Nem tudott élni lélektani előnyével a vendégcsapat Felcsúton: Puskás FC III-Polgárdi 5-3 (2-1)

2016. május 08. - ventil66

dscf8571.JPGCélegyenesbe fordult nem csak a bajnoki címért, hanem a kiesés elkerüléséért folytatott harc is a 26. fordulóban. A csapatok ennek megfelelően is estek egymásnak és a vendég Kosztolányi már a 9. percben jól vett át egy lapos beadást a kapu előtt, kicselezte védőjét, majd higgadtan a bal alsóba helyezett (0-1). A 19. percben a korábban Bicskén játszó Oláh Kálmán egyenlített szép távoli lövéssel (1-1) és a 30. percben Gál 25 méterről parádés lövést zúdított a kapu bal sarkába (2-1). A 35. percben a polgárdi Keserű jókorát sózott oda mellette elfutó ellenfelének, Rózsa játékvezető azonnali piros lappal büntette. Paprikás hangulatban vonultak pihenőre a csapatok.

Az 52. percben Királyvári ugrott ki a leshatáron és 18 méterről külső rüszttel elegánsan csavart a kapu jobb oldalába (3-1). Két perc múlva jött a szépítés, a menteni igyekvő Szabó Dániel átfejelte saját kapusán a játékszert, Kosztolányinak csak be kellett vele gyalogolnia a kapuba (3-2). A 77. percben Tóth András húzta el a labdát Sári kapus mellett gólhelyzetben, aki lábbal buktatta, a kiállítást megúszta, azonban a büntetőt a sértett higgadtan lőtte a bal alsóba (4-2). És még nem volt vége a gólszüretnek, Kosztolányi az alapvonalon cselezgetett, majd átesett az elé vetődő Zelenán, ez is tizenegyes! A sértett ezt is magabiztosan értékesítette , megszerezve csapata és saját maga harmadik gólját (4-3). A mérkőzés utolsó momentuma a 91. percben a szintén korábban bicskei Pozsgai Mihály tizenhatos sarkáról megeresztett szép csavarása volt, ami a kapu bal felső sarkában landolt (5-3).

Összességében a felcsúti csapat megérdemelten nyert, rákényszerítette akaratát ellenfelére, de ezzel együtt elgondolkodtató a rutinos, de ezúttal indiszponált Rózsa József játékvezető ténykedése, aki a faultok erősen véleményes megítélése mellett többször is arrogánsan és minősíthetetlen hangon szóhasználattal, tegeződő stílusban kommunikált a kispadokkal és a játékosokkal. Csak néhányat idézünk szó szerint: "Ne dumálj!", "Fogd már be a szádat!" "Te fogalmatlan!". Ajánljuk a játékvezető bizottság figyelmébe.

A Puskás FC III győzelemmel hangolt a jövő heti, vasárnap 17.00 órakor kezdődő bicskei presztízscsatára, amelyen a Bicskei TC győzelmével megelőzheti ellenfelét a tabellán. A forduló többi eredményéhez, a bajnoki tabellához és további helyszíni fotóinkhoz kattints!