Tovább hasít a bicskei mini Leicester: Velence U19-Bicskei TC U19 1-3 (0-1)

Három forduló után is hibátlanul áll a bicskei ificsapat!

2016. augusztus 28. - ventil66

dscf1114.JPGAz elmúlt idényben csak az utolsó fordulóbeli szári sikerével biztosította megyei élvonalbeli tagságát a Bicskei TC U19-es csapata, ennek fényében meglepően jól startoltak a 2016-2017-es bajnokságban. A szombati fordulóban két száz százalékos gárda rangadójára került sor Velencén, s a vendégeket minden bizonnyal megacélozta csapattársuk, Buzár Dávid családjának hétfői tragikus autóbalesete. Az ifjú labdarúgó édesapjának emlékére gyászkarszalagban léptek pályára és a második játékrész rövid gyászszünettel kezdődött. Dávid felépüléséhez ezúton is kívánjuk a legjobbakat, mint ahogy a pályán a fiúk is megtették ugyanezt.

A 7. percben Fekete Zsolt csodálatos 25 méteres bal felső sarkos bombájával szerzett vezetést a Bicske (0-1), s nem sokkal ezután még Fehér János óriási ziccere is kimaradt. Ahogy lenni szokott, a hazai Velence visszajött a meccsbe és kiegyenlített első félidőt láthattunk, a védelem a kapuban remeklő Rigó Mátéval derekasan állta a hazai rohamokat.

A második félidő elején a legjobbkor, mindössze a 26. másodpercben növelték előnyüket a vendégek. Fehér jól adott középre laposan és Jakab Dániel pöccintése védhetetlenül pattant közelről a kapu bal alsó sarkába (0-2). Az 51. percben a hazai Csörgő Ramon középről a lábak között szépített (1-2) és számos támadást indított ezután a Velence a hőn áhított egyenlítés kicsikarásáért. Nyigri Richárd vezető edző 19-re húzott lapott a 86. percben, amikor a hórihorgas cserekapus Peinlich Dávidot mezőnyjátékosként küldte be. A csatárként küzdő hálóőr egy jobb oldali beadásból a 94. perc végén közelről bólintott a kapuba (1-3). A 7 (!!) perces hosszabbítás ellenére már nem változott az eredmény, egy kupacban ünnepelték a bicskeiek a megérdemelt sikert és a hibátlan mérleget, ami jelenleg a második helyet jelenti a listavezető Nádasdladány "B" mögött. Sokan már a tavalyi bajnok Leicester példáját emlegetik, amely esélytelenül végül angol bajnok lett, de a bicskei fiataloknak még rengeteg munkát és áldozatot kell letenniük az asztalra az eredményes szereplés érdekében.

Jókora izgalmat és ijedtséget okozott a nagy melegben lejátszott derbi után, hogy a bicskei Kádár István összeesett a zuhanyzóban, mentőt kellett hívni hozzá. Szerencsére csak egy kiadós kimerültség okozta a rosszullétet és a Bicskei TC vezetősége ezúton mond köszönetet a gondos elsősegélynyújtásért Serhók György hazai edzőnek és Szabó Attila játékvezetőnek. További helyszíni fotóinkhoz kattints!