Gigászi küzdelemben érintetlenek maradtak a hálók: Bicskei TC-Velence 0-0

Élvezetes mérkőzésen közelebb állt a győzelemhez a házigazda!

2016. április 09. - ventil66

dsc_0882.JPGMint felvezető cikkünkben is jeleztük nagy csatát ígért a megerősödő, az utóbbi időben javuló formát mutató sereghajtó Bicskei TC és a bajnoki címre pályázó, listavezető Velence szombat délutáni mérkőzése. Nos, a szép számú nézősereg nem csalódott, s szombatra az égiek is megkönyörültek, hiszen a délelőtti ifjúsági mérkőzés (1-4) után a felnőttek találkozóján sem esett egy csepp eső.

Hajdu Balázs sípszavára a Bicskei TC a Milinte 7 - Csendes 6, Sötét 8, Máj 7, Köntös 6 - Szarvas 6, Meggyes 7, Antoni 6 - Móri 7 - Németh 6, Varga 7 összeállításban lépett pályára. Raffai Rudolf együttesében Oláh 6 (63.p. Németh helyett), Kummer 0 (81.p. Antoni helyett) és Moravecz B. 0 (92.p. Móri helyett) csereként szerepelt, míg Pásztor, Marton, Máté, Sólyom és Moravecz T. ezúttal nem kapott lehetőséget.

Enyhe velencei mezőnyfölénnyel indult a mérkőzés, a 2. percben Fésű szöglet után alig fejelt mellé. A 15. percben óriási partdobást követően a velencei Király P. lövését előbb blokkolták a védők, majd az ismétlés 14 méterről fölé szállt. A 18. percben Knausz szánta el lövésre magát jó 30-ról, azonban a löket elkerülte a jobb felső sarkot. Nehezen állt össze a folyamatos támadójáték mindkét oldalon, igazán komoly helyzet nem adódott a csapatok előtt. A 24. percben veszélyes bicskei szögletek során többször is elsuhant a labda a bólintó fejek előtt. Egy perc múlva Király P. lőtt 28 m-ről fölé, majd a 28. percben Meggyes baloldali szabadrúgását Máj csúsztatta kapura és bizony Puhnyák bravúrja is kellett, fölé tolta. A szögletből ismét veszélyes helyzet alakult ki, de mint oly sokszor a mérkőzés során, a nagy küzdelemben mindig akadt egy-két közbecsúszó láb az utolsó pillanatban. Az első játékrész ráadásában bicskei kis szöglet után Móri beívelését Puhnyák éppen annyival tolta meg, hogy nagy helyzetben Antoni nem tudta irányítani fejesét.

A második játékrész elején igyekezett dűlőre vinni a meccset a BTC, az első momentum Varga 22 méteres szabadrúgása volt, amely 1 méterrel fölé szállt. Az 59. percben Antoni lépett ki jó ütemben, Puhnyák a legjobbkor szedte fel előle a labdát. Egy perc múlva Süveges lőtt spiccel 16-ról, Szarvas csak üggyel-bajjal tudta kikanalazni a pettyest a kapu előteréből. A 62-ikben egy csel után Móri 24-ről csavart a bal alsó irányába, Puhnyák vetődve tolta ki a gólba tartó labdát. Két perccel később vendégszöglet után Móri kontrázott, Vargát indította bal oldalon, aki 16-ról a jobb kapufa mellé bombázott. A 68. percben Dukon állított meg kézzel egy bicskei akciót, jogosan villant a sárga. Még ugyanebben a percben Király P. is besárgult, miután Meggyest gyalulta a földbe. Ezúttal Köntös próbálkozott szabadrúgással 22 méterről és jól eltalált lövését Puhnyák bravúrral tolta szögletre a bal sarokból. A 75. percben adódott a Velence meccslabdája! Szöglet után Süveges lőtt 13 méterről, Milinte fantasztikus mozdulattal tenyerelte oldalra a bal alsó sarkos lövést, nagy helyzet volt!

A 78. percben Oláh tartott rá Puhnyák lábára, ez is sárga. Egy perc múlva Süveges 20 méterről fordulásból próbálkozott, az eredmény jócskán mellé. A 80. percben Antoni előtt adódott nagy helyzet a 11-es pont tájékán, de rosszul találta el a labdát. A 84. percben Oláh ugrott ki, Kovács K. sárga lapot érően buktatta. Egy perccel később a bicskei Meggyes 28 méteres szabadrúgása centiméterekkel szállt. fölé. A 89. percben Móri életveszélyes beadását Puhnyák lábbal hárította. A hosszabbításban már nem volt gólhelyzet a sok szabálytalansággal tarkított csatában.

Összességében mindkét csapat igencsak megdolgozott az egyik pontért, kiegyensúlyozott, küzdelmes találkozón a Bicske egy árnyalattal közelebb állt a győzelemhez, de a döntetlen igazságosnak mondható. Mindkét csapatnak meg kell becsülnie a szombaton szerzett bajnoki pontot, hiszen a szezon hátralévő fordulóiban senki sem mehet biztosra Bicskén, a Velence pedig javában harcol a bajnoki címért. A bicskei fiúk a Báder Fogadó által felajánlott estebéddel ünnepelték a sikeres szombati szereplést.

Folytatás jövő vasárnap újra itthon, 17.00 órai kezdettel a Mezőfalva ellen. A bicskei klubvezetőség ezúton is elnézést kér azoktól a szurkolóktól, akikhez az internetes tájékoztatás (mégsem a csákvári műfüvön került sor biztonsági okokból a mai mérkőzésre) nem jutott el időben. További helyszíni fotóinkhoz (a képeket Komjáthy Bence készítette) kattints!