Szuperszónikus bicskei futball a szomszédvárak ütközetén: Bicskei TC-Puskás FC III 4-0 (2-0)

Stumpf játékvezető 8 sárga és egy 1 piros lappal szórta meg a csapatokat!

2016. május 15. - ventil66

dscf8760.JPGGyakorlatilag telt ház előtt, rengeteg visszatérő szurkoló buzdítása mellett kezdődött a szomszédvárak ütközete, amelynek tétje a két csapat helycseréje volt a tabellán, no meg némi visszavágás az őszi felcsúti vereségért (4-3). Mindkét csapat több játékosa is sérülésekkel küzdött a mérkőzés előtti napokban és a vendégeknél lehetőséget kapott a korábban évekig Bicskén játszó Pozsgai Mihály, a padon ült ugrásra készen Oláh Kálmán. Külön pikantériája volt a derbinek, hogy a felcsúti ikon Móri Tamás először lépett pályára bicskei színekben nevelőegyesülete ellen.

A Bicskei TC az elmúlt meccsein megszokott lendülettel kezdett és ennek gyorsan meg is lett az eredménye. A 2. percben Móri ugrott ki, 17 méterről a felső lécet találta telibe, a kipattanót azonban Németh Erik rögvest a hálóba fejelte (1-0). A 8. percben Köntös-szabadrúgás, Németh ezúttal 10 méterről fejelt a jobb kapufára, Szarvas elől a védők mentettek. A 20. percben a héten szerződést hosszabbító és talán emiatt is nagy kedvvel játszó Móri ismét Némethet szöktette ziccerben, őt a védők az utolsó pillanatban szerelték. Folytatódtak a Németh-percek!

A 21. percben a 16-os jobb sarkáról alig lőtt mellé, majd a 24. percben centerezését Kummer 20-ról lőtte fölé. A 28. percben Varga lódult meg a bal szélen, egyet befelé cselezett, átadását Móri 20 méterről jó helyzetfelismeréssel a kissé kint álló Zelena felett a kapu közepébe bombázta (2-0). A 35. percben felcsúti szabadrúgás következett a kaputól 19 méterre, de Tóth jó két méterrel fölé emelte a labdát. A félidő hajrájában még a bicskei Kummer és Szilágyi lövései érdemelnek említést, valamint Stumpf 5 kiosztott sárga lapja. Előfordult, hogy egyszerre két felcsútinak is felmutatta.

Az 50. percben Móri alapvonalközeli szabadrúgása a rövid kapufáról pattant ki, 8 perccel később Máj tértölelő indítása után Kummer lőtt alig mellé. A 63. percben döntő momentum, hogy a felcsúti Gálost Szilágyi felrúgásáért kiállított a bíró! A BTC szinte azonnal büntetett, hiszen Móri jó ütemben indította középen Vargát, aki 14 méterről higgadtan kilőtte a bal alsó sarkot (3-0). Két perc múlva újabb Varga-ziccer, azonban 6 méteres lövésénél felpattant előtte a labda. A 67. percben végképp eldőlt a mérkőzés! Móri jobboldali beadása a védőkről először a jobb kapufára, majd onnan a jókor jó helyen álló Németh elé pattant, aki a kapu jobb oldalába helyezte a pettyest. Padlón a Puskás FC! Pozsgai szabadrúgás kísérlete jelentette az utolsó említésre méltó vendégpróbálkozást és a hátralévő időben a hazaiak is inkább az eredmény tartására rendezkedtek be. Hosszabbításra nem volt szükség.

Összességében a nagy sebességkülönbséggel és helyenként tetszetősen futballozó bicskei alakulat végig rákényszerítette akaratát ellenfelére és ilyen különbséggel is megérdemelten nyert - figyelembe véve kapufáit is. A bicskei védelem szinte csírájában fojtott el minden felcsúti próbálkozást. A helyenként szuperszónikus tempóban gördülő támadások örömmel töltötték el a nagyszámú szurkolósereget, és bizonyította Raffai Rudolf tavaszi Bicskéje, hogy a következő bajnokságban is az élvonalban a helye.

Bicskei TC-Puskás FC III. 4-0 (2-0)   Vezette: Stumpf (Trosztmir, Wittner)

BTC: Milinte 0 - Szarvas 6, Sötét 6, Máj 6, Köntös 6 - Csendes 7 - Szilágyi 6, Kummer 6 - Móri 7, Németh 7, Varga 7. Csere: Máté 6 (46.p.), Oláh 5 (70.p.), Pásztor 0 (75.p.), Bencze, Marton, Moravecz T., Moravecz B.. Edző: Raffai Rudolf. A forduló további eredményeihez, az aktuális tabellához és helyszíni fotóinkhoz kattints!