Sportszerűségből jeles! Ünneprontó pályaavatón esett ki az első osztályból a házigazda: Szár KSE-Bicskei TC 0-2 (0-2)

A tavasszal remeklő Bicske csattanóst választ adott az előzetesen suttogóknak!

2016. június 05. - ventil66

dscf9483.JPGAzt már korábban látni lehetett, hogy a Bicske nem nagyon tud jól kijönni az utolsó fordulóbeli szári vendégszerepléséből, hiszen pontvesztése esetén a kieséstől szintén fenyegetett (és a tavasz során néhány igen meglepő győzelmet arató) Polgárdi tamáskodhatott volna a szomszédvárak baráti eredménye kapcsán, míg bicskei győzelem esetén a baráti viszonyban lévő szomszédvár szurkolói hiányolhatták az északi csapatok összetartását.

Nos a tavasszal remeklő vendégek csattanós választ adtak és sportszerűségből jelesre vizsgáztak. Magabiztosan hozták a papírformát és nem utolsó sorban visszavágtak a novemberi szári győzelemért, amikor az akkor még ezer sebből vérző Bicskét 5-1-re "mészárolták le" hazai pályáján.

A pályaavató és annak körítése kiváló volt, díszvendégként az olimpiai és hétszeres bajnok, 31-szeres válogatott, 3-szoros gólkirály Dunai Antal érkezett a szövetségi és klubvezetők mellé Szárra, ejtőernyős hozta a meccslabdát, kisgyermek anyukájával végezte a kezdőrúgást, volt tizenegyesrúgó verseny, a szünetben kiadós mazsorett műsor és persze fogyott a sör is rendesen a fülledt melegben. Szerencsére a délelőtti viharos özönvíznek már nem volt nyoma a kitűnően felújított és előkészített szári gyepen.

A Bicskei TC a Milinte 7 - Máté 6, Csendes 6, Máj 6, Moravecz T. 5 - Bencze 6, Meggyes 6 - Kummer 6, Móri 7, Varga 7 - Németh 6 összeállításban lépett pályára, csereként Pásztor 5 (46.p.), Szarvas 5 (46.p.), Marton 6 (60.p.), Moravecz B. 0 (72.p.) és Oláh 0 (74.p.) is lehetőséget kapott. Raffai Rudolf gárdája az első pillanatoktól komolyan vette a meccset annak ellenére, hogy sérülés miatt Szilágyi, sárga lapok miatt Sötét és családi okok miatt Köntös is hiányzott az alapcsapatból továbbá Kummer, Pásztor és Németh lábában igencsak benne volt még az alig 24 órája játszott ifimeccs fáradalma.

A 7. percben Varga lépett ki a védők gyűrűjében, 16-ról ráküldte, Szabó bravúrral védte. A 10. percben Meggyes szabadrúgását Bencze fejelte közelről fölé. A 12. percben Mórit buktatták a hazai védők (egyébként is kapott rendesen ezen a meccsen) a tizenhatos bal sarkánál, s Varga - csakúgy mint egy hete - ezúttal is mesterien csavarta a megítélt szabadrúgást a kapu bal oldalába (0-1). A 18. percben Nyitrai forgatta meg Májt a jobb oldalon, de 14 méterről csúnyán fölé lőtt. Percekkel később újra Milinte bravúrjai kellettek Nyitrai és Kovács lövéseinél, Géber fejesénél. A 23. percben Máté lerántani sem tudta a kiugró Nyitrait, akinek 17 méteres lövése méterekkel mellé szált.

pict2557legkisebb_3.jpgA 29. percben ordító bicskei ziccer, Varga gólpasszát Móri túlkombinálta és végül Németh lövését is blokkolták a hazai védők. A 32. percben eldöntötte a Bicske a mérkőzést! Móri (kis képünkön) vezette keresztbe a labdát a vendég tizenhatos vonala előtt, nem tudták szerelni és 18-ról védhetetlen lapos lövéssel lőtte ki a bal alsó sarkot (0-2). A 35. percben Fenyvesi lépett ki ziccerben, éles 8 méteres lövését Milinte hárította. A 37. percben Csendes-Varga-Kummer volt a labda útja, de utóbbi 22 méterről pontatlanul célzott. Biztos vendégvezetéssel vonultak öltözőbe a csapatok.

A második félidőről már jóval kevesebb érdekességet tudunk elmondani, hiszen a vendégek mind az öt cseréjüket pályára küldve is biztosan tartották előnyüket, az idő előre haladtával egyre erőtlenebbek lettek a szári próbálkozások. A 46. percben Haász, az 55. percben nyitrai célzott pontatlanul. Az 58. percben Varga szabadrúgásánál Bencze elől az utolsó pillanatban szabadítottak fel a védők. A 63. percben Krautszíder lépett ki ziccerben, már Marton kapust is kicselezte, de Csendes szinte a gólvonalról mentett.

A 70. percben újra Krautszíder a főszereplő, a lerántásáért megítélt szabadrúgást Nyitrai lőtte rá, Marton ujjheggyel tolta fölé. Az utolsó percekben még Krautszíder hátrahúzós lövése, Varga 17 méteres bombája és Tamás 14-ről leadott próbálkozása jelentett eseményt. Aztán vége, kiesett a Szár, hiszen a lefújás pillanatában már tudni lehetett a Polgárdi biztos pusztavámi sikeréről. Azonos pontszám (26-26) mellett a Polgárdinak eggyel több győzelme jelentette az első osztályú tagság meghosszabbítását.

Visszavárjuk a megyei élvonalba a szimpatikus szári közösséget, s a visszatérés már az idei nyáron megtörténhet, hiszen több helyről is hallottunk pénzügyi gondokról, visszalépésekről, ami utat nyithat számukra. A záróforduló további eredményeihez, a bajnokság végeredményéhez és Komjáthy Bence további helyszíni fotóihoz kattints!