facebook.com/2060blog - infobox: 2060.blog@gmail.com - 2060 TV a youtube.com-on!

2060.blog - Bicske másképp, neked!

A bicskeieket is gyógyító Béres Józsefre emlékezünk filmvetítéssel és közönségtalálkozóval szerdán 17 órától a Művelődési Központban!

2016. március 28. - ventil66

beres_jozsef.jpgBéres József 1972-ben alkotta meg a nyomelemeket komplex formában tartalmazó humángyógyászati készítményét, a Béres-cseppet és úgy találta, hogy a készítmény többek között javítja a szervezet immunrendszerének a működését.

A cseppek hivatalos elfogadtatásáért hosszú és küzdelmes harcot kellett vívnia. Az 1970-es években az egész országból özönlöttek hozzá a betegek a gyógyulás reményében. 1975-ben sarlatánsággal és kuruzslással vádolták meg, házkutatást tartottak otthonában és laboratóriumában, azonban a kutató a támadások ellenére is kitartott.

Végül még a Kádár-rendszerben, 1978-ban hosszú küzdelem után engedélyezték, hogy a termék hivatalos kereskedelmi forgalomba kerüljön gyógyhatású készítményként. Béres Klára egyik riportjában így emlékezik: Én gyakran kérdeztem tőle, hogyan lehetett ezt kibírni? Mindig azt mondta nekem: „Tudod lányom, ha valaki tudja, hogy kettő, meg kettő az négy, akkor nem tehet mást, képviselnie kell az igazát.

Nem lehet azt mondani, hogy legyen most három, máskor meg öt! Én tudom, hogy igazam van, és segíteni akarok másoknak is.” Dr. Szaloncai Lajos, Bicske ismert körzeti orvosa, 1975-ben az akkor még hivatalosan el nem ismert Béres cseppet saját magán kipróbálva, betegeinek is adta, ezzel is enyhítve fájdalmukat. Folytatáshoz kattints!

Kósa Ferenc filmrendező, „Az utolsó szó jogán” című filmjének egyik főszereplője Szaloncai doktor volt. Több bicskei betegről is tudunk, aki a Béres csepp kezelésének köszönhetően épült fel. Gazsi Tamás, akkor még Tomi, kisgyerekként lett leukémiás, Béres cseppel erősítette meg az immunrendszerét, ezáltal hatékonyan segítve a gyógyulását. Abban a szerencsében volt részünk, hogy Jóska bácsit mi, bicskeiek személyesen is ismerhettük Béres Klára, leánykori nevén, Pálmai Klára révén, mivel fia, ifjabb Béres József lett Klári férje. Béres doktor többször is járt itt Bicskén előadásokat tartani.

Személyes jelenléte még jobban meggyőzte az embereket a csepp jótékony hatásairól, sokan keresték fel őt a gyógyulás reményében, Pálmai Józsefné Irénke, Klári édesanyja sok bicskei gyógyulni vágyót irányított Józsi bácsihoz. A Béres Részvénytársaság 1989-ben alakult meg. 2000-ben hivatalosan is gyógyszerré minősítették a cseppeket. 2002-ben Széchenyi-díjjal is kitüntették a kutatót, majd 2013-ban a cseppek bekerültek a hungarikumok közé, Józsi bácsi ezt sajnos már nem érhette meg.

Halálának 10. évfordulója alkalmából, március 30-án 17 órai kezdettel filmvetítésre és közönségtalálkozóra hívunk minden kedves vendéget. Béres József életútja címmel dokumentumfilmet láthatnak Kabay Barna és Petényi Katalin rendezésében. Vendégként üdvözölhetjük Béres Klárát és ifjabb dr. Béres Józsefet a Béres Gyógyszergyár Zrt vezetőit, a Béres örökség őrzőit.

Kiss Irén

A bejegyzés trackback címe:

https://2060.blog.hu/api/trackback/id/tr378531136

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása