Móri kézilabda fesztivál keretében az Aba ellen egy mérkőzés dönt a bronzéremről június 11-én - mindenkinek ott a helye!

Az esélyesebb DAC elleni pontrablás után pokoli izgalmak várnak az egymeccses bronzcsatában a BTC női csapatára!

2016. június 02. - ventil66

imag4074_3.jpgFolytatódott a 2015/16-os szezon rájátszása. A rácalmási bravúros eredmény után (vesztett helyzetből fordítottunk a második mérkőzésen) kiharcoltuk, hogy az alapszakasz eredményét szem előtt tartva a "felsőházban" szerepeljünk. Így az eredményeket tekintve Mór, Dac, Aba és csapatunk küzd meg az érmekért. A rájátszási kiírásban az ellenfelünk Dac csapata lett, ahol oda-visszavágós rendszerben mérkőztünk meg a döntőbe jutásért.

Az első mérkőzés idegenben volt. Az elmúlt szezonban még NB II-ben szereplő dunaújvárosi ellenfelünk hatalmas rutinnal, rendkívül gyors és pontos játékkal már az első félidőben eldöntötte a továbbjutási esélyeket. A pontatlan befejezéseinkből könnyű lerohanásokból 10 gólos előnyre tettek szert már az első félidő végére. Játékuk alapja a rohanás, amin látszik az a rutin, amit az évek alatt a felsőbb osztályban szereztek. Félidő Dac-Bicske 20-10. A már majdnem megsemmisítő különbség azonban nem szegte kedvünk, a tisztes helytállás mellett a bronzéremért való harcra való felkészülés lebegett a szemünk előtt, így megráztuk magunkat és mentünk tovább. Célunk a minél kevesebb hiba elérése volt. Ez viszonylag jól sikerült, a második félidőben egy hozzánk képest sokkal reálisabb, tisztább játékot bemutatva ott loholtunk a dacos lányok mögött, csupán 3 gólos hátrányt halmozva a második félidőben, így a mérkőzést 13 góllal elveszítettük 33-20-ra. A folytatáshoz kattints!

DAC-os lányok: Dobos Nóra, Sárdi Tímea, Chikhi Lilla 3 gól, Butty Andrea 13 gól, P. Kovács Judit 6 gól, Killér Zsanett 3 gól, Hódos Viktória, Varga Brigitta, Mihály Renáta 6 gól, Kókai Mariann 2 gól

Bicskei lányok: Balogh Katalin 1 gól, Boros Bernadett 5 gól, Horváth Gabriella, Landszman Réka 1 gól, Klupács Anikó 5 gól, Pordán Adrienn, Szalma Adrienn 2 gól, Szalma Krisztina 3 gól, Szűcs Judit, Tomanicz Márta 3 gól, Tordainé Varga Ildikó

A visszavágóra az elmúlt hétvégén került sor hazai környezetben. Az esélytelenek nyugalmával léptünk pályára, de nem előre feladva, hiszen a rácalmási lányok ellen is sikerült fordítanunk, ami a továbbjutást jelentette. Itt azonban az esélylatolgatásnál sok minden felmerült. A Dac csapata rendkívül tapasztalt, összeszokott, hozzánk képest gyors és pontos játékot játszó társaság, de nem verhetetlen. Azt tudtuk, hogy sok babér nekünk nem terem ezen a mérkőzésen, hiszen képességekben is vannak különbségek a két csapat között. De azt is tudtuk, hogy a mi csapatunkban hatalmas küzdeni akarás és bizonyítási vágy van, egy egészséges egoval rendelkezünk, így tudunk küzdeni dolgokért akkor is, ha az rendkívül nagy bravúrnak számítana. Itt azonban 14 góllal kellett volna nyernünk ahhoz, hogy a dobogó legfelső fokáért tudjunk harcolni. Ez szinte lehetetlen küldetés volt ugyan, de mi azért a felkészülésben eljátszottunk a gondolattal. Ebben a szellemben kezdtük a mérkőzést és elég jól tudtuk képviselni a terveinket, első félidőben 13-9-re vezettünk.

A második félidőben azonban volt egy 10 perc, amikor mi kicsit az öltözőben maradtunk, az ellenfél egy 8-0 sorozattal megfordította az eredményt. Immár ők vezettek 4 góllal. Az utolsó 10 perc a rendkívül nagy küzdésről szólt. Visszajöttünk a mérkőzésbe, mi több egy időntúli büntetővel ott volt az esély, hogy elhozzuk a 2 pontot. Sajnos ez nem sikerült. Ennek ellenére pontot raboltunk tőlük, ami nem kis bravúr az előző mérkőzést figyelembe véve. A továbbjutásunk az aranyért való harcban ugyan szerte foszlott a sípszóval, de egy döntetlen eredménnyel, tisztes helytállással és egy szoros, fordulatos meccsen tudtunk sok mindent gyakorolni, ami a bronzért folytatott harcban előnyünkre válhat. A végeredmény 22-22

Bicskei lányok: Balogh Katalin 4 gól, Berta Szilvia 4 gól, Boros Bernadett 2 gól, Horváth Gabriella, Landszman Réka, Klupács Anikó 2 gól, Lődi Dalma 3 gól, Pordán Adrienn 1 gól, Szalma Adrienn 3 gól, Szalma Krisztina 1 gól, Szöllősi Eszter, Szűcs Judit, Tomanicz Márta 2 gól, Tordainé Varga Ildikó

DAC-os lányok: Dobos Nóra, Sárdi Tímea, Chikhi Lilla 2 gól, Butty Andrea 7 gól, P. Kovács Judit 7 gól, Killér Zsanett 2 gól, Hódos Viktória 1 gól, Varga Brigitta, Mihály Renáta 3 gól

A továbbiakban a szövetség egy kézis fieszta napot szervez, ahol a helyosztós mérkőzések egy meccses "hirtelen halálos" formában döntik el majd az érmek sorsát. A másik ágon Aba és Mór csapta küzdött. Onnan Aba csapata lesz az ellenfelünk. (Aba-Mór 20-27, Mór-Aba 29-19) Abával közel azonos erőket képviselünk. A mérkőzés igen izgalmasnak ígérkezik. Hogy melyik csapat nyeri el egy igazságos küzdelemben a bronzérmet, az majd június 11-én derül ki, amikor összecsap a két gárda.

A fiesztára a móri Wekerle Sportcsarnokban kerül sor június 11-én, menetrendje a következő:

9.30 Soponya-Fkc senior 7.helyért

11.15 Martonvásár-Rácalmás 5.helyért

13.00 Martonvásár-Ercsi ffi bajnoki

14.45 Bicske-Aba 3.helyért

16.30 Mór-Dac 1.helyért

18.00 éremosztó

Mindenkit sok szeretettel várunk! Kérjük, minél többen jöjjenek el szurkolni csapatunknak, ezzel is támogatva a kitűzött célunk elérését. CSAK A BICSKE!!!! (tudósított: Tordainé Varga Ildikó)