Németh-félórával kezdődött a gólzápor: Bicskei TC-Csákvár FC II 9-2 (6-1)

2016. július 13. - ventil66

dscf0272.JPGSzép számú szurkoló előtt Jakab Zoltán sípszavára futott ki a zöld gyepre a két szomszédvár és egyben szoros szakmai együttműködést fenntartó klub első illetve második csapata. A Raffai Rudolf vezette BTC-nél két kérdőjel maradt még a kerettel kapcsolatban a keddi találkozóra, s ezúttal mutatkozott be a frissen igazolt Bognár György is.

A 10. percben Bognár törte el a labdát a csákvári tizenhatosnál, a célt tévesztett labdával Németh ugrott ki és higgadtan a jobb sarokba pöccintett (1-0). Két perccel később ugyanő ezúttal a jobb oldalon lépett ki és parádés emelését a vendégvédők már csak beljebb tudták segíteni a gólvonal mögött (2-0). A 15. percben a gyorsan beilleszkedő Bognár szöktette Vargát a bal oldalon, pontos beadását Németh 10 méterről passzolta a kapu jobb oldalába (3-0).

A 17. percben Meggyes megkerülte védőjét, belőtt labdáját Németh közelről becsúszva továbbította a kapuba, mesternégyes (4-0)! A 30. percben az igen gólerős formát mutató Némethet vágták fel a tizenhatoson belül, a jogosan megítélt büntetőt Meggyes higgadtan helyezte a kapu bal oldalába (5-0). Két perc múlva a szórványos csákvári támadások közepette egy 25 méteres felső sarkos bombából született meg a szépítés (5-1), majd az első félidő záróakkordja a 42. percben Katona 24 méteres bal sarkos, védhetetlen lövése volt (6-1).

A második félidőben lehetőséget kaptak a cserék is, míg a pályáról lejövők megkezdhették levezető futásadagjuk teljesítését a pálya körül. Az 55. percben a fiatal Pásztor ugrott ki a jobb oldalon és 14 méterről leadott pontos lövése a jobb alsóban kötött ki (7-1). A 62. percben Rigó indította Szarvast, aki középen kilépve 12-ről kipókhálózta a jobb felső sarkot (8-1). A 69. percben Oláh vezette keresztbe a 16-oson a pettyest, lapos lövésébe beleért egy vendégvédő, s így lett jó a bal alsóban kikötő löket (9-1). A 88. percben a meccset sérülten is végig védő Milinte mellett utalt talált a jobb alsóba egy újabb csákvári szépítő gól, így kialakult a 9-2-es végeredmény.

Összességében megérdemelt és könnyed győzelmet aratott a BTC, s a szurkolók bíznak benne, hogy a gólokból marad a tétmeccsekre is. Addig azonban még három felkészülési találkozó is vár fiainkra, legközelebb július 15-én pénteken 18.30-kor Zsámbékon. A keddi edzőmérkőzés végére kialakult a Bicskei TC végleges 22-es kerete az új idényre, utolsóként a korábban már Bicskén futballozó Molnár Attila lett a csapat tagja.

Íme a keret névsora:  Bencze Márk, Bognár György, Dukon Gergő, Katona Lajos, Köntös Dániel, Kummer Máté, Máj Gábor, Marton Henrik, Máté Dávid, Meggyes Dávid, Milinte Árpád, Molnár Attila, Móri Tamás, Németh Erik, Oláh András, Pásztor László, Rados Gergő, Rigó Gábor, Sötét Dávid, Szarvas Péter, Szilágyi László, Varga ZoltánTovábbi helyszíni fotóinkhoz kattints!