Drámai meccsen dőlt el, ősztől is az első osztályban a bicskei ificsapat: Szár KSE-Bicskei TC 2-3 (1-0)

2016. június 04. - ventil66

dscf9396.JPGA szombati szári pályaavatóra tekintettel erre a mérkőzésre még az újbaroki ősgyepen került sor, amelyen nehéz dolga van annak a csapatnak, amelyik technikás, passzolós futballban gondolkodik. A bicskei csapatnak a biztos bentmaradáshoz - ahhoz, hogy ne másoktól függjön szombaton a sorsa - győznie kellett mindenképpen az erősebb és a tabellán jóval előrébb elhelyezkedő hazaiak ellen. Mindkét gárdában helyet kapott több felnőtt kerettag labdarúgó is.

Az első félidő hullámzó, változatos játékkal telt, enyhe bicskei mezőnyfölénnyel és kihagyott helyzetekkel, amelyek - mint ahogy a fociban lenni szokott - a 44. percben bosszulták meg magukat Szabó Richárd révén (1-0). A második félidő elején Nyigri Richárd és Marton Henrik csapata mindent egy lapra tett fel és 20 percig gyakorlatilag kapujához szegezte a visszaálló szári csapatot. Számos pontrúgást végezhettek el, amelyeket követően Pásztor László az 54. percben előbb lábbal (1-1), két perccel később pedig fejjel volt eredményes (1-2).

Az i-re a pontot a 65. percben Kummer Máté tette fel fejesével (1-3), amin Daru Krisztián a 71. percben már csak szépíteni tudott (2-3). Mindeközben 4-5 ordító bicskei helyzet is kimaradt, így az izgalmas hajrában erős koncentráció kellett a bicskeiek részéről az egyenlítő gól kibekkeléséhez.

A lényeg, hogy jogos volt az egy kupacban ünneplő fiatalok öröme, akik a bicskei klubházban hosszasan ünnepelték a bentmaradást (csapatképünk a címer virágkompozíciónál készült) és talán elgondolkodnak azon is, hogy feltétlenül kell-e 173 kapott gólt összehozni egy idényben saját és szurkolóik idegeinek "rombolására" és hogy miért maradt az utolsó fordulóra a döntés a számukra és sportszerető városuknak is fontos presztízskérdésben, ami az első osztályú szereplés.

Szombaton pályaavató járási El Clásicoval, azaz Szár KSE-Bicskei TC derbivel zárul 17.00 órától a felnőtt bajnokság, ahol a változatosság kedvéért ezúttal a szári felnőttek küzdenek az első osztályú tagság megőrzéséért. A mérkőzés utáni bajnoki tabellához és fotógalériánkhoz kattints!