Drámai meccsen egyiknek sem sikerült nyerni, de Lesz Vigasz: Mór-Bicskei TC 2-2 (1-1)

9 emberrel bekkelte ki az utolsó negyedórát a házigazda!

2016. augusztus 15. - ventil66

dscf0686.JPGLesz Vigasz a neve annak a sörédi italkimérésnek, ahol a zsúfolásig telt bicskei szurkolói busz utasai megálltak felfrissíteni magukat a tikkasztó út során. A buszon ült Bartha Jani bácsi, erdélyi születésű nyugdíjas újságíró is, aki súlyos betegségéből adódó folyamatos kórházi kezelései között a hétvégére kiszabadulva eljött a Bicske Tigers-szel - erőt adni és erőt meríteni a küzdelemhez...

Nem a legjobb előjelekkel kelt útra a Bicskei TC csapata a móri túrára, hiszen Dukon vírusfertőzés, Máj és Rigó pedig sérülése miatt biztosan nem léphetett pályára, míg Katona betegen vállalta a játékot, de ennek ellenére - mint mindig mindenhol - a győzelem volt a cél. Raffai Rudolf vezető edző a Milinte 6 - Szarvas 6, Sötét 6, Máté 5, Köntös 6 - Szilágyi 6, Bognár 6 - Katona 5, Móri 7, Varga 6 - Németh 7 összetételű csapatot küldte pályára, csereként Rados 5 (57.p. Katona helyett) és Molnár 0 (73.p. Bognár helyett) is lehetőséget kapott.

A 12. percig kellett várni az első komolyabb helyzetre, amikor Cseszneki egy baloldali akció végén lőtt 20 méterről, a labda a bal felső saroknál a lécet érintve hagyta el a játékteret. A 19. percben Németh egy kavarodás után a kapunak háttal állva ollózott fölé 7 méterről. A 21. percben újra Cseszneki kígyózott át a védelmünkön, de 12 méteres lövését Milinte vetődve védte. A 28. percben Szarvas indította a jobb szélen Szilágyit, akinek pontos beadását Németh a kapu torkából fejelte szinte ugyanoda vissza - nagy helyzet volt! Kőbányai erőtlen 16 méteres fejese után a 34. percben megszerezte a Mór a vezetést! Az oldalvonal mellől beívelt szabadrúgást védőink elvétették, a meglepett Milintéről Gál elé pattant a labda, aki az ötösről senkitől sem zavartatva a kapuba bólintott (1-0).

A 42. percben Bognár pörgette Móri elé a labdát a jobb oldalon, aki kapura emelt, Németh pedig védőjével a nyakán a gólvonal előtt becsúszva belőtte a bicskei egyenlítő gólt (1-1). A félidő utolsó percében Kaszás 30 méteres szabadrúgása landolt a bicskei hálóőr kezében. Küzdelmes első játékrész után vonultak öltözőbe a csapatok, jelen sorok írója pedig a büfében koccintott Móri tizenegyesgóljára - előre (ennek még lesz jelentősége...).

A 49. percben Varga szabadrúgását Katona bólintotta az ötösről a jobb kapufa mellé, az 56-ikban pedig Bognár ívelt szabadrúgása ment kicsivel fölé. A 63. percben Némethet lökték fel a büntetőterületen belül a védők, Móri pedig a megítélt tizenegyest higgadtan a bal alsó sarokba helyezte (1-2). A 67. percben Cseszneki második sárga lapja után mehetett zuhanyozni, minden jel szerint a Bicskének állt a zászló, ehhez képest hidegzuhanyként érkezett a móri egyenlítés a 71. percben, amikor is a bal oldalról beívelt szabadrúgást az üresen hagyott Handl közelről fejelte a kapu közepébe (2-2).

A dráma tovább folytatódott a 74. percben, ekkor a móri kapus Pap reklamálás miatt jutott a kiállítás sorsára, a felfokozott hangulatban 4 percig állt a játék. A már kettős emberelőnyben játszó BTC harcba indult a 3 pontért, de a szívósan védekező móriak nem adták meg magukat. A 78. percben a kiállítás miatt megítélt közvetett szabadrúgást Móri legurítása után Varga 16-ról a sorfalba vágta. A 80. percben Móri bombázott jócskán fölé. A 82. percben Szarvas beadását Németh fejelte le Radosnak, aki 8 méterről lőtt fölé. A 91. percben Milinte borzolta a kedélyeket Klémán 40 méteres lövésénél, a kipattanót már megfogta. A 92. percben még újra Rados próbálkozott, ezúttal 12 méterről. Az erősen széttördelt hajrát 4 perc hosszabbítás után fújta le Závotka játékvezető.

Összességében mindkét csapatnak lehet hiányérzete a rangadó után, bár biztosan voltak olyan pillanatok, amikor aláírták volna örömmel az 1 pontot. Minden bizonnyal sok csapat meg fog szenvedni még a móri Wekerle Sándor Sportközpont zöld gyepén, a tartalékos Bicskei TC is acélos alakulat benyomását keltette és 29 forduló még hátra van a küzdelemsorozatból, tehát várhatóan Lesz Vigasz mindkét dobogóesélyes gárda számára.

Az U19 ifjúsági csapatok szombati összecsapását a Bicskei TC Pásztor (2), Jónás és Fehér góljaival 4-2 (3-0) arányban nyerte meg.

Folytatás szerdán 17.00 órától Ercsiben a Magyar Kupa országos főtáblájára jutásért, vasárnap 17.00 órától pedig a Lajoskomárom érkezik bajnoki mérkőzésre. A nemzeti ünnep miatt az ificsapat mérkőzése is vasárnap lesz 10.00 órától. CSAK A BICSKE! További helyszíni fotóinkhoz kattints!