Happy Birthday Móri Tomi! Bicskei TC-Tordas SE 5-1 (2-0)

2016. szeptember 04. - ventil66

dscf1315.JPGNem csak a B-közép köszöntötte gigantikus méretű transzparenssel kedvenc kapitányát, hanem a klubvezetés is kedveskedett egy üveg Tokajival, míg a mérkőzés után Marton József mesterszakács legfinomabb étkeit élvezhette a sorozatban harmadszor győztesen levonuló, idén még veretlen Bicskei TC gárdája. Az örökifjú Móri Tamás csapatkapitány a napokban volt 38 éves és vasárnap is a most már állandósuló győzelmi kényszer tudatában vezette gyepre csapatát.

Raffai Rudolf vezető edző ezúttal a Milinte 6 - Szarvas 5, Sötét 6, Máj 6, Dukon 6 - Szilágyi 7, Bognár 6 - Rigó 7, Móri 7, Varga 6 - Németh 7 összetételű kezdő tizenegyének szavazott bizalmat. Csereként Katona 6 (46.p. Varga helyett), Máté 6 (56.p. Szarvas helyett), Rados 0 (69.p. Németh helyett) és Pásztor 0 (91.p. Rigó helyett) is lehetőséghez jutott. Szabó János sípszavára kezdődött a mérkőzés.

Óvatos játékkal teltek az első percek, a 7. percben Szilágyi 17 méteres lökete kerülte el a bal felső sarkot fél méterrel. A 10. percben máris vezetéshez jutott a Bicske! Dukon lendületes bal oldali beadását Németh 6 méterről pazar mozdulattal, külsővel vágta a kapu közepébe (1-0). A 22. percben Móri szöktette magát hosszan nagy helyzetben és Kires felszedte előle a labdát. Egy perc múlva Bognár 28 méteres szabadrúgása szállt jócskán fölé. A 30. percben Móri bal oldali beadását Rigó fejelte kevéssel a bal kapufa mellé. Nem sokkal később Sötét és Bakos kapott egyaránt kakaskodásért sárga lapot.

A 35. percben újra Móri találta meg kiváló beadással Némethet, akinek közeli fejesét Kires kiszedte a jobb alsóból, nagy helyzet volt! A 37. percben a vendég Kun elől blokkolt Szarvas az utolsó pillanatban az ötös sarkánál. A 40. percben Varga készítette le laposan középen a labdát a kaputól 20 méterre és a rutinos középpályás okos lövéssel a bal alsó sarokba helyezte a labdát (2-0). A hajrára is jutottak hazai helyzetek az immár állandósult bicskei fölény nyomán, Németh közeli fejessel, Varga távoli lövéssel próbálkozott majd Móri kapásból éles szögből kísérletezett sikertelenül.

A szünet egyetlen izgalma Varga kisebb rosszulléte miatti cseréje volt. Az 53. percben a Tordas visszajött a meccsbe! Szmok iramodott meg a bal oldalon és 10 méterről pontosan lőtte ki a bal alsó sarkot (2-1). Két perc múlva Dukon 30 méteres lövése szállt jócskán fölé. A 60. percben ismét Móri száguldott el a jobb szélen, pontos beadását Rigó a felső lécre perdítette, a vendégvédelem üggyel-bajjal hárította a pattogó labdát. A 69. percben Némethet orrcsonttörés-gyanús sérülése miatt kellett lecserélni. A 75. percben Móri ívelt szabadrúgást az oldalvonal mellől és Rigó 5 méterről szép fejessel szerezte meg a harmadik bicskei gólt (3-1).

Egy 19 méteres tordasi szabadrúgás kísérlet után megint Móri és megint Rigó következett, utóbbi 16 méteres lövése csattant a kapufán. Korolovszky Gábor ezután még a korábbi bicskei játékos Szabó Tamást is harcba küldte, de a hajrá már egyértelműen a BTC-é volt. A 86. percben Rigó kanalazott középre balról és Katonának csak bólintania kellett közelről (4-1). És még nem volt vége! Az ünnepelt tette fel az i-re a pontot, amikor a 90. percben a balösszekötő helyéről szánta el lövésre magát és a vetődő Kires keze felett átpattanó pettyes a bal kapufáról került végül a hálóba (5-1).

Összességében a Bicskei TC győzelméhez nem férhetett kétség, a jól küzdő Tordas ellenében el tudta viselni két kulcsembere kényszerű kiválását is és optimista hangulatban utazhat a jövő vasárnap 16.30-kor kezdődő Aba-Sárvíz elleni idegenbeli mérkőzésre. További helyszíni fotóinkhoz kattints!