Fél tucat tóparti találat: Velence-Bicskei TC 0-6 (0-2)

Az utolsó negyedórában kivégezte elfáradó ellenfelét a bajnokesélyes Bicske!

2016. augusztus 28. - ventil66

dscf1145.JPGA velencei sportpálya tőszomszédságában még javában zajlik a homokos strand (plázs) és a korzó nyárvégi szezonja, szombaton is ezrek mártóztak a hűs habokban, miközben a mindenhol győzelmi kényszerrel pályára lépő Bicskei TC az alapos átalakuláson keresztül ment Velencéhez látogatott a tóparti pályán. Rekkenő hőségben Pekker Bálint játékvezető sípszavára vonultak a zöld gyepre a csapatok és az U19 meccshez hasonlóan a gyászkarszalagban játszó vendégek kérésére most is volt rövid gyászszünet Buzár Dávid ifjúsági labdarúgó autóbalesetben elhunyt édesapja emlékére.

Raffai Rudolf vezető edző a Milinte 0 - Szarvas 6, Sötét 7, Máj 6, Dukon 7 - Bognár 6, Szilágyi 7, Köntös 6 - Móri 7, Németh 7, Varga 9 összetételű kezdővel indított, csereként pedig Rigó 6 (48.p. Köntös helyett), Pásztor 6 (53.p. Szarvas helyett), Katona 6 (62.p. Bognár helyett) és Bencze 0 (81.p. Máj helyett) kapott lehetőséget a mérkőzésen, amelyen a korábbi velencei labdarúgók (Varga, Dukon) kettőzött akarással játszottak.

A 4. percben Varga lépett ki ziccerben, azonban lövés helyett passzolt Németh felé, s odalett a lehetőség. Két perc múlva Bognár tette le jól a labdát Vargának, aki 10 méterről a bal kapufa mellé lőtt. A 11. percben Móri vezette le az alapvonalig a játékszert, 6 méterről éles szögből azonban keresztbe lőtt, s nem lett gól a nagy helyzetből. A 20. percben Varga alapvonali visszagurítását Bognár lőtte 15-ről a kapusba. Folyamatosan egykapuzott a Bicske, a hazaiak ritkán jöttek át a támadó térfélre és érezhető volt, hogy csak idő kérdése a vendégvezetés megszerzése. A 32. percben megtört a jég! Bognár kevergetett a 16-oson, a védőkről végül Varga elé pattant a labda, ő pedig nem sokat teketóriázott, 12 méterről egyből a bal alsóba lőtt (0-1). A 44. percben bicskei kontra következett, Móri indította a leshatárról induló Némethet, a kapussal szemben állva önzetlenül passzolt vissza a támadást követő Mórinak, aki a kapu közepébe gurított (0-2). Nyomasztó vendégfölényt és imponáló labdabirtoklási arányt hozott az első játékrész, de mindkét csapatra ráfért a pihenő.

A 47. percben Németh lépett ki ziccerben a balösszekötő helyén, ajtó-ablak helyzetben azonban 12 méterről a nem túl jó talajon felpattanó labdát méterekkel lőtte mellé. 4 perccel később ugyanő tette le Vargának, aki középről 18 méterről lőtt, Bostyán vetődve hárított. Az 54. percben Rigó lőtt balról 14 méterről, s a labda egy védőn megpattanva ment kevéssel a bal kapufa mellé. A szögletből Sötét fejjel az oldalhálót találta el. A 67. percben újra Németh száguldhatott egyedül a kapu felé, lövés helyett azonban rossz megoldást választott és Bostyáné lett a labda. A 73. percben Németh indította Vargát, aki 11 méterről higgadtan kilőtte a jobb alsó sarkot (0-3). A 78. percben Pásztor keresztlabdája találta meg újra Vargát, aki a védőktől szorongatva a kapu jobb oldalába lőtte csapata negyedik, saját maga harmadik gólját (0-4). A 83. percben újra Németh próbálta elkeseredetten meglőni szokásos gólját, de ami az elmúlt meccseken bejött, ma sehogy sem sikerült. A 87. percben aztán meglett a kitartás jutalma! Móri küzdött meg a jobb oldalon, védőjével a nyakán lágyan emelt középre és Németh 5 méterről bebólintotta a hőn áhított találatát (0-5). És még nem volt vége: a 89. percben Katona indította Szilágyit a bal oldalon, utóbbi pontos passzát Varga 10 méterről lőtte a hálóba (0-6).

Talán még az időközben magasba emelkedő hőlégballon utasai is rácsodálkoztak a nyomasztó bicskei fölényre, de ezen a találkozón a kétszámjegyű végeredmény sem lett volna túlzás. Számos helyzetet dolgoztak ki a vendégek, s jelenleg jókora különbség van a két csapat játékereje között. Folytatás jövő vasárnap 16.30 órakor hazai pályán a Tordas ellen. CSAK A BICSKE! További helyszíni fotóinkhoz kattints!