Imponáló támadófutballal Magyarország legjobb 64 csapata között: Várpalotai BSK-Bicskei TC 1-6 (1-3)

Tovább tart a bicskei Magyar Kupa-álom!

2016. szeptember 21. - ventil66

dscf1578.JPGÉs még nincs vége! A Bicskei TC megcsinálta, szerdán átgázolt veszprém megyei vetélytársán annak ellenére, hogy sérülések miatt több alapemberét is nélkülöznie kellett. A szükséges óvatossággal, de optimistán készült Raffai Rudolf együttese a Várpalotai Bányász SK ellen a Magyar Kupa országos főtábla-mérkőzésére szerdán délután. A tét nem volt kicsi, ugyanis a továbbjutó október végén valóban fogadhatja akár a legnevesebb NB I-es csapatok valamelyikét is - örök élményt szerezve játékosnak és szurkolónak egyaránt!

A jobb bajnoki mérleggel és előjelekkel bíró Bicskei TC a Milinte - Máté, Sötét, Máj, Dukon - Bognár, Rigó, Köntös - Móri, Katona, Varga összeállításban lépett pályára, míg csereként Rados (51.p. Katona helyett), Pásztor (66.p. Móri helyett) és Bencze (72.p. Bognár helyett) kapott lehetőséget. A Bicske Tigers, azaz a bicskei B-közép az önkormányzat különbuszán érkezve hazai pályához illő buzdítással küldte csatába kedvenceit. Kiváló nyárias labdarúgóidő és jól előkészített talaj várta a kupameccset.

Az 5. percben Varga a baloldalon lecselezte magát egészen az alapvonalig, bepasszát azonban Katona gyengén a kapusba lőtte. Egy perc múlva a hazai Bogdán 17-ről lőtt fölé. A 12. percben Varga-Móri-Varga kényszerítő után a várpalotai védelem üggyel-bajjal mentett szögletre. A 14. percben Katona emelt sikertelenül, majd Móri 15 méteres lövése szállt a jobb kapufa mellé. Újabb egy perc elteltével Katona a védőktől kapott labdával lépett ki ziccerben és 10 méterről higgadtan a kapu közepébe lőtt, annak ellenére, hogy a partjelző lest jelzett, de Horváth Patrik játékvezető helyesen felülbírálta kollégáját (0-1). A 16. percben Milinte védte Bogdán közeli lövését bravúrral. A 19. percben Bognár ívelt fel szabadrúgást a bal oldalról, a kipattanót Rigó középről 14 méterről nagy helyzetben bombázta fölé. A 25. percben váratlanul egyenlített a Várpalota! Egy bedobás után Kalapács lőtt a balösszekötő helyéről, külsővel eltalált labdája a kissé kint álló Milinte felett a bal felső sarokba hullott (1-1).

Mindössze két percig volt egál az állás, a 27. percben Bognár-Varga-Bognár kényszerítőzés után utóbbi a visszakapott labdát 11 méterről higgadtan helyezte belsővel a kapuba (1-2). A 32. percben Kaufmann lépett ki Máj kíséretében, lövése azonban a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret. Egy perccel később Móri lőtt 22 méterről a bal kapufára, s onnan a mezőnybe pattant a labda. A 37. percben egy gyors szabadrúgást végzett el Bognár, Móri az alapvonalig vezette a labdát, lapos beadását pedig Varga 8 méterről - mindenkit becsapva - a kapuba vágta (1-3). Tovább fokozódott a bicskei nyomás az egyébként is lüktető, jó iramú és látványos mérkőzésen! A 40. percben Móri sokadik beadása után Katona 10 méterről fejelt fölé. A 44. percben Katonát nem először állította meg lesen a játékvezető, majd a játékrész utolsó pillanataiban Dudás lőtt jócskán fölé 24 méterről. Megérdemelt bicskei vezetést hozott az első félidő.

A 49. percben Rigó szöktette Katonát a bal oldalon, azonban beadásáról az ötösön érkező Varga centiméterekkel lemaradt. Az 57. percben újraindult a bicskei henger! Bognár ravasz szabadrúgásával átemelte a hazai védelmet, Varga bravúrral elcsípte a pettyest még az alapvonal előtt és középre ívelését Rigó a kapu torkából bebólintotta (1-4). Mindössze két perc telt el, amikor Bognár remek kiugratással szöktette Vargát, aki végigvezette és higgadtan 14 méterről a jobb alsó sarokba lőtt (1-5). Ezekben a percekben padlón volt a Várpalota, a vendégek tetszés szerint vezetették támadásaikat és alakítottak ki ziccerhelyzeteket. A 63. percben a csereként beállt fiatal Rados lépett ki a jobb oldalon és 12 méterről higgadtan, pontosan lőtte ki a jobb alsó sarkot a kapufánál (1-6).

A 70. percben Bognár küzdött meg a labdáért majd lőtt jócskán fölé. A 71. percben Pásztor ügyes labdaszerzése után Varga ajtó-ablak helyzetből 10 méterről lőtt csúnyán fölé. A hazai Dudás és Sanda távoli lövései után a 79. percben Varga újabb ziccerét védte a hazai hálóőr Kerekes. A 83. percben Varga Csikar-szögből lőtt keresztbe a bal kapufa mellé, majd a 88-ikban Sötét 26 méteres szabadrúgás szállt jócskán fölé. Hosszabbításra nem volt szükség, Horváth 90 perc elteltével lefújta a mérkőzést.

Összességében a Bicskei TC rászolgált a továbbjutásra, a mérkőzés kritikus időszakaiban mindig tudott fontos gólokat lőni és kihasználta a sebezhető hazai védelem összes hibáját. Örömteli volt, hogy Bognár, Rigó, Móri és Varga is végre egyszerre hozta az extrateljesítményt, s a cserék is új színt tudtak vinni a játékba. Köszönet a mai napra szabadságot kivett BTC-szurkolók buzdításáért és kíváncsian várjuk a Magyar Kupa következő fordulójának sorsolását, de addig is vasárnap találkozunk Baracson 16.00 órai kezdettel. További helyszíni fotóinkhoz kattints!