Felcsút segített leszállni a földre: Puskás AFC II-Bicskei TC 6-0 (1-0)

2016. július 21. - ventil66

dscf0382.JPGHiba lenne azonnal Irapuato-t kiáltani (utalva az 1986-os mexikói vb szovjet-magyar 6-0-ás meccsére - a Szerk.), de a vendégszurkolók mégis csalódottan hagyták el az egyébként kitűnő talajú I-es füves pálya mellé felhúzott lelátót. Remek tavaszi menetelés és három gólzáporos felkészülési győzelem után igazi értékmérőnek szánták a vezetők a szerdai edzőmeccset az NB III-ban vitézkedő hazaiak ellen, de a Bicskei TC most könnyűnek találtatott.

A bemelegítés közben sérülését még érző Rigó kiválása után Raffai Rudolf Bicskéje a Milinte - Meggyes, Sötét, Köntös, Dukon - Szilágyi, Móri, Bognár - Katona, Németh, Szarvas összeállításban kezdett. Csereként lehetőséget kapott később Kummer, Máté, Pásztor, Bencze és Marton is.

Az 1. percben Németh passzával Szarvas ugrott ki ziccerben, de lövése centiméterekkel elkerülte a bal kapufát. A 22. percben egy baloldali beadás után Suscsák az ötösön droppolva szép mozdulattal lőtt az ellenkező irányba mozduló Milinte mellett a kapu jobb oldalába (1-0). A félidő hátralévő része hullámzó, jó iramú játékkal telt, Milintének több alkalommal is bravúrral kellett hárítania. A fordulás után a 46. percben a jobb összekötő helyéről a felcsúti Tóth Keve bombázott 22 méterről a hosszú sarokba (2-0), míg a 63. percben egy távoli lövés pattant szerencsésen a bicskei védőkről a középen kilépő Hudák elé, aki 7 méterről higgadtan a kapu bal oldalába lőtt (3-0).

A 72. percben sokáig nem tudtunk felszabadítani a hazai rohamok során, az élesen beadott lapos labdát Péter 6 méterről a bal alsó sarokba passzolta (4-0). A 75. percben Marton rúgott rossz helyre egy hazaadás után, az egyből középre lőtt átadás után Péter átvétel után közelről mattolta kapusunkat (5-0), és még nem volt vége! A 80. percben Marton ezúttal bravúrral tolt kapufára egy távoli lövést, a kipattanót egyből és ismét Péter kapta középen, s most sem hibázott (6-0), mesterhármas! Ezután már jócskán esett az iram, a felcsúti Tóth Balázs cserekapus pedig minden bicskei kísérletet hárított.

Összességében nem csak az osztálykülönbség jött ki a két csapat között, hanem az is, hogy a bicskei játékosok a felkészülés egészen más szakaszában járnak, s tegnap is alapos terhelést kaptak az edzésen. A PAFC II játékosai gyorsabb és harcosabb futballt játszottak, s több közeli góllal használták ki a bicskei védelem helyezkedési hibáit, győzelmükhöz nem fért kétség. Talán időben érkezett a figyelmeztetés a bicskei csapatnak, hogy ennél lényegesen több kell a dobogóhoz, a bajnoki címhez, netán a hőn áhított feljutáshoz - akarásban, munkában, koncentrációban és alázatban egyaránt.

A BTC játékosainak lehetőség a javításra a jövő szerda este 18.00 órakor kezdődő tatabányai vendégszereplés, az ugyancsak NB III-as alakulat elleni találkozó főpróba a július 31-i Pátka elleni Magyar Kupa meccs előtt. További helyszíni fotóinkhoz kattints!