Megvan az egyik kieső? Szár KSE-Pusztavámi TC 3-1 (0-0)

Másodszor hagyta el vesztesen tavasszal a bicskei gyepet a vendégcsapat!

2016. április 24. - ventil66

dscf8067.JPGNem csak a metsző hideg szél, hanem a két csapat táblázaton elfoglalt helyezése is gondoskodott arról vasárnap késő délután, hogy igencsak foghíjas lelátók előtt kezdődött a két csapat kulcsfontosságú kiesési helyosztó mérkőzése. A Szár számára az átmeneti fellélegzés lehetőségét, a Pusztavám számára pedig talán az utolsó szalmaszálat jelenthette a találkozó.

Altorjay Áron Gellért sípszavára felejthető első félidőt produkáltak a csapatok, bár már ebben a játékrészben is többször megzörgethette volna ellenfele hálóját az albérletben Bicskén játszó szári csapat. Hiányzott azonban a kellő összpontosítás és az összjáték is jócskán hagyott kívánni valót maga után. A második félidőben aztán dűlőre vitte Lacza Albert vezető edző gárdája. Az 52. percben Kovács maradt egyedül a tikzenegyes pont tájékán és higgadtan helyezett a hálóba (1-0), a 76. percben Nyitrai (2-0), a 83. percben pedig a hórihorgas Tamás (3-0) toldotta meg még eggyel. A mérkőzés utolsó percében ajtó-ablak helyzet után Bercsik találata már csak a szépítésre volt elegendő (3-1).

A Pusztavám a tavaszi idényben már másodszor hagyta el vesztesen a bicskei pályát (az idénynyitón 1-9 a Bicskei TC ellen) és lélekben már megkezdheti a felkészülést a másodosztályra, hiszen jelenleg - 6 fordulóval a vége előtt - 6 pont a hátránya a még bentmaradó helyen álló Bicskétől és minden csapat nagy elánnal küzd a kiesés elkerüléséért. Mint a mellékelt tabellából is kiderül, óriási a tolongás az alsóházban, hiszen a 10-ik Puskás FC III. csapatát mindössze 4 pont választja el a kieső helyen álló Polgárditól, amely drámai csatában mindössze 4-3 arányban maradt alul Sárszentmiklóson. Az aktuális tabellához, a forduló további eredményeihez és helyszíni fotóinkhoz kattints!