Pontmentés az utolsó pillanatokban: Bicskei TC-Sárosd 1-1 (0-0)

A szurkolókon nem múlt, de legalább megmaradt a tavaszi veretlenség!

2016. március 13. - ventil66

dscf7068.JPGKiváló időjárás, lelkes, végig aktív szurkoló tábor, forralt bor és tea, azaz ideális körülmények várták Bicskén a pályára lépő csapatokat. Raffai Rudolf BTC-je igen magasra tette a lécet az első fordulóbeli 9-1-es hazai győzelemmel, majd az azt követő móri döntetlennel, s ezt most nem tudta megugrani a hazai csapat.

Óvatosan kezdtek a csapatok. Néhány lecsúszott lövést leszámítva az első figyelemre méltó esemény a 16. percben Imre kapura lövési kísérlete volt, ami jócskán mellé ment. Két perc elteltével Tornyai emelését Milinte könnyedén hárította. Az ellentámadásból szögletet rúghatott Csendes, Németh azonban a kapu torkából a léc fölé fejelt. Negyed óra múlva Tornyai nagy erejű lövése centikkel kerülte el a kaput. Küzdelmes mezőnyjátékkal, de komolyabb helyzet nélkül zárult az első félidő.

A második játékrész úgy folytatódott, ahogy az első befejeződött: hol az egyik, hol a másik kapu forgott veszélyben. Az 53. percben Majláth cselezte magát a 16-oson belülre, középre továbbított, némi szerencsével Aranyhoz került a labda, aki a kapuba kotorta (0-1). Két perc múlva Varga a 16-os sarkától ívelt szabadrúgást, Németh pedig 7 méterről mellé fejelt. A 62. percben Varga célozta meg a kaput, a vendég kapus a helyén volt. Egy perccel később Meggyes 25 méteres szabadrúgásánál is biztos kézzel mentett. A 80. percben Varga egy jó csel után centiméterekkel lőtt mellé 20-ról. A 89. percben Varga a jobb oldalról ívelt be, Máj lefejelte Meggyesnek, aki a lábak között a bal alsó sarokba gurított (1-1). A 4 perces hosszabbítás dacára már egyik csapatnak sem akadt lehetősége a győztes gól megszerzésére, így maradt az igazságosnak mondható döntetlen.

A jó képességű - és az őszi idényhez képest megerősített játékoskeretű - Sárosd a korábbi válogatott Dvéri vezérletével nagy küzdelemre késztette a hazai csapatot, ahol a sérült irányító Móri játéka nagyon hiányzott, A több gyenge teljesítmény mellett nem volt olyan rutinos játékos, aki - különösen 0-1 után - tartást és fazont adott volna a bicskei csapatnak.

Bicskei TC-Sárosd 1-1 (0-0) Bicske 300 néző

BTC: Milinte 6 - Máté 5, Csendes 6, Máj 5, Köntös 6 - Kummer 5, Sötét 5 - Meggyes 6, Varga 5, Oláh 5 - Németh 5. Cserék: Bencze 6, Vincze 5, Pásztor 6, Szarvas, Móri, Antoni, Moravecz B. Edző: Raffai Rudolf. További helyszíni fotóinkhoz kattints (tudósított: Venczel József és Komjáthy Péter, fotó: Komjáthy Bence)!