Értékes és megérdemelt döntetlen az NB III-as "Bányász" otthonában: Tatabánya FC-Bicskei TC 2-2 (0-0)

2016. július 28. - ventil66

dscf0443.JPGSok régi ismerős találkozhatott szerdán este a tatabányai fociszentély, a nagy európai csapatokat is látott Grosics Gyula Stadion kitűnően előkészített zöld gyepén, a Bicskei TC utolsó felkészülési mérkőzésén. A jelenleg Várhidi Péter mellett pályaedzőként dolgozó P. Nagy László és a szintén jelen lévő Plotár Gyula korábban Bicskén működtek vezető edzőként, itt volt a "laza bokájú" volt bicskei kitűnő középpályás Megyesi László, Móri Tamás előző egyesületével nézett farkasszemet és a hajdani bravúrkapus Rigó Gábor kapuját a mi mostani Rigó Gáborunk próbálta ostromolni. A BTC csapata pedig próbált túllépni az egy héttel ezelőtti felcsúti 0-6-os eredményen. Sikerült, de ez már a keret két játékosa - Meggyes Dávid és Kummer Máté - nélkül, akikkel a találkozó előtt nem sokkal közös megegyezéssel szerződést bontott a klubvezetés. Nézzük a részleteket.

Raffai Rudolf vezető edző a Milinte - Szarvas, Sötét, Köntös, Dukon - Szilágyi, Bognár, Móri - Németh, Rigó, Varga összetételű csapatot küldte pályára, csereként lehetőséget kapott Pásztor, Máté, Katona és Molnár is. A cserekapus Marton mellett a húzódással bajlódó Bencze végül nem vállalta a játékot. A fedett lelátón nagyjából félszáz futballra kiéhezett szurkoló előtt kezdődött a mérkőzés.

A 12. percben Szarvas faultja után a beívelt labdát az egyik tatabányai középpályás középről, 12 méterről suhintotta rá, Milinte bravúrral tolta a lécre. 7 perccel később Varga próbálkozott 20-ról kapásból egy kipattanóból, de jócskán fölé lőtt. Mindkét félidőben - a nagy melegre tekintettel - a 23. perc tájékán ivószünetet rendelt a játékvezető. A tatabányai stáb jó humorára jellemző, hogy egy elrúgott labda pótlására egy súlyos medicinlabdát gurítottak a gyepre, de nagy mosolygások közepette végül senki nem kért a játékszerből. A 30. percben veszélyesnek induló vendégakció során Móri indította Szarvast, akinek az alapvonalnál már nem maradt végül ereje egy pontos beadásra. A 32. percben Móri kötött csomót a tatabányai védelem lábára, de 5 méterről ordító helyzetben mellé emelt. A 42. percben Farkas Viktor 22 méteres szabadrúgását Milinte a bal felső sarokból tornázta ki bravúrral. Újabb bicskei ziccerrel zárult az első játékrész, ezúttal is Móri tökéletes baloldali beadását láthattuk, de a középen üresen talált Németh 6 méterről a kapus kezébe bólintott.

A második félidő is jó iramú, szórakoztató játékkal és újabb nagy bicskei helyzettel indult. A 47. percben Móri a jobb szélről adott be, Bognár 10 méterről senkitől sem zavartatva fejelt a jobb kapufa mellé. Az 51. percben megszerezte a vezetést a Bányász, labdaszerzésük után a középen üresen maradó játékosuk a bal alsó sarokba belsőzött (1-0). Nem telt egy perc sem, amikor a középkezdés után Németh Eriket buktatták gólhelyzetben a tizenhatoson belül és a büntetőt Móri higgadtan a kapu bal oldalába helyezte (1-1). A 61. percben bicskei mintaakció során Dukon keresztlabdájával Varga indult meg, beadását Móri 12 méterről kapásból lőtte mellé. Védelmi hibánk, alapvonali labdavesztés után szerzett újra vezetést a Tatabánya, előtte talán el is hagyta a labda a játékteret, de a lényeg, hogy balszélsőjük éles szögből  8 méterről kilőtte a hosszú sarkot (2-1). A 74. percben Molnár maradt le fejjel egy Bognár-Katona összjáték utáni beadásról. A végére maradt a slusszpoén! Kiegyenlített utolsó negyedóra után a 87. percben Bognár ívelt előre, a hazai védő azonban átfejelte kapusán a pettyest és a szemfüles Pásztor közelről az üres kapuba gurított (2-2).

Összességében javuló, sőt a hétvégi Magyar Kupa mérkőzés előtt biztató játékkal ikszelt a BTC, amely a helyzetei, több ziccere alapján mindenképpen rászolgált legalább a döntetlenre. Folytatás a vasárnapi kupameccsen 17.00 órától a Pátka ellen hazai pályán. CSAK A BICSKE! További helyszíni fotóinkhoz kattints!