56 perc bicskei emberhátrány után igazságos döntetlen: Ercsi-Bicskei TC 1-1 (0-1)

2016. május 08. - ventil66

dscf8543.JPGA gárdonyi mérkőzéshez hasonlóan ezúttal is a bemelegítés után kellett változtatnia a kezdőcsapaton Raffai Rudolfnak. A makacs sérüléssel bajlódó Csendes Péter végül nem vállalta a játékot, helyette Szarvas került a kezdőbe. Az utóbbi hetek talán két legjobb formában lévő csapata lépett pályára szombaton, hiszen az Iváncsa mellett ők gyűjtötték a legtöbb bajnoki pontot tavasszal.

Óvatos kezdés után a 9. percben egy kipattanót Szarvas 20 méterről durrantott a jobb kapufa mellé, egy perc múlva Kummer lőtt a kapus kezébe. A 18. percben Meggyes szöktette Mórit, akinek lapos beadásáról lekésett Németh. A 25. percben Móri labdájával Németh ugrott ki a bal oldalon, a védők az utolsó pillanatban mentettek szögletre. A szögletből Máj fejelt fölé. A 29. percben Köntös felszabadító fejesét a hazai Gróf 18-ról lőtte a jobb felső sarok mellé. A 33. percben Sötét ütempasszával Meggyes lódult meg a bal szélen, azonban beadása lecsúszott.

A 34. percben Meggyes torolta meg ellenfelén a sorozatos szabálytalankodásokat, azonnali piros lapot kapott, így mehetett zuhanyozni! Pekker játékvezető nem éppen azonos mércével mért az első játékrészben, hiszen a kulturált hangnemű bicskei reklamálásokért sárgát adott, míg a ráüvöltő vagy durván, szándékosan faultoló hazai labdarúgókat még csak nem is figyelmeztette. A 39. percben hazai akció futott a bal oldalon, a lapos beadást az ötösön Varga Krisztián estében lőtte mellé. A hajrában meglepetésre megszerezte a vezetést a Bicske! A 43. percben Móri passzolt Vargához a jobb oldalon, ő átverekedte magát védőjén, egy ütközés után az újra elé kerülő labdát 6 méterről a hálóba lőtte! (0-1).

Huszáros Ercsi-rohamokkal indult a második félidő, előbb Milinte hárított, de az 55. percben megszületett az egyenlítés. Az elalvó bicskei védelem asszisztálása mellett egy kényszerítő után Ivacs egy közeli lapos lövéssel vette be Milinte kapuját (1-1). A 60. percben ugyanő kapta üresen a labdát, 14 méteres lövése elkerülte a kaput. A 62. percben ordító bicskei helyzet! Antoni és Varga közös erővel szerezte meg a hazai védőktől a labdát, Szilágyi 17 méteres lövését még blokkolták, majd Móri az elé kerülő játékszert közelről mellé lőtte. Nagy helyzet volt! Gróf a 78. és a 82. percben is mellé durrantott távolról, villant még néhány sárga lap (színészkedésért is) és Sötét 10 méteres fejese egyben a találkozó végét is jelentette.

Összességében igazságos pontosztozkodás született, egyik csapatban sem volt kellő átütőerő 1-1 után. A Bicske javára írható mindenképpen, hogy a kiállítás után volt még ereje megszerezni a vezetést és immáron 7 mérkőzésesre nyújtotta veretlenségi sorozatát (5 győzelem és 2 döntetlen). Folytatás jövő vasárnap Bicskén 17.00 órától a Puskás FC III. ellen!

Ercsi Kinizsi-Bicskei TC 1-1 (0-1)  Vezette: Pekker Bálint

BTC: Milinte 6 - Szarvas 5, Sötét 6, Máj 6, Köntös 6 - Meggyes 5-2=3, Szilágyi 6, Kummer 5 - Németh 5, Móri 6, Varga 7. Csere: Antoni 5 (58.p.), Máté 6 (63.p.), Oláh 0 (83.p.), Marton, Bencze, Moravecz T. Edző: Raffai Rudolf. További helyszíni fotóinkhoz kattints!