Hétgólos bajnokavatás ötcsillagos mérkőzésen: Bicskei TC-Iváncsa 3-4 (1-2)

2016. május 30. - ventil66

dscf9175.JPGAkinek valaha is kételye volt a fejér megyei első osztályú labdarúgó bajnokság színvonalával kapcsolatban, az vasárnap csattanós választ kapott a tavasz két legjobb formában lévő együttesétől. Bicskén ünnepelhette bajnoki címét a gólgyáros Iváncsa, amely élvezetes, a labdarúgás minden nézőcsalogató elemét felvonultató derbin parancsolt megálljt a hazaiak kilencmeccses veretlenségi sorozatának. Nézzük a részleteket.

Szezonbeli nézőcsúcsot jelentő táblás ház előtt, nagy melegben, Bíró játékvezető sípszavára vonultak a gyepre a csapatok. Óvatos kezdés után a 6. percben Nagy 22 méteres fölé szálló lökete jelentette az első eseményt, két perccel később vendégszöglet után Balogh közeli fejese kerülte el kevéssel a hazai kaput. A 15. percben óriási védelmi hibát követően szerzett vezetést az Iváncsa! Máj röviden fejelt hátrafelé egy labdát, Milinte is kissé későn kapcsolt,, Márki pedig köszönte a lehetőséget és éles szögből a kapu közepébe gurított (0-1). Több vendéghelyzet után a 29. percben Fodor buktatta Mórit a kaputól 24 méterre. Varga hosszasan méregette a kaput, majd ballal csodálatos mozdulattal a sorfal fölött kilőtte a bal felső sarkot (1-1). A 37. percben Máj birkózott a tizenhatoson belül emberével, a labda szerencsésen pattant az üresen álló Nagy elé, aki 6 méterről a kapuba vágta a pettyest (1-2).

A második félidő is iváncsai helyzettel indult, Nagy éles szögből 22-ről lőtt jócskán a jobb kapufa mellé. Az 52. percben Meggyes ütközött egy előre vágott labdáért a vendégvédőkkel, ezúttal Móri volt a szerencsés kedvezményezett, aki 16 méterről hidegvérrel a kint álló Vörös kapus és a védők között laposan a kapuba lőtt (2-2). Lázba hozta a rangadó a nézőket is, mindkét tábor derekasan kivette részét a buzdításból, talán csak Bíró játékvezető nem tudott kellőképpen felnőni a feladathoz, gyakran elszabadultak az indulatok ítéletei nyomán. Az 57. percben Márki próbálta utánozni Varga gólját, de egy méterrel fölé szállt 28 méteres szabadrúgása. A 60. percben Máté blokkolta ügyesen az iváncsai védelmet, beadásáról azonban Meggyes lemaradt. Meggyes majd Balogh lövései után a 63. percben vendégszögletet követően több fejes után végül Aradi bólintott közelről a kapu bal oldalába (2-3).

Gigászi csata alakult ki, az Iváncsa a hőn áhított bajnoki címéért hajtott, a bicskeieknek pedig kiváló erőfelmérőnek bizonyult a mérkőzés a biztos bentmaradás elérése után. A 77. percben az előrelóduló Sötét centerezését Varga elől mentették szögletre az utolsó pillanatban a vendégvédők. A 78. percben eldőlt a mérkőzés! Egy előre ívelt labdát Csendes bátortalanul próbált megszerezni, Márki sikerrel adta középre a labdát és Ukwuoma két pazar csellel lerázva védőit 10 méterről "csőrrel" a kapuba vágta csapata negyedik gólját (2-4). A 82. percben Szarvas beadásába nyúlt kézzel Nagy, a játékvezető némi habozás után a tizenegyes pontra mutatott, Móri pedig higgadtan a bal alsó sarokba helyezte a megítélt büntetőt (3-4). Az utolsó bicskei lehetőség Varga kapufája volt egy ívelt szabadrúgás után, ezután az Iváncsa már sikerrel kibekkelte a mérkőzést és megszerezte egy fordulóval a bajnokság vége előtt a bajnoki címet.

Jogos volt az önfeledt ünneplés, megérdemelt az egy gólos vendégsiker, a Bicske éppen a legnagyobb erősségével, a zárt, fegyelmezett védekezéssel volt adós ezen a derbin, s ez gólgazdag, ugyanakkor nézői szemmel igen élvezhető rangadót eredményezett.

Bicskei TC-Iváncsa 3-4 (1-2)   Vezette: Bíró (Tóth B., Hajcsár)

BTC: Milinte 5 - Csendes 6, Sötét 6, Máj 5, Köntös 6 - Bencze 6 - Meggyes 6, Szilágyi 5, Móri 7 - Kummer 5, Varga 6. Csere: Szarvas 6 (46.p.), Máté 6 (57.p.), Pásztor 0 (79.p.). Edző: Raffai Rudolf.

A zárófordulóban június 4-én szombaton 17.00 órakor, egy időpontban kezdődnek a mérkőzések, a BTC a pályaavatót játszó és a kiesés ellen, az életéért küzdő Szár KSE vendége lesz. A forduló eredményeihez, az aktuális bajnoki tabellához és Komjáthy Bence további helyszíni fotóihoz kattints!