Egy fényesen csillogó bronzérem története - Bicskei TC-Aba Sárvíz 20-17 (8-8)

Horrormérkőzésen lett bajnok a Móri KSC és bronzérmes a Bicskei TC női kézilabda csapata!

2016. június 12. - ventil66

dscf9869_eremmel.jpgSajátos lebonyolítási rendszerben zajlott idén a fejér megyei női kézilabda bajnokság rájátszása, ugyanis nem volt felsőház és alsóház, hanem - a jó alapszakaszbeli, 3-ik hely ellenére - újra meg kellett küzdeni a jó végső bajnoki helyezésekért. Csapatunk kis híján el is vérzett a negyeddöntőben a play-off során, hiszen a Rácalmás a szári sportcsarnokban 2 góllal meglepte csapatunkat és idegenben kellett végül a 4 gólos siker a továbbjutáshoz. Az elődöntőben a Dunaújvárosi AC jobb volt nálunk, nem vitás, viszont a bronzmeccsen - igazolandó a papírformát - reális esély nyílt a 3-ik hely megszerzésére.

A szövetség egész napos kézilabda fieszta keretében rendezte meg a helyosztókat a csodálatos móri sportlétesítményben. Mérkőzésünk ritkán látható módon kétszer is elkezdődött, ugyanis elsőre nem indult el az óra. Az intermezzo lányainkat zavarta meg jobban, 6 percet kellett várni az első gólunkra 0-3 után és a 10. percben értül utol az abaiakat 4-4-nél. A 12. percben Szalma Adrienn ejtett hetese kimaradt és utána is rengeteg technikai hiba merült fel mindkét csapatnál, igazi átlövés gólunk csak elvétve akadt. Folyamatosan rohantunk az eredmény után, de mindig sikerrel, s végül úgy vonultunk 8-8-cal szünetre, hogy az egész félidőben egyszer sem (!) vezettünk.

A második félidőben a 35. percben vettük át végre a vezetést, majd labdaszerzések és leindítások után Boros Bernadett és Lődi Dalma góljaival már 13-10-re vezettünk. Angyali nyugalom szállta meg lányainkat, látható volt az időkérések során is a jókedv és a töretlen hit önmagukban. Ugyanez a bizakodás végig megvolt a B-közép (Bicskei Tigers) dobbal felszerelkezett tagjainál is, akik az első pillanattól kezdve lelkesen szurkoltak kedvenceiknek. A 49. percben beállt az aktuális holtpont 14-14-nél, de az abai edző reklamálásaival és az abból eredő 2 perces kiállítással majd lelátóra küldéssel besegített nekünk.

Az 53. percben Szalma Krisztina bombagóljával már 16-14-re vezettünk, majd újra egyenlítés. Még azt is elbírták a lélekben igen erős lányok, hogy Klupács Anikó kulcspillanatban hetest hibázott az 56. percben. Már csak 2 perc volt hátra, amikor Landszmann Réka betörésből szerzett sokadszorra vezetést (18-17), s egy kapufánk után Szalma Adrienn bevetődve, az utolsó pillanatokban pedig Szalma Krisztina átlövésből tette biztossá a bicskei bronzérmet. Ahogy az első félidőben a Bicske, a másodikban az Aba nem vezetett egy pillanatig sem, s ez győzelmet eredményezett. A lefújás után egy kupacban ünnepeltek a bicskei lányok, nem mindennapi izgalmak után közepes játékkal is megszerezték a bronzérmet, megvédve tavalyi harmadik helyezésüket.

Bicskei TC-Aba Sárvíz 20-17 (8-8)  Vezette: Besszer Viktória, Farkasné Puszta Petra

BTC: Balogh Katalin 4, Landszmann Réka 3, Lődi Dalma 3, Szalma Adrienn 3, Szalma Krisztina 3, Boros Bernadett 2, Klupács Anikó 1, Pordán Adrienn 1, Horváth Gabriella, Szöllősi Eszter, Szűcs Judit, Tordainé Varga Ildikó. Edző: Kuzma Norbert.

A bajnoki címet megérdemelten nyerte a Móri KSC, miután jobban hajrázva 29-25-re verte a DAC csapatát. Ebbe még az is belefért, hogy mindenki megrökönyödésére, nem kis kockázatot vállalva a cserekapus Kerék Gabriella sokhónapos állapotos kismamaként, súlyosan sérült társát váltva mintegy 20 percig állta az újvárosi rohamokat. További helyszíni fotóinkhoz kattints!