Szikrázó főpróba a vasárnapi pákozdi kupacsata előtt: Perbál SC-Bicskei TC 1-4 (0-2)

2016. augusztus 03. - ventil66

img_20160802_183534.jpgA tavasszal a pest megyei másodosztályú bajnokságban vitézkedő Perbál SC otthonában zárta felkészülési mérkőzései sorozatát az NB III-ba pályázó Bicskei TC. Kiváló időben, kissé magas füvön kezdődött a találkozó, ami megnehezítette technikás, sokpasszos játékunk érvényre jutását. Most lehetőséget kaptak olyan játékosaink is, akik kevesebb szóhoz jutottak a Pátka ellen 4-1-re megnyert vasárnapi Magyar Kupa mérkőzésen.

A Zsámbékhoz közeli kiscsapat egyáltalán nem adta könnyen a bőrét, küzdelmes meccs kerekedett a találkozóból, sok szikrázó összecsapással - annak ellenére, hogy Katona Lajos pontos, jobb alsó sarkos 12 méteres fejesével már a 3. percben vezetést szerzett a Bicskének (0-1). A 27. percben Móri toldotta meg az előnyt 18 méteres bal felső sarkos bombájával (0-2), s ezután kiegyenlített játék következett, jogosan dörgött Raffai Rudolf vezető edző hangja a kihagyott helyzetek valamint mezőnybeli pontatlanságok láttán.

A második félidőben aztán a 83. percben sikerült dűlőre vinni! Bognár beadása után Varga fejelte középre okosan a labdát és Németh 5 méterről némi kivárás után higgadtan a kapuba helyezett (0-3). Egy percen belül jött a szépítés egy lövőcsel utáni szép perbáli 16 méteres lövés után (1-3) és végül a 90. percben Bognár lépett ki a jobb oldalon, s pontos lövéssel beállította a végeredményt (1-4). Némi rossz hír, hogy a vasárnap óta maródi Köntös mellett Perbálon súlyosnak tűnő térdszalag sérülést szenvedett Rigó Gábor (ártalmatlan szituációban lépett rosszul), várjuk a diagnózist és egyelőre erősen kérdéses mindkettőjük játéka a bajnoki idénynyitó móri derbin. Pozitívum, hogy júniusi műtétje után végigjátszotta a 90 percet a gyógyulófélben lévő Máj Gábor.

BTC: Marton - Szarvas, Bencze, Máj, Dukon - Móri, Máté, Bognár - Molnár, Katona, Varga. Csere: Rigó, Németh. Edző: Raffai Rudolf.

Vasárnap fontos Magyar Kupa találkozó vár együttesünkre 17.00 órakor a másodosztályú Pákozd otthonában (némi meglepetésre 2-1 verték a Velencét az első fordulóban). Siker esetén (nyerni kell, mert döntetlennel az alacsonyabb osztályú gárda a továbbjutó) az országos főtáblára jutásért augusztus 17-én szerdán a Gárdony vagy az Ercsi otthonában lépünk pályára. CSAK A BICSKE! További perbáli helyszíni fotóinkhoz kattints!