsétlenül kézzel ütött bele, tizenegyes! Cseszneki büntetőjét a jó ütemben jobbra vetődő Milinte bravúrral ütötte ki, majd a védők felszabadítottak. Győzelmi esély volt!

A hátralévő időben vérszemet kapott a Bicske! A 74. percben Meggyes szabadrúgását fogta Kiss, három perccel később Klémán 21 méteres lövésénél védett Milinte. A 85. percben a Bicskei TC hagyta ki meccslabdáját, hiszen szöglet után Csendes fejesét kotorta ki a bal alsóból Kiss. Az utolsó percben még Máj próbált a kapu torkában bólintani, de leszedték a labdát a fejéről. Közepes színvonalú, de nagy csatát hozó találkozón végül igazságos pontosztozkodás született (0-0).

Móri SE-Bicskei TC 0-0 Vezette: Domak Ádám

Bicskei TC: Milinte 8 - Csendes 6, Sötét 7, Máj 7, Köntös 7 - Móri 7, Meggyes 7, Kummer 6, Varga 6 - Oláh 7, Németh 7. Csere: Pásztor 6, Sólyom 5. Nem lépett pályára: Vincze, Bencze, Máté, Moravecz T., Moravecz B. Edző: Raffai Rudolf.

Folytatás jövő vasárnap 15.00 órától hazai pályán a Sárosd ellen! További helyszíni fotóinkhoz kattints!