Kemény első félidő után papírforma eredmény: Zsámbéki SK-Bicskei TC 1-5 (0-1)

2016. július 16. - ventil66

dscf0315.JPGPéntek este a komárom-esztergom megyei bajnokságban 11. helyezett Zsámbék fogadta felkészülési mérkőzésen a fejér megyei 10. Bicske csapatát. A két megyei első osztály közötti színvonalbeli különbség bicskei papírforma győzelmet ígért, mégis szikrázó és jó iramú első félidő kerekedett.

Raffai Rudolf együttese a Marton - Meggyes, Sötét, Köntös, Dukon - Szilágyi, Rigó, Bognár - Katona, Németh, Varga összetételben lépett pályára, csereként lehetőséget kapott a II. félidőben Máté, Bencze, Kummer, Molnár, Szarvas és Pásztor is. Az ötösökön elvégzett gyepfelújítások miatt a zsámbéki pálya ezen a meccsen néhány méterrel rövidebb volt és szükségkapukat használtak a csapatok.

Az első gólra egészen a 45. percig kellett várni, amikor Németh Erik hámozta át magát a zsámbéki védelmen a balösszekötő helyén, majd egy higgadt csel után 12 méterről a bal felső sarokba lőtt (0-1). Az 54. percben bicskei szöglet után a kipattanót Varga ívelte egyből kapura és a hazai kapusról felpattanó pettyest Németh parádés mozdulattal, elvetődve ollózta a kapu jobb oldalába (0-2). Szépségdíjas gól volt!

Egy perccel később újabb vendégkontra végén Varga közelről, leváló cipőtalpának ideiglenes megragasztása után volt eredményes (0-3), majd az 57. percben szögletéből Rigó közelről bombafejessel döntötte el a találkozót (0-4). A 64. percben kabaréba illő jelenet után szépített a hazai csapat. Marton rosszul nyúlt bele egy beadásba, nagy kavarodás után az egyik zsámbéki csatár a kapunak háttal állva, 2 méterről sarkazta a kapunkba a labdát (1-4). A 82. percben Pásztor emelt középre az alapvonalról, Katona liftként emelkedett ki a védők közül és 6 méterről a hosszúba bólintott (1-5).

Hasznos és tanulságos meccset sikerült biztosan megnyerni, amikor ott volt a lehetőség, a BTC kíméletlenül és gyorsan "kivégezte" ellenfelét és ez pozitívum, csakúgy mint az eddigi 6-os gólátlag a felkészülési mérkőzéseken. Folytatás jövő szerdán 18.00 órakor Felcsúton az NB III-as Puskás FC II csapata ellen. Csak a Bicske! További helyszíni fotóinkhoz kattints!