Móri előbb felizgatta, majd megnyugtatta a hazai tábort: Bicskei TC-Tordas SE 3-1 (2-1)

Újra egymásra talált a B-közép és a hazai csapat a 3 tizenegyest hozó mérkőzésen!

2016. március 27. - ventil66

dscf7248.JPGMint beharangozónkban írtuk, egyik csapat sem számított sétagaloppra vasárnap délután a Bicskei TC-Tordas SE mérkőzésen. A hazai csapat létfontosságú 3 pontért szállt harcba az acélos tordasi gárda ellen a húsvéti csokitojással megajándékozott publikum előtt.

Álomkezdés! A 2. percben Varga szögletét követően Máj jól irányzott közeli fejesével máris megszerezte a vezetést a Bicske (1-0)! Az 5. percben Köntös beadását Németh vágta közelről a vendégkapus Kiresbe. A 6. percben veszélyes tordasi helyzet alakult ki, miután Tőke szabadrúgása mindenki felett átszállt, azonban Farkas 1 méterről mellé belsőzte a labdát. A 11. percben újabb vendéghelyzet! Egy kipattanó labdát Hadnagy kapásból 20 méterről bombázott kapura és bizony Milinte csak nézte, ahogy a jobb kapufáról a mezőnybe vágódik a labda.

A 12. percben vendégkontra végén két csel után Tőke lőtt 10 méterről, azonban Milinte bravúros mozdulattal tolta fölé. A 19. percben Pásztor centerezett és Némethet gólhelyzetben felvágták a vendégvédők, tizenegyes! A büntetőt Móri higgadtan helyezte a bal alsó sarokba (2-0). Lüktető és változatos játék alakult ki a pályán, amit felettébb élvezett a közönség. A 26, percben bedobást követően Máj lökte fel Farkast a tizenhatoson belül és ezúttal jogosan harsant Rózsa játékvezető sípszava. A megítélt büntetőt Tőke lőtte biztosan a bal alsó sarokba (2.-1). Két perccel később ismét Németh ellen szabálytalankodtak a büntetőterületen belül, ismét Móri állt  a labda mögé és nem változtatott oldalt. Túlzottan helyezett lövése a bal kapufáról az alapvonalon túlra perdült! Fontos pillanat volt!

A 30. percben Varga lesről indulva szerzett gólt, amit természetesen érvénytelenített Rózsa, egy percre rá Hadnagy lőtt 28-ról jócskán fölé. A 35. percben tordasi tűzijáték a  bicskei kapu előtt Milinte-védéssel majd Sötét felszabadításával. Egy perccel később Tőke ívelt szabadrúgását védte takarásból bravúrosan Milinte. A 42. percben a vendég Vörös lépett ki jó ütemben és közeli lövését a jó napot kifogó hazai hálóőr bravúrral spárgázta ki oldalra. A félidő utolsó momentuma Máj közeli fejese volt, ez azonban nem változtatott az eredményen.

A második félidő bicskei rohamokkal indult, igyekeztek gyorsan döntésre vinni a hazaiak a mérkőzést. Az 50. percben a 16 éves Pásztor indította Mórit, aki elhúzta a labdát a kapus mellett is, majd lehetetlen szögből, szinte az alapvonalról lőtt biztosan a vendégkapu bal sarkába - egyúttal helyre hozva korábbi hibáját is (3-1). Tetszhettek a történtek annak a fekete kutyakölyöknek is, amelyik rendszeresen meglátogatta a pálya környékét a meccs alatt is. A 60. percben Németh lőtt fordulásból Kires kezébe, majd egy perc múlva Móri indításából Varga vágta 15-ről laposan a kapusba  a pettyest. A 75. percben Tőke 25 méteres lövését hárította könnyedén Milinte, majd a 82. percben Móri játszotta magát tisztára és 8 méterről túl nagy gólt akart lőni, bombája fölé szállt. Nagy helyzet volt! Egy perccel később Antoni szöktette magát hosszan ziccerben, míg a mérkőzés utolsó említésre méltó eseménye Tőke távoli lövése volt a 86. percben.

Összességében a számára létfontosságú mérkőzést megérdemelten nyerte meg a Bicskei TC a kicsit talán tompább Tordas ellen és a fontos pillanatokban a szerencse is a hazaiak pártján állt. Móriék lélektani pillanatokban szerezték góljaikat és optimistán tekinthetnek a jövő vasárnapi Polgárdi "élet-halál harc" elé!

A mérkőzés után a játékosok jó étvággyal fogyasztották a Marton József mesterszakács által készített és felajánlott Tárkonyos Vadragulevest - ezúttal minden okuk megvolt a jó hangulatra.

Bicskei TC-Tordas SE 3-1 (2-1) Vezette: Rózsa József

Gólszerzők: Máj (2.), Móri (19., 50.) illetve Tőke (26.)

BTC: Milinte 8 - Csendes 6, Sötét 7, Máj 6, Köntös 6 - Bencze 6 - Szarvas 7, Móri 7, Pásztor 7 - Varga 6, Németh 6. Csere: Máté 6, Oláh (0), Antoni (0), Moravecz B. (0), Marton, Sólyom, Moravecz B. Edző: Raffai Rudolf. További helyszíni fotóinkhoz kattints (fotó: Komjáthy Bence)!