Nyolc év után újra országos Magyar Kupa főtáblán: Ercsi Kinizsi-Bicskei TC 1-2 (1-1)

A 92. perc legvégén csapott le a bicskei pallos!

2016. augusztus 17. - ventil66

dscf0719.JPGSzerdán eldőlt, hogy Fejér megyét a Magyar Kupa 2016-2017. évi sorozatában Bicske, Mór és Iváncsa képviseli az országos főtáblán szeptember 14-én vagy - ellenféltől függően - 21-én. Azt is mondhatnánk, hogy érvényesült a papírforma a megyei selejtezők döntőjében, de azért két helyszínen is küzdelmes meccsen dőlt el a mérkőzés. A Bicskei TC 8 év után várhatja akár a magyar futballelit legjobb gárdáit, szinte napra pontosan ugyanekkor 2008-ban, augusztus 10-én a győr-moson-sopron megyei Ikrényben aratott 8-0-ás siker után itthon 20-án az akkor NB II-es Integrál-DAC elleni 1-2-vel ért véget az álom.

Raffai Rudolf vezető edző a Milinte - Szarvas, Sötét, Köntös, Dukon - Szilágyi, Bognár - Katona, Móri, Varga - Németh összetételű kezdőcsapatát küldte pályára, míg csereként Máté (59.p.), Rados (65.p.) és Molnár (75.p.) kapott lehetőséget. Bíró Dániel játékvezető sípszavára futottak ki a csapatok.

A 8. percben Móri 22 méteres lövése szállt jócskán fölé, öt perccel később ugyanő 17-ről a balösszekötő helyéről már alig célzott a kapu mellé. A 21. percben Katona lapos beadásából Varga belsőzte Hodula kapusba a játékszert. A 29. percben a hazai Ivacs lépett ki jó ütemben és 12 méterről leadott lövését Milinte védte bravúrral. A 30. percben Németh esését jutalmazta műesés címén sárga lappal Bíró, egy perc múlva azonban javított Erik. Sötét tértölelő indításával lépett ki a bal oldalon és 14 méterről úgy lőtte ki a bal sarkot, hogy a labda a kapufáról vágódott a hálóba (0-1). A 38. percben érkezett az egyenlítés! Nagy gyötörte le magát Dukonnal a nyakán az alapvonalig, jól adott be, Ivacs pedig ballal egyből a léc alá helyezett 11 méterről (1-1). A 42. percben Katona közeli fejese okozott riadalmat az Ercsi védelemben, a félidő utolsó percében pedig újra Ivacs veszélyeztetett, Milinte védett, Nagy pedig már rosszul kanalazta kapura a kipattanót.

A második játékrész Fridrich 30 méteres löketével indult, majd Sötét próbálkozott sikertelenül egy vendégszöglet után. Az 53. percben megint a jól védő bicskei hálóőrnek kellett kapaszkodnia Hoffmann 8 méteres bombája után. Átvette a játék irányítását a Bicske ebben az időszakban, de meddő fölénye után kétszer is Milintének kellett hárítania Hoffmann és Ivacs kísérleteinél. A 73. percben Móri átadása után Németh hagyott ki nagy helyzetet 10 méterről. A 79. percben Szilágyi-Molnár-Szilágyi volt a labda útja, de a rutinos középpályás lövését Hodula hárította. Egy újabb Milinte-védés után az Ercsi már egyértelműen az orosz-rulettet jelentő büntetőrúgásokra spekulált, a Bicske azonban tovább próbálkozott. Ennek eredményeképpen a 92. perc végén Molnár kétszer is megforgatta védőjét, jól adott középre, Németh elengedte és az üresen felejtett Móri 12 méterről szépen kilőtte a bal alsó sarkot (1-2). Újrakezdésre már nem volt idő, egy kupacban ünnepeltek a győzelemért valamivel többet tevő, a móri bajnoki után talán valamivel fáradtabban és tompábban mozgó bicskei játékosok.

8 év után újra főtáblán a Bicskei TC, szeptember 14-én vagy 21-én folytatódik a Magyar Kupa sorozat, előbbi időpontban akár NB I-es ellenféllel is. Vasárnap 17.00 órakor a BTC a Lajoskomárom együttesét fogadja bajnoki mérkőzésen. További helyszíni fotóinkhoz kattints!